Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2]Booster? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53147)

@rTuro 15-10-2008 13:07

[MK2]Booster?
 
Witam,mam pytanko w sprawie nieszczęsnego boostera.Co się może stać w momencie odłączenia go od turbiny(zdjąłem wężyk z rurki od turba i go zaślepiłem),jaki to może mieć wpływ na dalszą jazde?

matrog19 15-10-2008 15:16

Re: [MK2]Booster?
 
bedziesz miał słabszy samochod bo nie bedzie dostawał dodatkowej dawki paliwa w momencie wchodzenia turbo na obroty... A po co ty to zaślepiłeś?? Z tego co słyszałem to niektórzy EGR zaślepiaja ale żeby booster ?!?

elmo_mc 15-10-2008 17:40

Re: [MK2]Booster?
 
Cytat:

Napisał @rTuro
Witam,mam pytanko w sprawie nieszczęsnego boostera.Co się może stać w momencie odłączenia go od turbiny(zdjąłem wężyk z rurki od turba i go zaślepiłem),jaki to może mieć wpływ na dalszą jazde?

A co miałeś na celu robiąc taki zabieg?
Booster sterowany ciśnieniem z turbiny zwiększa dawkę paliwa adekwatnie do zwiększonej dawki powietrza podczas "dmuchania" turbiny. Z autem nic Ci się nie powinno stać, ale osiągi osłabną.

@rTuro 15-10-2008 22:46

Re: [MK2]Booster?
 
podczas jazdy w korku kilka razy nieoczekiwanie wzrosły obroty silnika(nie mówiąc o moim ciśnieniu),dlatego pomyślałem o takim rozwiązaniu(niewiem czy słusznie,przy odłączonym turbie nie będzie ciśnieniana boosterze.).Jest to jednak rozwiązanie chwilowe,do czasu otrzymania tych nieszczęsnych membram,które są już w drodze,ale te kilka dni trzeba się pomęczyć.

matrog19 16-10-2008 00:20

Re: [MK2]Booster?
 
no to na kilka dni to jest dobre rozwiązanie ale jak ci membrany poszly to i tak pewnie bedzie pływał na obrotach nawet bez tego weżyka. Jak możesz sie obyć bez samochodu to lepiej niech zaczeka 3 dni w garazu zanim listonosz przesyłke przyniesie

author0928 16-10-2008 18:02

Re: [MK2]Booster?
 
Podepne się do tematu. Czy zaślepiony króciec od boostera może być przyczyną zbyt wysokiego spalania ?? Kupiłem nie dawno mondka z 98 roku i moje spalanie to 7,5 l w cyklu mieszanym. Troche mnie to zaniepokoiło... Silnik łapał obroty po dłuższym postoju i okazało się że membrany są walnięte więc pomyślałem, że będzie to winą mojego zużycia wysokiego paliwa. Zaślepiłem narazie króciec ponieważ czekam na membrany i oringi natomiast zużycie wcale nie zmalało :(. Dzwoniłem do gościa od pomp wtryskowych to mnie pocieszył, że zbyt wysokie zużycie paliwa to temat rzeka i że czasem sprawdzenie pompy nic nie wykaże, a sam koszt takiej roboty to ok 500 zł... Już nie wiem, pomóżcie.

@rTuro 04-12-2008 22:11

Re: [MK2]Booster?
 
No to nie długo cieszyłem się ze sprawnego boostera.Zdejmuje wczoraj wężyk i co?ropa!
Te membramki od Tucholi... chmmm...niby 30 zeta ale robota co dwa miesiące.
Przysłali mi dwa komplety bo to mondek z 97r. i podobno stosowane były wtedy dwa rodzaje membram.? do tego oringi (12pln),ale do zupełnie innej części(pomyłka przy pakowaniu?)
Zastanawiam się czy nie kupic nowej części?
Ma ktoś może namiar na ową część?

KrZyŚ6666 04-12-2008 22:39

Re: [MK2]Booster?
 
Cytat:

Napisał author0928
Podepne się do tematu. Czy zaślepiony króciec od boostera może być przyczyną zbyt wysokiego spalania ?? Kupiłem nie dawno mondka z 98 roku i moje spalanie to 7,5 l w cyklu mieszanym. Troche mnie to zaniepokoiło... Silnik łapał obroty po dłuższym postoju i okazało się że membrany są walnięte więc pomyślałem, że będzie to winą mojego zużycia wysokiego paliwa. Zaślepiłem narazie króciec ponieważ czekam na membrany i oringi natomiast zużycie wcale nie zmalało :(. Dzwoniłem do gościa od pomp wtryskowych to mnie pocieszył, że zbyt wysokie zużycie paliwa to temat rzeka i że czasem sprawdzenie pompy nic nie wykaże, a sam koszt takiej roboty to ok 500 zł... Już nie wiem, pomóżcie.

dokladnie kolego bedzie wieksze spalanie nawet do 2litry na setke ja tez juz to przerabialem.

kemot678 16-01-2009 16:44

Re: [MK2]Booster?
 
Podłączę się pod temat.
Czy brak plastikowej zaślepki na bosterze może mieć wpływ na jego działanie. O czasu zakupu nie mam zrobiłem już trochę kilometrów (30tyśkm) i cały czas jest podobny problem. W przedziale obrotów ok.2200-2500 głośno pracują wtryski (tak stwierdził mechanik). Stare membrany były padnięte, wymieniłem na nowe ale problem raz jest większy raz mniejszy.
Czy może to oznaka kończącej się turbiny?
Przeczytałem chyba całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.