Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] wymiana łożyska tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153481)

wojtekjanus 27-04-2014 16:14

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał MikeED6 (Post 2201719)
czy luz ten da jakoś radę skasować, czy trzeba łożysko wymienić.

Ale aby w ogóle dostać się do łożysk, trzeba wyjąć półoś, potem ściągacz i trochę innych dupereli.
To jest gruba robota dla dobrze wyposażonego warsztatu z kanałem (podnośnikiem) z kumatymi mechanikami.

Basra 01-05-2014 20:09

Odp: wymiana łożyska tył
 
Witam

Sześć lat temu była akcja serwisowa odnośnie dużego luzu osiowego półosi.Objęte były Transity z datą produkcji grudzień 2003-kwiecien 2006.

pozdrawiam

lysy68 08-04-2017 02:17

Odp: wymiana łożyska tył
 
witam,czym są smarowane łożyska piast tylnego mostu w transicie do 2006 roku na bliźniaku 6 szpilek.czy przy wymianie trzeba łożyska czymś smarować czy one same się smarują olejem z mostu?

wojtekjanus 08-04-2017 06:48

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał lysy68 (Post 2782918)
czy przy wymianie trzeba łożyska czymś smarować czy one same się smarują olejem z mostu?

Smarowane są olejem z mostu.

lysy68 08-04-2017 15:48

Odp: wymiana łożyska tył
 
ok,dziękuję bo pierwszy raz wymieniałem dopiero łożysko a mam naprawdę duży przebieg aż sam jestem zdziwiony iż tyle wytrzymało a rozwaliło mi się to większe od wewnętrznej strony i wymieniłem komplet ale nie wiedziałem czy oby na pewno olejowe.

lysy68 10-04-2017 05:59

Odp: wymiana łożyska tył
 
wymieniłem łożyska cały komplet i po 20 kilometrach znowu się rozwaliło,czy coś nie tak złożyłem czy wada fabryczna łożyska?a moze wina mostu chociaż tu się chyba nic to niema do piasty

lysy68 10-04-2017 07:58

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2782937)
Smarowane są olejem z mostu.

i to jest błąd też tak myślałem i łożysko się zmieliło-rozmawiałem z mechanikiem z bratforda i potwierdził tezę iż często każdy się tak sugeruje a co się okazało to łożyska są smarowane smarem a nie olejem z mostu

wojtekjanus 10-04-2017 09:02

Odp: wymiana łożyska tył
 
Cytat:

Napisał lysy68 (Post 2783865)
i to jest błąd też tak myślałem i łożysko się zmieliło-rozmawiałem z mechanikiem z bratforda i potwierdził tezę iż często każdy się tak sugeruje a co się okazało to łożyska są smarowane smarem a nie olejem z mostu

Jest - jak się okazuje - jeszcze trochę inaczej. Łożysko zewnętrzne (małe) jest smarowane olejem z pochwy mostu, a łożysko duże ma założony separator oleju A i pracuje w zamkniętej przestrzeni pomiędzy uszczelniaczami A i B - smarowane jest smarem stałym.

http://i67.tinypic.com/sl0iue.jpg

Na rysunku z linka (most DRW) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są to uszczelniacze 1 i 3

Przykro mi, że wprowadziłem cię w błąd, ale jest jeszcze po 2000 roku most DANA (dla najcięższych wersji) i tam jest inaczej - to mnie zmyliło.

lysy68 10-04-2017 12:56

Odp: wymiana łożyska tył
 
do ciebie nie mam pretensji,do mechaników,ale kazali mi obydwa łożyska smarować.po dokładnie 40 km przejechanych w sumie obydwa były całkowicie suche to między oringami ok nie było smaru i się obudowa od niego całkiem rozleciała ale to mniejsze od zewnątrz też było suche bez oleju.a co do mojego auta to jest to rama z kontenerem na bliźniaku 2240kg masa własna,całkowita 3490kg i schemat pasuje mi od drw (6 szpilek,koła bliźniacze)

wojtekjanus 10-04-2017 13:08

Odp: wymiana łożyska tył
 
Będę na wymianę oleju w Auto-Waś w środę, to spytam chłopaków jak to jest dokładnie z tymi łożyskami. Też spytam, jak na zewnątrz rozpoznać, czy most jest fordowski Salisbury czy obcy DANA.
Cytat:

Napisał lysy68 (Post 2784041)
a co do mojego auta to jest to rama z kontenerem na bliźniaku 2240kg masa własna,całkowita 3490kg

O moście decyduje raczej moc, most DANA w Mk6 2,4l mają najczęściej tddi 125KM i tdci 135KM. Ale... też nie zawsze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.