Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Porysowana szyba przednia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116638)

Dablju 06-12-2010 19:31

Porysowana szyba przednia
 
Odebrałem dzisiaj autko . Jako ze pogoda fatalna nie bylo okazji zobaczyc wszytskiego w świetle dziennym. Ogledziny zostaly dokonane w warsztacie. Wszytsko ok. Odbieram auto i jazda do domu. Jakaś delikatna smuga na szybie przedniej , wycieraczki dodatkowo rozmazują nieco opad atmosferyczny - ale nic - pomyslalem ze jakies tłuste zabrudzenie .

Wjechalem do garazu zaczynam oglądać nowy nabytek , pomyslalem umyje szyby z tego nalotu - pianka , szmatka i heja. Jakiez bylo moje zdziwienie jak najlepszy śrdoek do szyb nie daje rady owej smudze. Dotykam palcem , a to normalnie porysowana szyba. Parze pod światło a to jest na powierzchni około 15 x 15 cm !!!!! jakby ktos siekał na tym warzywa !!! No do ASO juz nie zadzwonie bo po 18:00.

Wku*w na maksa. Jutro uderzam z tym do ASO - ale jak ktos mógł wydac mi auto w takim stanie ?? Owszem nie bije to po oczach jak sie nie patrzy z boku pod światło , ale skoro ktos te szyby myl to nie ma sily - musiał zauwazyc !!

Co o tym sądzicie ?

Przemeq 06-12-2010 19:40

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Wszyscy mi radzili - odbieraj nowe auto w dzień (nie wieczorem) i z kimś nie napalonym tak jak TY na nowe auto - żeby mógł to na spokojnie obejrzeć. Mówili też, żeby nie podpisywać protokołu odbioru dopóki dokładnie się nie obejrzy i nie uruchomi auta, a pod żadnym pozorem nie przyjmować jakichkolwiek uchybień, bo potem jest się w całkiem innej pozycji. Samemu odbierając nowe auto jest się w takim stanie, że ...

takitam 06-12-2010 19:44

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1553546)

Co o tym sądzicie ?

a nic, komuś się przytrafiło i milczy w salonie , podobno to nie pierwszy raz, opisywali chłopaki z działu s-maxa o takich wpadkach

Dablju 06-12-2010 20:35

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1553555)
Wszyscy mi radzili - odbieraj nowe auto w dzień (nie wieczorem)

odbierałem o 15:15 - nie ma mozliwosci zebym mógł wczesniej z uwagi na pracę. A dzisiajsza pogoda o 15:15 wyglądała jak wygladała.


Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1553555)
i z kimś nie napalonym tak jak TY na nowe auto - żeby mógł to na spokojnie obejrzeć

Nie napalonym i nie sam . Odbieraliśmy w 3 osoby i nikt nie zobaczył tego - a przód oglądalismy z 10 min . A fura do obioru czeka od piatku. Po prostu nie mam czasu.

Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1553555)
Mówili też, żeby nie podpisywać protokołu odbioru dopóki dokładnie się nie obejrzy i nie uruchomi auta, a pod żadnym pozorem nie przyjmować jakichkolwiek uchybień, bo potem jest się w całkiem innej pozycji. Samemu odbierając nowe auto jest się w takim stanie, że ...

Pani w ASO poinformowała mnie ze z uwagi na pogode - wykonanie jazdy próbnej z jej udziałem dodatkowo po zatłoczonym miescie - trwał by chyba ze 2 godziny. Dlatego umówilismy sie ze mam jechac do domu i jutro dac znac czy sa jakies ustreki.

Myslę ze słowna umowa przy świadkach jest jak najbardziej ważna i w tym przypadku jakos ten problem rozwiązemy.

Mnie martwi fakt, ze taka skaza musiala zostac wykonana przez człowieka i auto dopuszczone zostało do wydania pomimo tego faktu. To wyglada jakby ktos naklejke identyfikacyjna zdrapywał ostrym narzędziem.

Przemeq 07-12-2010 20:48

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Nie atakuje Ciebie, tylko śmieje się z tego jak człowiek jest napalony odbierając auto. Ja też taki jestem przy każdym nowym aucie.

I co powiedzieli w salonie w sprawie szyby?

Ramzik 08-12-2010 12:19

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Ciekawe co powiedzą, jak podejdą do tematu
Znając życie to Ty będziesz musiał udowodnić, że nie jesteś wielbłądem ...

Dablju 13-12-2010 15:36

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Sprawa załatwiona ekspresowo i bez zbędnych dyskusji :

Ogledziny szyby trwały 2 min . Przyznano sie do usterki i zaproponowano wymiane szyby. To ja zaproponowałem ze w zamian chce kompletny bagażnik na narty i taki tez dostałem :mrgreen:

P.S. Dlaczego nie szyba ?? Bo po tygodniu jazdy w kazdych warunkach okazuje się że tych rys kompletnie od wewnątrz nie widac i całkowicie o nich zapomniałem. Jedynie od zewnatrz pod światło są widoczne. Pewnie mogłem wyciągnąc cos jeszcze ale bagaznik za 1100 zł w zupełnosci mi wystarczy. Samo podejscie do klienta na najwyzszym poziomie - i zero próby zbycia się winy. Aż miło :lol:

Przemeq 13-12-2010 21:20

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Pochwal który to dealer.

Dablju 13-12-2010 21:24

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1558349)
Pochwal który to dealer.

Wałbrzych

b@rth 13-12-2010 22:31

Odp: Porysowana szyba przednia
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1558355)
Wałbrzych

ciesz sie ... nie kazdy ten serwis chwali ... choc w sumie ... nie maja zlej opinii, generalnie robia co do nich nalezy ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.