Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] czujnik zapięcia pasów - pasażer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182153)

salmon 14-05-2013 00:06

czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
Autko nie sygnalizuje braku zapięcia pasów przez pasażera (brak zapięcia u kierowcy włącza sygnał). Tak było od zakupu c-maxa.

1. Czy były wersje tylko z jednym czujnikiem?, jak to sprawdzić?
2. Gdzie mieści się czujnik obciążenia fotela pasażera?
2. Czy czujnik obciążenia jest połączony z airbagiem?

Wiem, że w niektórych autach jeżeli system nie wykryje obciążenia na fotelu pasażera nie aktywuje poduszek/kurtyn dla niego dedykowanych. Czy ford również stosował takie rozwiązanie?
Jeżeli usterka czujnika wpływa na bezpieczeństwo to bez zastanowienia jadę do mechanika. Jeśli nie to brak sygnału mi nie przeszkadza ;-)

tedi_k 14-05-2013 09:42

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
1. Raczej nie. Jak jest poduszka po stronie pasażera, to chyba musi być czujnik zapięcia pasów
2. W siedzisku fotela
3. Ze sterownikiem SRS (poduszek).

Niezależnie od tego, czy system ma selektywne aktywowanie poduszek, brak przypominania wart jest naprawy - jeśli pasażer się nie zapnie a poduszka odpali, to zrobi mu więcej krzywdy niż pomoże w uratowaniu...

michu21 14-05-2013 17:12

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2012249)
1. Raczej nie. Jak jest poduszka po stronie pasażera, to chyba musi być czujnik zapięcia pasów
2. W siedzisku fotela
3. Ze sterownikiem SRS (poduszek).

Niezależnie od tego, czy system ma selektywne aktywowanie poduszek, brak przypominania wart jest naprawy - jeśli pasażer się nie zapnie a poduszka odpali, to zrobi mu więcej krzywdy niż pomoże w uratowaniu...

U mnie też tak jest, i z tego co mi poprzedni właściciel powiedział, to tak było od nowości.
Hmmm....może pierwsze wersje mają tylko sygnalizację dźwiękowa dla fotela kierowcy?

sliniak11 14-05-2013 17:17

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
witam. u mnie też jest tylko sygnał nie zapięcia pasów po stronie kierowcy, zastanawiałem się nad tym ze szkoda spotkałem sie w innym aucie z czymś takim i to troszkę starszym może inne modele lub wersje robione w innym okresie to jż mają/

Czesiek_ze 14-05-2013 17:54

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2012249)
1. Raczej nie. Jak jest poduszka po stronie pasażera, to chyba musi być czujnik zapięcia pasów

Mnie też nie sygnalizuje nie zapiętych pasów po stronie pasażera,kiedyś przy okazji odwiedze tedi_kżeby opatrzył w czym rzecz.:mad:

kowal91 14-05-2013 19:09

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
U mnie też nie ma sygnalizacji

E-max 14-05-2013 20:02

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
Wygląda na to że przed liftingiem nie ma tej sygnalizacji.

pretorian2 14-05-2013 20:33

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
była przed liftem, sam wyciągałem z kompletu z 2006 roku, przewineło mi się kilka kompletów foteli i w jednych to było w innych nie. Wygląda jakby to dawali w opcji (pytanie jakiej) lub przypadkowo(może kwsetia rocznika). W ELM configu jest opcja do zaznaczenia, że w siedzisku jest lub nie ma czujnika.

mayak 16-05-2013 10:25

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
u mnie też tylko nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera - nie pika jak fotel jest zajęty a pas przypięty

mam nawet 'wolny' czujnik zajęcia fotela - czy po jego założeniu i aktywowaniu, to wystrzeli tylko poduszka/poduszki kierowcy? Oczywiście mam na myśli wypadek, gdy fotel pasażera będzie pusty

michu21 16-05-2013 17:45

Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2013399)
u mnie też tylko nie ma czujnika zajęcia fotela pasażera - nie pika jak fotel jest zajęty a pas przypięty

mam nawet 'wolny' czujnik zajęcia fotela - czy po jego założeniu i aktywowaniu, to wystrzeli tylko poduszka/poduszki kierowcy? Oczywiście mam na myśli wypadek, gdy fotel pasażera będzie pusty

Podczas wypadku poduszki raczej wyzwalają czujniki zderzeniowe, które są rozmieszczone na aucie. Pasy tylko blokują osobę na fotelu, przed większymi urazami.
A nikt mi nie wmówi, że to pasy wyzwalają poduszki. Gdyby tak było każde gwałtowne hamowanie, gdzie z racji oddziaływania sił bezwładnościowych człowiek "leci" do przodu i tylko dzięki pasom nie "wylatuje" z auta, powodowało by wystrzał poduszek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.