Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   nieznana kontrolka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54248)

matism2 31-10-2008 21:45

nieznana kontrolka
 
Zpaliła mi sie w dolnym lewym rogu kontrolka na pomarańczowym tle z kluczem oraz czajniczkiem dodam ze transit 2001 rok. mam to odbierac jako inspekcje olejowa ?? jezeli sie myle to co ona oznacza pozdrawiam

wojtekjanus 02-11-2008 07:57

Re: nieznana kontrolka
 
To oznacza, że czas na serwis.
U mnie w tdci kasuje się ją włączając stacyjkę (poł. II ) i następnie naciskając jednocześnie pedały gazu i hamulca na ok. 15 sek., aż zacznie migać.
Może w tddi jest tak samo.

dab1978 02-11-2008 09:37

Re: nieznana kontrolka
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus
To oznacza, że czas na serwis.
U mnie w tdci kasuje się ją włączając stacyjkę (poł. II ) i następnie naciskając jednocześnie pedały gazu i hamulca na ok. 15 sek., aż zacznie migać.
Może w tddi jest tak samo.


Przepraszam ze sie wtrace, ale czy to jest jakis czujnik, ktory wskazuje kiedy olej nadaje sie do wymiany??? ja tez mam wersje tddi 2.0 2004 r. i czy chodzi tylko o olej czy moze tez inne filtry?

wojtekjanus 02-11-2008 13:43

Re: nieznana kontrolka
 
To nie jest nic innego jak przypominajka, że czas już zjawić się w serwisie, a tam baaaaardzo mądrzy panowie specjaliści zrobią wszystko co Pan Ford przewidział na tę okazję. A klient tylko zapłaci ( oczywiście po cenach ASO).

dab1978 02-11-2008 16:27

Re: nieznana kontrolka
 
Aha, czyli nie ma co na nia zwracac uwagi...ja jakos do aso nigdy z niczym nie zagladam :570:

owen444 05-11-2008 20:48

Re: nieznana kontrolka
 
a jak wyglada kasacja tej kontrolki w transicie z 2005???

wojtekjanus 06-11-2008 08:08

Re: nieznana kontrolka
 
Dzwoniłem właśnie do Auto-Waś (robią tylko Transity), mówią, że przy włączonej stacyjce jednocześnie SPRZĘGŁO I GAZ, aż zacznie migać.

kuczis 06-11-2008 08:13

Re: nieznana kontrolka
 
jesli by nie dzialal sposob wojtka, sprobuj najpierw wcisnac jednoczesnie hamulec i gaz , trzymajac je przekrec stacyjke w polozenie rozruchu ( swiecace kontrolki oleju i ladowania) i trzymaj wcisniete pedaly az do momentu migania kontrolki , wylacz zaplon i powinno byc ok .U mnie taki sposob dziala.

El_Zygmunto 06-11-2008 11:36

Re: nieznana kontrolka
 
Skoro kontrolka z "czajniczniem", to pewnie na kawe zapraszają :fcp4 :fcp13 . Tylko nie wiem , czy w Mariocie nie było by taniej :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.