Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Forda Mondeo mk IV (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196694)

Seboo 10-01-2014 08:33

Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Witam,

Od kilku lat jeżdżę Fiatami ze względu na koszty oraz stylistykę.
Był Fiat Bravo, Grande Punto, Grande Punto Sport, obecnie Abarth.
Teraz rozważam zakup większego pojazdu.
Chciałem Lagunę GT to się okazało, że ma kiepskie silniki, Alfa 159 jakieś inne problemy, było jeszcze kilka pojazdów ale po konsultacjach na forum zrezygnowałem.
Mam nadzieję, że nie rozczaruje mnie Mondeo i stanę się właścicielem któregoś ze sprzedawanych.

Na pojazd przeznaczyłem kwotę 40000zł.
Chciałbym by pojazd był dobrze wyposażony a co za tym idzie posiadał skórzaną tapicerkę (mogą być boczki), navi, wyświetlacz przy zegarach, pełną elektrykę itp.

Chciałem z 2009-2010r ale w tej kwocie kupię okrojone wyposażenie dlatego rozważam rocznik 2007-2008 w pełnej wersji.

Czy rocznik 2007 ma jakieś wady, które po jakimś czasie wychodzą, bądź w czasie eksploatacji kosztowne naprawy? :027:

Z racji, że lubię samochody inaczej wyglądające niż wszystkie, zainteresował mnie ten pojazd: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(aukcja zakończyła się ale może zostanie wznowiona)
Może już był poruszany jego temat na forum? :027:

Jeśli nie ten i się okaże, że lepiej kupić z rocznika 2009 to taki nabędę i dodam ospojlerowanie by wyglądał jak ten z aukcji.
Wiadomo, to tylko dodatki wizualne.

Najważniejsze by był sprawny technicznie i dobrze się prowadził.

Z góry dziękuję za pomoc. :wink:

bartoszek 10-01-2014 09:37

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Propozycje masz na forum ciekawe:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Seboo 10-01-2014 09:50

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Dzięki, widziałem je wcześniej.

Chodzi mi głównie jaki rocznik brać pod uwagę i jak jest z awaryjnością poszczególnych silników?

jaceks 10-01-2014 10:39

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
rocznik nie ma znaczenia, silniki lepiej 2.0 tdci niż 1.8.
stan auta zależy od kierowcy a nie rocznika.
nie bać sie dpf, nie gryzie. dwumasy też nikt przypadkiem jeszcze nie robił.
dwuamsa podobno częściej się zużywa w 1.8 niż 2.0.
jesli lubisz tuninng, to kolega Heko usuwa dpf i stroi diesle 2.0 pod 160-170KM.

Seboo 10-01-2014 11:25

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
O to dobrze, na pewno odezwę się do tego użytkownika.
Piszesz, że rocznik nie ma znaczenia ale nie jest tak, że 2007r to początek produkcji mk 4 i rzeczy niedociągnięte, poprawione w późniejszych latach mogą wychodzić?

jaceks 10-01-2014 11:58

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
nie słyszałem o jakiś akcjach serwisowych na mk4, a więc raczej nic istotnego się nie działo.
po liftingu w 2010 masz zmiany optyczne w karoserii, pare detali stylistycznych, lekko zmieniona konsola środkowa.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu masz temat z listą typowych usterek. jest długi, ale możesz wypisać sobie kilkanaście charakterystycznych na kartce i w miare możliwości szybko je sprawdzić na oglądanym samochdzie. Jeśli uda Ci sie je wykluczyć to sygnnał, że albo auto jest warte dalszego oglądania albo ma nietypową usterke :)

Seboo 10-01-2014 20:30

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
A jak ten Wam się widzi?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ciekawe która to skrzynia (powershift) czy ta zwykła.. Jutro zadzwonię do sprzedawcy

jaculek63 10-01-2014 20:41

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Powershift były bodaj od 2010 i miały napis na gałce.:>

Seboo 10-01-2014 20:46

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Tak ale na forum wyczytałem:

"W Mondeo Mk4 były/są dostępne 2 rodzaje skrzyń automatycznych: 6 biegowy Durashift (czyli zwykły "hydraulik") i dwusprzęgłowy Powershift. Mondeo od 2008r - ale nie w Polsce. W Polsce powershifta można było kupić od czerwca 2010."

Ten jest z niemiec więc może mieć też powershifta...

Towarzysz 11-01-2014 08:09

Odp: Zakup Forda Mondeo mk IV
 
Ja mam powershifta, nie mam napisu na gałce :* więc, to nie jest reguła akurat z tym napisem :D A rozpoznać łatwo jak się przejedzie tym i tym :)

Nadzieję można mieć ale nie nastawiałbym się na powershifta, w ogóle śmieszna cena z taką skrzynią i przebiegiem, ale ogólnie ot on jest goły i wesoły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.