Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo mk4 - benzyna 2.0 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261040)

Apl 24-03-2017 13:14

Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
Cześć,
mój stary Fiacior powoli kopyrta (koroduje przednia belka zawieszenia) i szukam czegoś konkretnego. Szukając odpowiedniego samochodu, czytając opinie napaliłem się na Mondeo mk4 (po liftingu). Szczególnie zaciekawiło mnie takie ogłoszenie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co myślicie o tym egzemplarzu? Wart swojej ceny?

Od siebie mogę dodać, że auto będzie użytkowane głównie w trasie + raz w tygodniu wypad po zakupy. Diesla się boję. Mimo, że koszt paliwa na 100 km jest mniejszy, ewentualne naprawy kosztują sporo więcej.

Pozdrawiam
Apl

czeslaw555 24-03-2017 13:28

Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
a to prawie jak diesel, turbina, dwumasa też jest ;)

storgi 24-03-2017 13:51

Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
Czesław nie pisz mu tak bo jeszcze pomyśli że w benzyniaku też tak "szybko" padają te dwumasy jak w dieslu :)

SzakalRbk 24-03-2017 14:52

Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
Ale czemu stwierdzasz że w dieslu pada szybciej? Czy to przypadkiem nie kwestia sposobu jazdy? Ja w klekocie mam 240 tys przebiegu, dalej ori i dalej nie słychać by coś się działo :P

Apl 25-03-2017 10:12

Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
Cytat:

Napisał SzakalRbk (Post 2774612)
Ale czemu stwierdzasz że w dieslu pada szybciej? Czy to przypadkiem nie kwestia sposobu jazdy?

Hmm... specjalistą nie jestem ale czy to nie wynika ze specyfiki silnika? Z tego co wyczytałem dwumasa ma ograniczyć drgania jakie przenosi silnik na skrzynię biegów przy niskich obrotach. Silniki Diesla są silnikami nisko obrotowymi i tam występowanie tych drgań jest dużo częstsze i dwumasa ma więcej pracy do wykonania. Benzyniaki natomiast pracują przy wyższych obrotach i dwumasa nie będzie miała tyle pracy więc wolniej się zużywa.
Tylko pytanie po co w takim razie dwumasa w benzynie? Aby samochód zachowywał się kulturalnie przy większym spektrum obrotów?

janas14 25-03-2017 14:18

Odp: Mondeo mk4 - benzyna 2.0
 
Dwumasa tłumienie drgań na niskich obrotach to tylko jej zadanie poboczne tu chodzi o minimalizację negatywnego wpływu momentu obrotowego na resztę układu napędowego inaczej jest to tłumik drgań skrętnych taki kompensator . Obciążamy go najmocniej gwałtownie przyspieszając , zmieniając biegi , hamując silnikiem , wtedy właśnie dwumas "kompensuje - wygasza " siły skrętne pomiędzy wałem silnika a skrzynią biegów .
Od wielu lat są dwumasy w silnikach bp jest to skutek rozwoju silników bp i przyrostu mocy i momentu obrotowego . Dodatkowo zastosowanie turbo w bp znacznie podniosło moc i moment obrotowy który dodatkowo zaczyna sie już dużo wcześniej przy niskich obrotach nie wspominając o silnikach ON tam to się dzieje dopiero. W benzynce przyrost mocy i momentu obrotowego przebiega znacznie łagodniej i w większym zakresie obrotowym silnika czyli dwumas ma łatwiej i żyć może dłużej . Nie widzę sensu bania się dwumasy gdy wiemy jak mamy jeździć spokojnie może dojechać 300 -350 k. gdy poruszamy się głównie autostradami itp. Mamy z tym kłopot bo jeszcze nie stać nas wszystkich na nowe auta i skazani jesteśmy na import używek które mają już na karku 250-350 K i cofane u nas na 188 k .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.