Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137742)

atomics 17-08-2011 13:53

Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Witam, podłączam pod temat zdjęcie mojego modułu, mam elektrykę w 4 drzwiach w wersji ghia, nie działa wiele funkcji modułu komfortu, właściwie z kluczyka się tylko otwiera samochód i bagażnik nic poza tym można pomarzyć o zamykaniu samochodu czy domykaniu szyb, czy ktoś się orientuje jakie funkcje posiada mój moduł? tylko CL i RF centralny i zdalne sterowanie pilotem, czy ewentualna podmiana na inny moduł coś wniesie?
http://img856.imageshack.us/img856/7...0802194206.jpg
By [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] at 2011-08-17
http://img545.imageshack.us/img545/7...0802194029.jpg
By [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] at 2011-08-17

moons 17-08-2011 15:26

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Zmiana modułu nic Ci nie zmieni. Ten moduł jak każdy inny potrafi domknąć szyby, wystarczy przytrzymać przez chwilę przycisk zamknięcia drzwi na pilocie i szyby się zamkną. Oczywiście szyby muszą być zaprogramowane czyli działać ma podwójny przycisk przy każdej szybie. Otwierania globalnego żaden focus przed liftem nie ma.
Pozdrawiam

atomics 17-08-2011 19:48

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
o super dzięki za info programowanie szyb doczytam bo już gdzieś widziałem a co z ewentualnym zamknięciem z pilota bo nie działa jak mogę wykluczyć czy to pilot czy gdiześ indziej tkwi problem (centralny z kluczyka działa ok)

moons 17-08-2011 20:24

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Skoro działa otwieranie a nie działa zamykanie to najpewniej przycisk w pilocie. Rozbierz pilota przemyj choćby spirytusem, ewentualnie jak będziesz widział że przycisk się rozleciał wymień na nowy.
Pozdrawiam

weronika112 17-08-2011 21:23

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] w tym linku możesz sprawdzić co twój moduł zawiera funkcji

atomics 18-08-2011 07:22

Re: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
fajnie edukacja samochodowa to lubię, dziś przeczyszczę ten pilot i zobaczę co się dzieje!

atomics 19-08-2011 17:35

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
czyli tak czyszczenie kluczyka nic nie dało, a zasilanie napewno styk się z płytką (taka podpórka jest tam wyłamana ale poza tym ok) otwieranie działa, otwarcie klapy z pilota także jedynie te zamykanie

szyb nie potrafię zaprogramować pomimo robienia zgodnie z manulem brak potwierdzenia zaprogramowania...

rozglądać się za kluczykiem przekładać immo? na allegro też widziałem alarm bloker z osobnym sterownikiem do centralnego i nowymi kluczykami może takie coś?
wszelkie inne pomysły mile widziane

moons 19-08-2011 17:51

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Szyby programujesz prosto jak drut. Najlepiej sobie przekręcić kluczyk i nie uruchamiać silnika. Otwierasz lekko szybę, następnie naciskasz drugi stopień do góry i trzymasz cały czas aż szyba się zamknie i trzymasz do tej pory aż usłyszysz z silnika podnośnika szyby "klik", puszczasz przycisk. Naciskasz drugi stopień w dół aż szyba się otworzy do końca i znowu trzymasz aż będzie znowu "klik" I to wszystko szyba zaprogramowana. Od tej pory powinny działać dwa stopnie, lekko naciskasz to szyba działa tylko przy naciśnięciu przycisku, drugi stopień szyba sama jedzie do końca. Programowanie powtarzasz z każdą szybą.
A co do kluczyka, to wystarczy kupić nowy pilot może być nawet używka. Może styki już są wyrobione w przycisku. Przekładasz samego pilota i pastylkę immo, programujesz i masz miejmy nadzieje działającego pilota.
Jeśli już chcesz alarm, to jakiś porządny, bezkluczykowy ale do tego potrzebny sprawny Twój oryginalny, chyba że chcesz nosić cała stertę pilotów i kluczyków.
Pozdrawiam

atomics 05-09-2011 07:27

Re: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Wszystko jasne wyszedł brak doświadczenia pilot nie działa szyby były zaprogramowane
jak dla mnie temat do zamknięcia!

dzięki za pomoc

blaugrana_ 25-04-2015 13:59

Odp: Sprawdzanie modułu komfortu? zdjęcie w temacie
 
Odświeżam kotleta.

Jak wypiąć wtyczkę z modułu komfortu? Męcze się i męcze i nie potrafie poradzić.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.