Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Felgi stalowe czy podejdą od S-max ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214952)

gocek 17-11-2014 18:06

Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
Witam kupiłem felgi R16 do Mondeo MK4 takie zamówiłem, założyłem nowe opony i dzisiejszego wieczora chciałem przełożyć. Okazało się, że nakrętki dostałem do S-maxa i felgi prawdopodobnie też. Oczywiście nakrętki nie pasują bo są na grubsze szpilki, Felgi natomiast na piastę pasuję idealnie et50 6,5" lecz mam wrażenie że są na grubsze szpilki może sie mylę. Sprzedawca powiedział że nakrętki mi dośle ale felgi będą pasowały i tu moje pytanie czy aby na pewno??

Pozdrawiam Krzysiek

maniunio 17-11-2014 19:25

Odp: Felgi stalowe S-max do Mondeo MK4
 
Sam sobie napisałeś, że pasują idealnie :)

Jerry292 17-11-2014 19:29

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
sprawdz w feldze średnice otworu na szpilkę s maxie chyba powinno być 14 mm w mondeo 12 mm . jutro dla pewności sprawdzę i kliknę

gocek 17-11-2014 19:30

Odp: Felgi stalowe S-max do Mondeo MK4
 
pasują na piastę idealnie odsadzenie też jest ok tylko grubość szpilek jest różna dla S-max i MK4 czyl w Mondeo bardziej gonią do przodu i tyłu ponieważ dziury w feldze są większe i zastanawia mnie to czy jest to istotne?? nakrętki dojdą mi dopiero w czwartek wtedy mogę założyć dopiero ale czy to będzie bezpieczne??

Bump: zmierzyłem średnice na szpilkę w feldze jest 16mm

Bump:
Cytat:

Napisał Jerry292 (Post 2302011)
sprawdz w feldze średnice otworu na szpilkę s maxie chyba powinno być 14 mm w mondeo 12 mm . jutro dla pewności sprawdzę i kliknę

faktycznie mondeo ma nakrętkę m12 a s-max m14 tylko pytanie czy moge to tak przykręcić?? czyli nakrętką m12 na otwór 16mm

ilb 17-11-2014 20:59

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
Spokojnie,
co to za felgi? Jakieś oznaczenie felgi? Jak wyglądają?
Jeśli są do Mondeo, to są do Mondeo, niezależnie od nakrętek.

Właśnie zmierzyłem otwór na feldze z Mondeo MK4 po lifcie, otwór w najmniejszym przekroju ma 21 mm.
https://lh6.googleusercontent.com/-t...115_000111.jpg

gocek 17-11-2014 21:03

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
wiesz są to felgi org. fordowskie zmówione z allegro tylko że facet miał do mondeo mk4 i s-max - galaxy pisałem w emailu mu i smsa że chce do mondo mk4 i dziś gdy chciałem założyć okazało się że nakrętka naszła na szpilkę więc mówię pomylił się i wysłał złe nakrętki zadzwoniłem w czwartek może dojdą mi prawidłowe, ale cos mnie ruszyło żeby zweryfikować felgi i dziura na szpilkę ma 16mm trochę chyba dużo mi się wydaje. mialy naklejki fordowskie od środka pod oponą ale teraz nie odczytam bo opona założona felga stal r16 6,5" et50 5x108 centrujący 63,3mm

tu link do aukcji
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: [QUOTE=ilb;2302086]Spokojnie,
co to za felgi? Jakieś oznaczenie felgi? Jak wyglądają?
Jeśli są do Mondeo, to są do Mondeo, niezależnie od nakrętek.

Właśnie zmierzyłem otwór na feldze z Mondeo MK4 po lifcie, otwór w najmniejszym przekroju ma 21 mm.

to mnie zaskoczyłeś tylko, że mam stalówkę z przekrojem 16mm, a alu troszkę inaczej siada tak mi się wydaje ale nie jestem specem

ilb 17-11-2014 21:33

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
Oznaczenie masz w środku felgi na piaście, coś w rodzaju KFZ 8325 lub 8465.

gocek 17-11-2014 21:37

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
ok jutro sprawdzę:) teraz trochę późno

TomCat 17-11-2014 21:48

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
wg mnie felgi będą ok - skoro w felgach z maxa jest dziura - jak mówisz, bo nie mierzyłem akurat stalowych - 16mm, to w tych z mondeo będzie pewnie z 15mm, skoro felgi z mondeo też wchodzą na "maksowe" śruby. Zakrętka to zaciągnie, ew wejdzie tym kołnierzem ciut głebiej.
Na alu felgi nie patrz bo tam jest zupełnie inaczej

ilb 17-11-2014 22:01

Odp: Felgi stalowe czy podejdą od S-max ?
 
To zobacz,
ale z technicznego punktu widzenia działa to tak:
- śruba (szpilka) jest rozciągana
- siły przenoszone są na tarciu między piastą i felgą, nie są używane śruby pracujące na ścinanie, pasowane
- dopóki naciski powierzchniowe na feldze / nakrętkach nie są przekroczone przy dokręcaniu kół i przy późniejszej pracy, nie ma żadnego problemu żeby zastosować większe otwory w feldze. Dlatego też z reguły rzadko podawane są w danych technicznych średnice otworów śrub w felgach.
- nakrętki lub śruby do felg alu są inne właśnie z powyższego względu - większa powierzchnia styku między felgą i łbem śruby lub nakrętki, do tego zwykle inne centrowanie ze względu na grubość samej piasty felgi
- nie sądzę, żebyś przekroczył naciski powierzchniowe na stalowej feldze ze względu na większe otwory o milimetr czy dwa.

Nie wygląda to na problem, zobacz to oznaczenie felgi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.