Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87827)

larry6 04-01-2010 19:07

awaria silnika
 
witam posiadam samochod fors s max 1.8 diesel 2006r dzisiaj ruszajac ze skrzyzowania samohod zgasł mi a nastepnie na komputerze pojawił sie napis awaria silnika mam pytanie czy ktos miał taki problem?? samochod zostal odwieziony laweta na parking a jutro trafi do mechanika obawiam sie o zerwanie paska rozrzadu pasek mam wymienic dopiero za 30 tyś czekam na opinie

foxtrot 04-01-2010 19:09

Odp: awaria silnika ford s max
 
larry6;
jaki masz przebieg?

larry6 04-01-2010 19:42

Odp: awaria silnika ford s max
 
przebieg 185 tyś

cezarro1 07-01-2010 18:17

Odp: awaria silnika ford s max
 
Cytat:

Napisał larry6 (Post 1324190)
witam posiadam samochod fors s max 1.8 diesel 2006r dzisiaj ruszajac ze skrzyzowania samohod zgasł mi a nastepnie na komputerze pojawił sie napis awaria silnika mam pytanie czy ktos miał taki problem?? samochod zostal odwieziony laweta na parking a jutro trafi do mechanika obawiam sie o zerwanie paska rozrzadu pasek mam wymienic dopiero za 30 tyś czekam na opinie

Jaka diagnoza?

larry6 08-01-2010 21:25

Odp: awaria silnika ford s max
 
witam prawdopodobnie padła pompa wysokiego cisnienia opiłki metalu były na dnie filtra w serwisie forda powiedzieli mi ze musieli by wymienic caly układ paliwowy pompe wysokiego ciśnienia wtryskiwacze całość ok 20tyś części + robocizna samochód mam juz po gwarancji wiec naprawiam w warsztacie samochodowym myśle ze wymiana samej pompy wystarczy a wszystko to przez nasze paliwo które tankujemy na bp albo orlen

maciej 09-01-2010 09:20

Odp: awaria silnika ford s max
 
Cytat:

Napisał larry6 (Post 1328083)
.. opiłki metalu były na dnie filtra ... a wszystko to przez nasze paliwo które tankujemy na bp albo orlen

Zgadza się , gdy wymieniałem filtr paliwa, też miałem trochę jakby miedzianych opiłków na dnie filtra paliwa :(
Ale w sumie to chyba dobrze, że opiłki zostały przed filtrem paliwa, na dnie zbiorniczka, tzn, że filtr spełnił swoje zadanie :)
Opiłki nie dostały się do pompy lub wtryskiwaczy.

loop_77 09-01-2010 12:33

Odp: awaria silnika ford s max
 
Cytat:

Napisał larry6 (Post 1328083)
...a wszystko to przez nasze paliwo które tankujemy na bp albo orlen

Nie ma co uogólniać,wszystko zależy od poszczególnej stacji.
Ja tankuje na sprawdzonej i nigdy nie miałem problemów z paliwem.

larry6 09-01-2010 18:43

Odp: awaria silnika ford s max
 
powiedz mi kolego jak wymieniałeś filtr paliwa i zauwazyleś opiłki metalu na dnie filtra to sprawdziłeś ciśnienie pompy wysokiego ciśnienia?? bo w serwisie powiedzieli mi ze jak są opiłki metalu na dnie filtra to że pompa juz umiera powoli a w moim przypadku to mechanik tak twierdzi ze pompa nawaliła??

maciej 09-01-2010 19:28

Odp: awaria silnika ford s max
 
Nie wiem czy to do mnie to pytanie... ale nie sprawdzałem żadnego ciśnienia, tylko wymieniłem filtr paliwa na nowy, wcześniej dokładnie czyszcząc misę w której pływały opiłki..
Myślę, że pochodzenie opiłków może być bardzo różne;
-producent paliwa,
-dystrybutor paliwa,
-bak z paliwem,
-przewody
-pompka paliwa..

wit007 11-01-2010 10:32

Odp: awaria silnika ford s max
 
Cytat:

Napisał loop_77 (Post 1328432)
Nie ma co uogólniać,wszystko zależy od poszczególnej stacji.
Ja tankuje na sprawdzonej i nigdy nie miałem problemów z paliwem.

A co gdy wyjeżdżasz w daleką trasę? ;)

loop_77 11-01-2010 12:42

Odp: awaria silnika ford s max
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1330135)
A co gdy wyjeżdżasz w daleką trasę? ;)

Wtedy to już inna sprawa ma się rozumieć :)
Ja akurat staram się w takim przypadku tankować na stacjach Orlen ,
które nie są franchisingowe,tylko własnościowe,jeśli oczywiście nie jadę zagranicę.
Jak do tej pory nigdy jeszcze się nie zawiodłem,ale zdaje sobie sprawę,że różnie w życiu bywa ...
Trzeba również dodać,że jakość paliw na naszych stacjach się w ostatnich latach bardzo poprawiła.

larry6 12-01-2010 16:02

Odp: awaria silnika ford s max
 
witam czy ktos miał problem z pompa wysokiego cisnienia albo ze wtryskiwaczami w s-maxie

meeex1 20-02-2010 08:08

Odp: awaria silnika ford s max
 
Warszawa, byc moze troche nie na temat, ale o mechanikach, przez tydzien jezdzilem po warsztatach ktore nazywaja sie jako ci co sie znaja na S-maxach i guzik prawda banda idiotow, wymyslali mi gruszki na wierzbie, moj S-max tracil moc i zalaczaly mu sie dwie kontrolki, nie potrafili tego zdjagnozowac, po mimo iz mieli tzw komputer, tlumaczyli mi ze nie maja ostatniego oprogramowania a warsztat na ul. Jutrzenki posunol sie nawet do tego ze zaproponowal mi wizyte w ASO u nich diagnoza i powrot na Jutrzeki gdzie mnie skasowano 100 zł za niby diagnoze komp. z ktorej nic nie wyniknelo, super naciagacze, pojechalem na ostroroga, zaplacilem 400zl i mam po sprawie, przewod powietrza byl przedziurawiony
z tym bylem w 5 warsztatach polecanych i specjalizujachych sie w fordach, super

maciej 20-02-2010 09:27

Odp: awaria silnika ford s max
 
meeex1 - przybliż trochę sprawę Twoich awarii;
-które dwie kontrolki się załączały i w jakich okolicznościach?
-traciłeś moc tylko przy wyprzedzaniu?
-w którym miejscu był przedziurawiony przewód powietrza? co mogło byc tego przyczyną ?

krzych 23-02-2010 21:28

Odp: awaria silnika ford s max
 
Ja ostatnio doświadczyłem innej usterki - uszczelka pod głowicą.
Temat jest głębszy, bo okazało się, że płaszczyzna bloku silnika jest krzywa - wada fabryczna.
Zastanawiam się, czy są jakieś szanse, aby Ford to przyjął na "klatę" i naprawił - w końcu ukryta wada fabryczna :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.