Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   wymiana rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72267)

michal1910g 15-06-2009 20:52

wymiana rozrządu
 
witam wszystkich!
Podobno wymiana rozrządu w Transicie jest dziecinnie prosta:) czy ktoś posiada jakąś instrukcję czy może nawet jakiś link do video w sieci bądź jeśli to takie proste to ktoś mógłby to opisać? Z góry wielkie dzięki

erbi 15-06-2009 20:58

Odp: wymiana rozrządu
 
przynajmniej napisz jakiego masz osiołka. A tak w ogóle to może najpierw podziękuj za ostatnia pomoc chlopakom a potem proś o następna.

michal1910g 15-06-2009 21:23

Odp: wymiana rozrządu
 
Przepraszam zapomniałem o najważniejszym - Ford Transit 80 2,5 Diesel 1999r. A kolega jak przeczyta mój poprzedni temat tak samo jak i ten to zauważy, że podziękowałem

wojtekjanus 15-06-2009 21:43

Odp: wymiana rozrządu
 
Michal, temat był wałkowany wzdłuż i w poprzek - poszukaj trochę w naszym dziale, dopiero jak byś miał wątpliwości, pytaj konkretnie. Opisać to dokładnie, to będzie powieść.
Radzę też obejrzeć w swoim aucie dostęp do obudowy, pomyśl o chłodnicy,itd, itd.
Wymiana nie jest dziecinnie prosta, bo to jest BARDZO odpowiedzialna czynność.

michal1910g 16-06-2009 19:20

Odp: wymiana rozrządu
 
ok. dzięki, znalazłem kilka postów na ten temat ale w żadnym konkretnych informacji. kupiłem książkę z instrukcją no i nie dziwię się czemu nikt nie chce opisać. Wątpie też, żeby zrobić tow 2godz. jak ktoś napisał chyba że gość zajmuje się tylko wymianą rozrządów w transitach:)

wojtekjanus 16-06-2009 19:52

Odp: wymiana rozrządu
 
Podobno robią to w 2 godz, bo nie ruszają chłodnicy (znają wszystkie śruby na pamięć). Ja chłodnicę zawsze wyjmuję - widzę co robię i nie uszkodzę jej.
Tak miedzy nami - jeżeli trochę pomyślisz, pokombinujesz, to nie musisz nawet mieć kołków ustalających. Wystarczy nanieść znaki na starym pasku i na kołach (np białym nitro), po zdjęciu paska przenieść znaki na nowy pasek i założyć go identycznie jak stary.
Kołki są niezbędne przy awarii rozrządu, kiedy wszystko się rozjechało.
Rolkę napinacza (także wymienianą) radzę trochę mocniej napiąć niż robi to sprężyna, ale bez przesady.

jorg 18-06-2009 16:36

Odp: wymiana rozrządu
 
Witam czy możecie napisać jak rozpoznać że rozrząd jest do wymiany jakie są objawy ja posiadam Transita 2,4 td. 88KW z 2000r ma przebieg 270000km i ostatnio słyszę podczas jazdy dziwne dzwonienie mechanik powiedział że może to być rozrząd a gdzieś indziej znów czytałem że w fordzie jest on dożywotni

michal1910g 21-06-2009 12:36

Odp: wymiana rozrządu
 
No i wreszczcie wziąłem się za wymianę rozrządu. W sumie dostałem się tylko do niego (bez wyjmowania chłodnicy) i okazało się, że oryginalny pasek Forda wygląda solidniej od tego nowego co kupiłem. Nie ma żadnych luzów ania baraków na zębach więc dałem spokój. Fordzik ma już (lub dopiero) 152000 km i myślę, że kolejne 70 tys prześmigam na tym pasku. Oczywiście sprawdzając co jakiś czas. Ogólnie wymiana wydaje się dość prosta nawet dla mnie - laika. pozdrawiam

erbi 21-06-2009 12:51

Odp: wymiana rozrządu
 
Pasek w transicie 150tys km?? Do wymiany na wczoraj!!

Michał SZEROKIEJ DROGI ci życze jak jezdzisz na pasku co ma 150tys km.

michal1910g 21-06-2009 14:40

Odp: wymiana rozrządu
 
tak przypuszczam że pasek ma 150 tys bo jest to oryginalny fordowski rozrząd. czy są na rynku dostępne oryginalne rozrządy (ja nie mogłem znaleźć)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.