Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Mondeo Mk3 TDDI Pompa wtryskowa 184tyś? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81964)

Suchar27 27-10-2009 19:19

Mondeo Mk3 TDDI Pompa wtryskowa 184tyś?
 
Witam Szczęśliwych posiadaczy Forda Wondeo...

Mam całkiem niezły problem z moim mondkiem a dokladnie chodzi o chwilową utratę mocy przy około 2000obr/min. Takie delikatnie wyczuwalne szarpanie trwa to chwile tak jakby był wprowadzany w stan awarjny (ale to tylko przypuszczenia kolegów specjalistów w każdej dziedzinie...)Zdecydowałem sie dzisiaj pojechac co zakładu Bosha w kobylicy koło Słupska (odwiedzałem ich już kilka razy, bez większych skarg, dodam że mam o nich całkiem dobre zdanie, ale tu jest znacznie więcej specjalistów więc wole się z Was poradzić.) Wracając do tematu to po wizycie w w/w serwisie okazało sie że stwierdzili pompe wtryskową do regeneracji. Spytałem się czy to wyszło na kompie ale komputer nic nie widział, a kolesie twierdzą że nie zawsze musi to widzieć. Pan który sprawdzał podobno jest specjalistą w pompach i tak stwierdził. Co do kosztów regeneracji pompy to usłyszałem około 2500zł bo wysyłają ją do Gdańska plus dla nich za wymontowanie i zamontowanie jej 500zł czyli około 3000zł. Dla mnie to masakratyczna cena i czy to naprawdę są objawy w 100 procentach pompy wtryskowej?

Suchar27 27-10-2009 19:36

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
Hej,

Zapomniałem dodać w opisie że jest po wymianie oleju i filtra oleju, filtru powietrza, czyszczeniu przepływki. Auto odpała od pierwszego razu bez wzgledu na to czy jest zimny czy ciepły, na biegu jałowym obroty łapie normlnie bez tej utraty mocy.

kuzek 27-10-2009 19:46

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
co za głupoty.... przy 2000 jest turbodziura bo zalacza sie turbina... ttm i juz.

Suchar27 27-10-2009 20:49

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
Hej.,
To nie jest turbodziura na 100procent. Nie takie są jej efekty. Turbodziura charakteryzuje się nagłym przypływem mocy a nie spadkiem

jewro 27-10-2009 21:45

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
to moga byc poczatki uszkodonej pompy paliwa, masz taki sam silnik jak ja i na 100% pada ci pompka, jezeli chcesz to służe pomoca na priva, mnie taka imprezka wyniosła 700zł z wymiana, i nie daj sie naciagnac w serwisie bo na kompie wyskoczy ci blad zasilania i wszyskie serwisy zdiagnozuja ci pompe wtryskow ktora jest na 99% w tym silnikiem bezawaryjna:-)

Suchar27 27-10-2009 21:54

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
Czesc jawro

piszesz ze w tym silniku pompa wtryskowa jest zawsze sprawna hm.... To samo powiedzili mi w serwisie boscha ze to są początki usterki ale nie jakiejs pompki tylko pompy wtryskowej jezeli o tym samym piszesz. qrde przeraża mnie ten koszt 3000tyś. nojeszcze 700 paczek bym wykombinował jakoś. ta pompka o której piszesz to chyba nie wtryskowa co? potrzebuje pomocy

pozzdrawiam
Suchar27

Suchar27 27-10-2009 21:56

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
na kompie nic nie wyskoczyło

Suchar27 28-10-2009 09:59

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
Jaroo
Dodatkowo zauważyłem że objawom tym towarzyszy tzw. "chrapanie" odgłosy jakby starego typu diesla. tzn chrapie i traci moc w jednej chwili. Spytałem się gościa w boschu czy warto robić test przelewowy zeby wykluczyć wtryski a on stanowczo stwierdził że to nie mogą być one ponieważ one nie wydają takich dzwięków a objawy te nie zawsze towarzyszą w trakcie jazdy. jeżeli były by to wtryski to bam miał tak cały czas a nie tak jak teraz.

Panowie poradxcie coś

hucker 28-10-2009 10:19

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
w moim jest to samo, czyli szarpnięcie i głośniejsza praca silnika .dodatkowo po jakimś czasie pojawiło się przy porannym odpalaniu falowanie obrotów silnika i wydobywający się niebieski dym (śniendzi nie spaloną ropą). wserwisie pomp (bosch) mechanior stwierdził że to wina przycierającego się tłoczka nastawiacza kąta wtrysku, koszt naprawy 1600 pln

leszko23 28-10-2009 22:10

Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI
 
Witam,
Doradzam sprawdzenie pompki wstępnej paliwa przy zbiorniku paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.