Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wiszace przewody przed tylnymi kolami (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101271)

MundekII 25-05-2010 22:29

wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Witam wszystkich,
Odebrałem swojego mondka 3 dni temu a wczoraj zauwazylem podchodzac z boku do samochodu, ze coś wisi mu przed tylnymi kołami. Jak sie nachyliłem zauważyłem, że są to jakieś przewody (podejrzewam hamulcowe lub cos podobnego gruba linka ) zarówno po lewej stronie samochodu jak i po prawej.

wiszą niby sztywno, nie dyndaja, ale tak odstają, ze obawiam sie, że moge o coś zaczepic i urwać je.

czy Wy macie podobnie, czy macie te linki schowane calkowicie w podwoziu i wychodza jedynie przy samych kołach. macie je podczepione czymś czy tak sobie odstaja. jest to ostatni odcinek tych linek ok 25-30cm tuż przed samymi kolami tylnymi.

drugie pytanie dotyczy obrotów silnika. Na biegu jałowym wynszą ok 850-900obr/min wskazowka stoi pomiedzy 1000obr a kreska ponizej. Czy jest to ok?

z góry dzieki za odpowiedź i pomoc

Pulse 26-05-2010 07:32

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Wygląda na to że te przewody wyskoczyły z uchwytów. U mnie nic takiego nie ma.

W mk III było podobnie, kiedyś jeden z przewodów właśnie wyskoczył z uchwytu z patrząc z odległości z boku na auto był bardzo widoczny. Trzeba było zanurkować pod auto i go z powrotem wcisnąć na miejsce.

ernestpierwszy 26-05-2010 08:52

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Taka przypadłość dotyczyła głównie fiatów:) Prawdopodobnie linki od ręcznego wypadły z uchwytów, ale one same z uchwytów nie wypadają... Koniecznie do ASO i niech poprawiają, może uchwyty masz połamane.

MundekII 26-05-2010 23:06

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
ok dzieki za porady, bede musial podjechać. Reczny to chyba nie jest bo to po obu stronach jest tak samo

kolki 29-05-2010 13:45

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
To sa napewno przewody ktore sa nie wykorzystane u ciebie w samochodzie prawdopodobnie od lamp ksenonowych samoposiomujacych ktorych pewnie na wyposarzeniu w samochodzie nie masz...

MundekII 29-05-2010 15:43

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
ok dzię, może masz rację, estem umowiony do ASO w środe to powiedzą mi co to za kable i dlaczego wiszą ;-)
Pozdrawiam

kolki 31-05-2010 08:48

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Sorry pomylilem sie chodziło mi o kable wiszace przed przednim kołem...

ernestpierwszy 01-06-2010 10:03

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Cytat:

Napisał MundekII (Post 1444418)
ok dzieki za porady, bede musial podjechać. Reczny to chyba nie jest bo to po obu stronach jest tak samo

Tak właśnie wyglądają linki od ręcznego (przynajmniej we fiatach) :)

MundekII 15-06-2010 23:11

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Byłem w ASO z tymi wiszącymi przewodami. Powiedzieli mi, ż to normalne i że nie ma potrzeby mocowanie tego w żaden spsób. Podejrzewam ze "wyslali mnie na drzewo"
Ale zanim zrobie raban, chcialbym sie upewnic, czy w waszych samochodach nie jest czasem podobnie. NIe zrobilem niestety fotki ale wyglada to tak.
Są to oczywiście przewody od ręcznego hamulca, tak powiedzieli w ASO.

Wyglada to tak: jak podchodze do samochodu z boku to widac końcowki tych przewodów. Sa one na tyle sztywne, że jak wepchne je do góry to sie trzymaja ale jak wiadomo podczas jazdy sa wstrząsy i po przejechaniu kilku kilometrów znowo je widać.
NIe zauważyłem niestety zadnych uchwytów, ktore mogłyby je podtrzymywać z wyjątkiem takiej blaszki cienkiem pionowej, za ktora na upartego możnaby je podczepić. Ale Fachura z ASO powiedzial, ze jak to zrobie to przewody mogą się przetrzec podczas zaciagania ręcznego.Wyglada mi to na totalna głupote bo przeciez linka hamulcowa znajduje sie napewno wewnatrz tego calego przewodu. To co widac na zewnatrz to napewno tylko otulina linki. Czy się mylę?

NApiszcie prosze jak wyglada to u Was i czy ta linka wychodząc spod tej falowanej blachy, która podpieta jest do podłogi samochodu od spodu, jest przytrzymywana jeszcze gdzieś po drodze czy dochodzi bezposrednio do kola i tam jest dobiero kolejne jej mocowanie. Sytuacja jest identyczna z drugiej strony oczywiście.

Byc może jakiś pijany montarzysta na tasmie dal zbyt dlugie przewodu i dlatego tak to wyglada.

Będę wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam

ernestpierwszy 16-06-2010 08:25

Odp: wiszace przewody przed tylnymi kolami
 
Zrób zdjęcie i wrzuć, bo tak to sobie można wyobrażać różne zwisy...
U mnie pod autem równo i nic nie wisi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.