Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Odpalanie samochodu na mrozie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171404)

marcin1325 11-12-2012 18:13

Odpalanie samochodu na mrozie
 
Hej, nie znalazłem podobnego tematu, a mianowicie jak odpalam samochód Forda Focus Mk2 1.6 TDCI 90konnego z przebiegiem 100tyś km w którym wymieniem świece żarowe (cztery) oraz filtr paliw, to migają mi światła mijania przy temperaturach ujemnych od -2stopni. Gdzie szukać przyczyny mi się wydaje że to słaby akumulator bo przy -8 to ciężko palił a może to normalne ? W sumie nigdy nie miałem takiego przypadku a jest to mój drugi diesel, może jakaś fajna rada czy coś ?

majek32 11-12-2012 19:53

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
Naładuj aku pewnie pomoże

Forfiter2012 11-12-2012 20:32

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
-8 stopni to ciężko odpalać można ale rower o 5 rano po imprezie do 23 poprzedniego dnia :D U mnie auto ciężko paliło, kontrolki różne się świeciły, odpalał za 2-3 razem, nie na wszystkie gary i gasł. Cuda na patyku mi wymyślali w serwisie oczywiście po wymianie akumulatora poprzedniej zimy problemy wszystkie zniknęły... Twój może wystarczy naładować porządną ładowarką i sprawdzić w nim wode?

TomFoc 11-12-2012 21:00

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
Włączanie świateł mijania na czas uruchamiania silnika ma czemuś służyć, czy to tylko tak dla testów?

szwagier27the 11-12-2012 22:25

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
mam tak samo, też przy odpalaniu mrygają mi światła mijania oraz dodatkowo światło nad lusterkiem to chyba bedzie akumulator!?

robal 12-12-2012 08:02

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
Cytat:

Napisał TomFoc (Post 1920132)
Włączanie świateł mijania na czas uruchamiania silnika ma czemuś służyć, czy to tylko tak dla testów?

Przy dużych mrozach jak najbardziej do "pobudzenia" akumulatora (można radio, dmuchawę, światła itd.)

mojmistrz 12-12-2012 09:28

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
Cytat:

Napisał robal (Post 1920364)
Przy dużych mrozach jak najbardziej do "pobudzenia" akumulatora (można radio, dmuchawę, światła itd.)


Potwierdzam, od kiedy to stosuję, krócej kręcę g:D

manolo99 12-12-2012 11:13

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
Witam. Mam focusa 1.8 tddi 2001r. Do poniedziałku auto jeździło bez najmniejszych problemów chociaż przy odpalaniu jakieś 3-5 sek głośno i nierówno chodził silnik ale zaraz mijało i było OK. W poniedziałek rano przy niskich obrotach lekko mi się przydusił 2 razy ale później już jeździł bez zarzutu. We wtorek rano odpalił na 3 sek i zgasł i już nie odpala. Bateria ok, cały czas kręci, dym z rury idzie, ale nie może zaskoczyć. W listopadzie wymieniłem wszystkie filtry i płyny. Co jest przyczyną? Na dzisiaj wstawiłem go na cały dzień do ciepłego garażu bo mam nadzieję że to tylko zamarznięte paliwo... Ktoś pomoże...?

skrzypekps 12-12-2012 11:16

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
z tego co piszesz na dzien dobry sprawdż świece żarowe ... jak bedziesz wymieniał nie oszczędzaj... no i wymień 4 szt...

manolo99 12-12-2012 11:28

Odp: Odpalanie samochodu na mrozie
 
A masz jakieś godne polecenia świece ? W sumie nie pamiętam kiedy wymieniałem świece a jeżdżę już nim 4 rok. A jakaś kontrolka wcześniej nie powinna migać przy zużytych świecach..?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.