Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82820)

puchcioo 25-11-2009 13:01

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1297338)
Zabrałem się za konsolę środkową i napotkałem problem w przełącznikach ogrzewania szyb bo tam są mniejsze diody od tych w panelu klimy. jakie diody tam wstawić?
Zabrałem się też za zmianę podświetlenia radia fabrycznego i część gdzie były "normalne" diody wymieniłem (pokrętło i wyświetlacz) ale pozostały mi do wymiany diody pod wszystkimi klawiszami w radiu. A to jest masakra bo te diody mają chyba 1x2 mm. Czy ktoś się w to bawił?

a no ja sie bawilem, co prawda nie w radiu ale sie bawilem. Sa to diody 0805 czyli mniej wiecej 1x2 [mm]. Super zabawa, ale jak masz jakas chorobe nerwowa to sobie daruj, ja lutujac 10szt myslalem ze sprzedam to auto w cholere :PPP. Ale 2h i dalem rade. W radyjku masz niestety duzo wiecej niz 10szt. Oczywiscie ja mowie o 6000CD. W przelacznikach od ogrzewania szyb masz te same 0805 po 1 sztuce na kazda szybe zielonych + sygnalizacja ogrzewania pomarańczowa po jednej sztuce dla każdej szyby.

pzdr
Maciek

Polarny 25-11-2009 14:28

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
jendrekmak - znajdź jakiś autoryzowany serwis sprzętu elektronicznego (RTV) i podejdź do nich. Za piwko albo dwa zmienią Ci te diody w 5 minut. Wystraczy mieć hota + nieco wprawy. Szkoda bawić się samemu i popalic PCB.

jendrekmak 26-11-2009 01:00

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
1 załącznik(i)
Uff... udało się zrobić radyjko na diodach 0805 bo pozostałe diody 3528 zrobiłem wcześniej. Wypada mieć zasilacz 3V żeby na bieżąco sprawdzać luty każdej diody. Dzisiaj już mi się nie chciało ale w najbliższym czasie zrobię lepsze zdjęcia, póki co tylko jedno z telefonu. Zrobiłem na miodowo wszystkie wyświetlacze żeby nie było zbyt biało. Ale rzeczywiście przy tych 805 wypada mieć duuużo cierpliwości i dobrą lutownicę

jendrekmak 26-11-2009 09:02

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
3 załącznik(i)
to teraz trochę lepsze zdjęcia

Hashenty 12-02-2010 16:18

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Nooooo fantastiko :D Mi sie bardzo podoba. I ten miodowy zajeb*^&cie pasuje do białego. Kiedyś bardzo mi się nie spodobało, jak audi zamiast całych czerwonych zegarów zrobiło biał/czerwone i czerwone wskazówki. A teraz z kolei sam bym chciał takie u siebie :] Tylko roboty od zarypania widze. Robiłem z wielką pomocą brata lampki w podsufitkę z superfluxów i przy tym było sporo zabawy, a co dopiero przy zegarach. Ale widze, że warto. Na żywo efekt musi być dużo lepszy podejrzewam.

Krzysiek 12-02-2010 21:34

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
jendrekmak gratuluję samozaparcia ;) :one:
ważne, że Tobie to odpowiada.
Jeżeli mogę swoje zdanie wyrazić to mnie się takie zmiany nie widzą, wolę standardowy zielonkawy odcień 8)

jendrekmak 13-02-2010 00:01

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
jak byś miał 5 auto pod rząd z zielonym podświetleniem to też byś sobie zmienił

gosia81 18-02-2010 14:27

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
POMOCY ! prosze napiszcie jak dostać się do żarówek w desce rozdzielczej (zegary).Odkręciłam osłone pod kierownicą ,ale nie mogę zdjąć osłony przy kierownicy były tam 2-śrubki plastik się bardzo mocno trzyma. PROSZE

arturek 18-02-2010 15:14

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Jakby ktoś chciał opis zmiany podświetlenia to znalazłem taki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
oraz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam
Arturek

Krzysiek 18-02-2010 16:03

Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.
 
Co do pierwszego linku to widziałem te wkładki białe na allegro i muszę przyznać, że to fajnie wygląda, przynajmniej nie trzeba kupować zegarów od ST, tylko mniejszym kosztem zrobić sobie imitację ST 8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.