Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114310)

wydra 08-11-2010 20:44

Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
Witam
Niedługo zbliża się okres wymiany opon na zimowe, moje letnie oponki na felgach trafiają do garażu. Wyglądają nie najlepiej i właśnie tutaj rodzi się moje pytanie: jak porządnie pomalować felgi we własnym zakresie? dwóch rąk lewych nie mam, wiele rzeczy już robiłem z jakimś niewielkim malowaniem włącznie.
Felgi chciałbym pomalować na biało al'a rajdówka :D
Czy wystarczy mi zwykły spray biały? kilka papierów ściernych o różnych ziarnistościach? i jakiś bezbarwny spray? Czy felgi czyścić do czystego metalu, czy wystarczy oczyścić z brudu? I jeszcze jak sprawa wygląda z podkładem? trzeba zastosować jakiś specjalny?

mariano.k 08-11-2010 21:02

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
jeżeli mają być białe to najlepiej wypiaskować felgi przed malowaniem. do malowania są specjalne farby do felg. jak byś chciał je odrzec papierem to po pryśnięciu białym bez podkładu po pierwsze będzie korodować, po drugie efekt wyjdzie kiepski bo na jasnej farbie widać wszystkie niedociągnięcia, dziury i nierówności

wydra 08-11-2010 21:12

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
felgi wyglądają na ładne, nie są skorodowane, a piaskowanie felg mi się nie opłaca, lepiej dołożyć i alusy kupić

mariano.k 09-11-2010 11:48

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
no to pozostaje papier, podkład antykorozyjny i farba. osobiście malowałbym na ciemny kolor

wydra 09-11-2010 11:51

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
Cytat:

Napisał mariano.k (Post 1537270)
no to pozostaje papier, podkład antykorozyjny i farba. osobiście malowałbym na ciemny kolor

dlaczego na ciemny? kwestia gustu?

mariano.k 09-11-2010 12:04

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
1 jasny sie bardziej brudzi
2 widać ewentualne wrzery i niedoskonałości

albo zrób jedną na jasno i oceń efekt

wydra 09-11-2010 12:42

Cytat:

Napisał mariano.k (Post 1537275)
1 jasny sie bardziej brudzi
2 widać ewentualne wrzery i niedoskonałości

albo zrób jedną na jasno i oceń efekt

i tak zrobię ;) dzięki za pomoc ;)

Cytat:

Napisał mariano.k (Post 1537275)

albo zrób jedną na jasno i oceń efekt

i tak zrobię ;) dzięki za pomoc ;)

Karlito 09-11-2010 16:44

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
Piaskowanie stalówek nie jest takie starsznie drogie 80 zł komplet, samemu nie wiem ile czasu i papieru pójdzie zeby osiągnąc taki sam efekt i potem mozna zaoszczescic na sprayu bo wychodzi ładny stalowy kolorek wiec mozna uzyc samego lakieru bezbarwnego.

wydra 09-11-2010 16:53

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1537354)
Piaskowanie stalówek nie jest takie starsznie drogie 80 zł komplet, samemu nie wiem ile czasu i papieru pójdzie zeby osiągnąc taki sam efekt i potem mozna zaoszczescic na sprayu bo wychodzi ładny stalowy kolorek wiec mozna uzyc samego lakieru bezbarwnego.

akurat w mojej okolicy gościu bierze 140zł za komplet, a to mi się nie widzi :/

tomiscorpio 09-11-2010 17:01

Odp: Zrób to sam - malowanie felg stalowych - jak to zrobić dobrze?
 
Ja tam zawsze maluje tak samo ...

Felga , papierek dobrze oszlifowac , zalezy w jakim stanie jest , rysy odpryski itp itd.

Potem normalny podklad , takich jakich pelno w sklepie. Na to kolor , na to bezbarwny.

Jakies drobne uszkodzenia dobrze zeszlifowac wyszpachlowac roznie.

Biore zazwyczaj podklad kolor bezbarwny z jednej firmy i nie ma problemu z piklami odlazeniem itp itd

Najwazniejsze zeby wszystko dobrze wyschlo. Nie na wariata klasc , podklad , za 2 h go szlifowac , na to zaraz kolor.

No i jak masz zamiar malowac zima , to w dosyc cieplym pomieszczeniu albo czyms grzac , bo tak to farba srednio dobrze twardnieje.

Podklad musi dobrze wyschnac , lekko go przejechac drobnym papierkiem. Wtedy kolor poczekac 5 minutek bezbarwny na bogato i gra.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.