Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach - jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126837)

Waldi7 07-10-2014 21:46

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam,
Miałem taki przypadek, że co jakiś czas rozrusznik kręcił a samochód nie odpalał. 3 miesiące krążenia po elektrykach. Przekaźnik (chyba 30 lub 5) był dobry ale ścieżka dochodząca do przekaźnika była uszkodzona. Elektryk "powielił ją"czyli jak go zrozumiałem poprowadził dodatkowy przewód i samochód już 6 lat nie ma tego problemu.

waldi7

eweryst 08-10-2014 18:51

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
kolego przekaznik 30 masz w pierwszym rzedzie na srodku przy bezpiecznikach, a przynajmniej w 2.0

gorny7 08-10-2014 19:10

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Deku możesz kliknąć pare fot z robory ja byś go znalazł , pewnie sie przydzą bo temat często sie przewija

deku 08-10-2014 19:30

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - nie jest w pierwszym - jest w... drugim. Czyli, w drugim za bezpiecznikami. Już go widziałem, ale czas mi się skończył (pewnie w mk1 jest inaczej) niż u mnie).
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - cyknę i tak, żeby wiedzieć jak to poskładać (na forum czytałem, że lepiej wszystko rozłączać).

czarnygda 09-10-2014 22:22

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
ja robiłem według opisu z tego post . ale ja mam MK1 powodzenia . jak wkleić link? wpisz w szukajce " dostęp do przekażników za bezpiecznikami"
tam poczytaj są też zdjęcia

deku 10-10-2014 08:54

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
4 załącznik(i)
Ok, udało mi się wymienić ten przekaźnik. Kupiłem zamiennik za 30zł (oryginał VW był za 69). Od razu powiem, że jestem zadowolony, bo osiągnąłem to co chciałem, czyli auto odpala. Wcześniej było tak, że jak zgasiłem i momentalnie chciałem zapalić to NAWET NIE KRĘCIŁ - teraz odpala!!!. Czasem też jak ciepły to nawet nie próbował kręcić - teraz pali.

gorny7 zrobiłem trochę fotek telefonem jednak nie jest to jakieś trudne zadanie (szczególnie teraz jak już wiem jak to robić - heh, ale mądrość :-).

Po pierwsze wymontowałem tapicerkę (4 wkręty - z czego 2 pod listwą mam ułamane)

Po kolei:
1) na zdjęciu 01
- wyciągasz listwę ozdobną (jest wciśnięta na 3 bolcach)
- wyciągasz boczek (ale tylko po to, żeby więcej światła wpadało do środka bo i tak ręki tam nie włożysz
- odkręcasz 4 wkręty trzymające tapicerkę (są dodatkowo 4 zatrzaski)
(na żółto oznaczone śruby, na czerwono zatrzaski od listwy, na niebiesko zatrzaski tapicerki)

2) na zdjęciu 02 (wyczepiłem wcześniej wtyczkę od świateł i regulację jasności podświetlenia)
- odkręcasz wkręt (na niebiesko - u mnie nie było i uzupełniłem)
- zwalniasz plastikowe zaczepy (ciężko to opisać - są to takie zawleczki które trzeb zwolnić żeby potem móc podciągnąć do góry całą skrzynkę - one są białe lub jasnoszare - oznaczone pomarańczowymi strzałkami)
- trzeba jeszcze w miejsca oznaczone na żółto włożyć wkrętaki, bo tam jest zakołkowane (kołki plastikowe wchodzą w blachę - takie zatrzaski).

Jak poodkręcasz i pozwalniasz z zatrzasków to podnosisz całość ok 2cm do góry i możesz trochę wyciągnąć do siebie i opuścić.

Na początku byłem załamany dostępem, ale jak uciąłem 2 trytki na których trzyma się gruba wiązka po lewej to zrobiło się sporo miejsca.

3) zdjęcie 03 - tu jeszcze nie widać przekaźnika 30 - tylko pierwszy poziom przekaźników. U mnie jest jeszcze jakiś nie znany mi dodatkowy moduł - podejrzewam że coś po alarmie

4) zdjęcie 04
W czerwonych kółkach oznaczone są zatrzaski, które trzeba wcisnąć (rozgiąć) żeby odchylić 1 poziom przekaźników. Żółta strzałka to przekaźnik 30.


Edit___
Dopiero po tym jak napisałem posta przeczytałem Twojego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Rzeczywiście jest tak jak mówisz - łącznie z fotkami. Ale jakoś tam strasznie sterylnie w tej skrzynce - u minie wiązki poprute
Tu link (wklejony po prostu ze schowka)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PRZEMAL78 12-10-2014 15:25

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Witam,po montazu instalacji lpg zaczeły się dziac podobne objawy,dzisiaj jade a tu spod bezpieczników jakis dziwny odgłos tak jakby przekaznik przeskakiwał w momencie wciskania pedału przyspieszenia.Rozebrałem tapicerke w 5minut dzięki Deku za foto,posprawdzałem bezpieczniki i wszystkie ok niewiem jak sprawdzic przekazniki który to tak styka.

Przed momentem wróciłem z przejazdzki zauwazyłem ze podczas wciskania gazu zapalaja sie swiatła w srodku(podswietlenie drzwi i nóg kierowcy i pasazera).Co sprawdzać?

Dominik-S 18-10-2014 21:47

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
To moze być czujniki otwartych drzwi
gdy silnik zwiększa obroty - drgania styków

PRZEMAL78 19-10-2014 11:03

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
Własnie je wymieniłem na nowe i wszystko OK.Podziękowania

marcin150476 11-03-2015 18:06

Odp: Nie mogę odpalić, mruga dioda w drzwiach-jaka przyczyna?
 
potrzebuje informacji który to przekażnik w galaxy 2001 odpowiada za pompe paliwa który to numer i gdzie sie znajduje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.