Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Nie odpala przyczyny ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202253)

jas33 01-04-2014 12:04

Nie odpala przyczyny ?
 
wsiadłem dzisiaj do autka a tu zonk, naciskam sprzęgło i start , kontrolki się zaświeciły a po chwili przygasły , potem jakiś komunikat normal mode , awaria park tronik, niski poziom w oponach zaczęło coś świrować, wskazówki się trzepały zrobiłem test i pokazało mi napięcie okolo 10 v czyli coś z akumulatorem?

boncio 01-04-2014 13:20

Odp: nie odpala
 
Albo aku albo ładowanie. Doładuj lub odpal z przewodów i sprawdź wtedy ładowanie.
Natomiast w ciągu nocy takie rozładowanie nie jest normalne, więc jakby nie miał ładowania już wcześniej albo padł całkowicie.

jas33 02-04-2014 08:06

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
podładowałem akumulator i odpalił, muszę sprawdzić dokładnie akumulator , ładowanie jest ponad 14 v, chyba ze za dużo mam włączonych odbiorników prądu np oświetlenie "nastrojowe", oświetlenie do wysiadania a nie jeżdżę dużo na dłuższych trasach

boncio 02-04-2014 13:34

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
Nastrojowe to akurat może 1W sumarycznie pobiera, ale do wysiadania to już komplet świateł i sporo watów. Ja to drugie wyłączyłem i włączam ręcznie wtedy kiedy potrzebuję tylko.
Ładowanie poprawne, więc coś więcej musiało pobierać prąd w nocy.

Atlis 02-04-2014 15:58

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
mam nadzieję, że nie jesteś jednym z tych ekspertów, którzy mają w aucie start/stop i zamiast gaszenia auta w garażu poprostu wysiadają i zostawiają tak... bo to wtedy nie ma co się dziwić.

jas33 02-04-2014 16:41

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
Atlis nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

Atlis 02-04-2014 18:55

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
Był tu na forum koleś, który miał problem z rozładowywaniem się akumulatora i niedziałającym auto start/stop. Okazało się, że kiedy dojeżdżał do domu, to zamiast przyciskiem wyłączyć auto poprostu wysiadł z auta (silnik wyłączony przez auto start/stop) i zostawił go przez noc. Niestety wtedy praktycznie auto cały czas żre prąd, więc po jakimś czasie miał problem z niskim stanem akumulatora - a że jeżdżił krótkie trasy, to ten nie miał się kiedy doładować...

jas33 02-04-2014 20:03

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
aha teraz rozumiem dziękuje za wytłumaczenie , mam jeszcze jedno pytanie do silnika 1.6 dci 95KM jaki dokładnie powinien być akumulator / Ah itp/ oraz jakie są dokładne jego wymiary długość 315 czy 278. Wiem ze napiszecie zmierz stary ale auto kupiłem używane i nie jestem pewien czy w samochodzie ma oryginalny?

boncio 02-04-2014 20:46

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2187865)
kiedy dojeżdżał do domu, to zamiast przyciskiem wyłączyć auto poprostu wysiadł z auta (silnik wyłączony przez auto start/stop) i zostawił go przez noc.

Przecież wtedy przy otwartych drzwiach auto "krzyczy", żeby wcisnąć guzik start, aby wyłączyć je.
Jas jak masz czas to mogę sprawdzić wymiary w weekend, ale po 1 mam benzynę, a po 2 dostęp jest tragiczny.

jas33 08-04-2014 06:16

Odp: Nie odpala przyczyny ?
 
akumulator zakupiony, problem rozwiązany , dziękuje za pomoc:)
a tak nawiasem mówiąc niezbyt dobre są oryginalne akumulatory Forda - trzy lata to chyba za mało ze tak siadł z dnia na dzień bez żadnych wcześniejszych
objawów


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.