Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113604)

koniecznyh 30-10-2010 19:59

Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam

Czy jest mozliwosc sprawdzenia przebiegu samochodu i historie majac jego nr VIN
Chcialem kupic samochod od osoby sprowadzajacej samochody z niemiec
sprowadzajacy mowi ze ma ksiazke serwisowa
ale na allegro mozna taka kupic za 50 zl z pieczatkami i wypisac samemu PRZEBIEG

Czy jest mozliwosc sprawdzenie wiarygodnosci tych wpisow w serwisie forda[moze serwis posiada taka baze danych na cala europe?]

Czy ktos wie cos na ten temat?

1olek 30-10-2010 20:28

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Nie ma takiej opcji, mozna sprawdzic w niektorych krajach ale nie w Niemczech, mozesz zadzwonic do salonu z ktorego sa pieczatki i sie zapytac czy moga potwierdzic te serwisy, inaczej nic nie zdzialasz.

Cobretti 30-10-2010 20:39

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1532106)
ale nie w Niemczech

w Niemczech można ale tylko w serwisie gdzie był robiony przeglad....

a tak to "lypa" :)

1olek 30-10-2010 20:41

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1532114)
w Niemczech można ale tylko w serwisie gdzie był robiony przeglad....

no przeciez to napisalem ;)

Cytat:

Napisał 1olek (Post 1532106)
mozesz zadzwonic do salonu z ktorego sa pieczatki i sie zapytac czy moga potwierdzic te serwisy


jacol1826 30-10-2010 20:44

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Kolega sprawdzał ostatnio w serwisie Forda w Polsce,samochód sprowadzony z Niemiec.

Kean 30-10-2010 21:09

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
W ASO nie są skłonni podawać żadnych informacji o aucie jak nie jestes jego właścicielem.
Powiedzieli mi kiedyś, że moga podać jak uzyskam pisemną zgodę od aktualnego właściciela.

moons 30-10-2010 21:27

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Ford nie ma centralnej bazy, wiec można sprawdzić tylko w serwisie gdzie był serwisowany. I tu się pojawiają czasem problemy bo różne typki tam pracują, najczęściej zasłaniają się ochroną danych i takie tam bzdety. Czasem miękną jak zapytać się nie o historię ale konkretnie czy auto o takim VINie było u nich w serwisie tego i tego dnia z takim przebiegiem. do tego dochodzi bariera językowa jeśli serwis jest za granicą.
Pozdrawiam

Cobretti 30-10-2010 23:37

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał Kean (Post 1532133)
Powiedzieli mi kiedyś, że moga podać jak uzyskam pisemną zgodę od aktualnego właściciela.

jasne... zwłaszcza jak auto jest w polsce w "komisie" ;)

stare triki :)

ale kiedyś z ASO Volvo wyciagnałęm info na tel wł. wg "wzoru":
Cytat:

Napisał moons (Post 1532143)
auto o takim VINie było u nich w serwisie tego i tego dnia z takim przebiegiem.

żeby było śmieszniej to autko kupione w Niemczech miało serwisy robione w PL ... poza ostatnim :)

sagittario 05-01-2011 08:36

Re: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Panowie ostatnio pytałem się nowego użytkownika mondeo i mówił że sprawdzał w polskim serwisie forda czy przebieg zgadza się z książką. Serwis potwierdził, że tak. Auto zostało sprowadzone z niemiec. Czy w takim razie zrobili go w hu..? skoro piszecie że nie ma ford takiej bazy? 100 zł go to kosztowało.

maestro06 05-01-2011 09:28

Odp: Re: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał sagittario (Post 1570755)
Panowie ostatnio pytałem się nowego użytkownika mondeo i mówił że sprawdzał w polskim serwisie forda czy przebieg zgadza się z książką. Serwis potwierdził, że tak. Auto zostało sprowadzone z niemiec. Czy w takim razie zrobili go w hu..? skoro piszecie że nie ma ford takiej bazy? 100 zł go to kosztowało.

co najwyżej mogli podpiąć się pod kompa w aucie i tyle

sagittario 05-01-2011 09:48

Re: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
czyli rozumiem że pewności nadal nie ma że ma oryginalny przebieg bo ktoś mógł w komputerze ustawić ten przebieg jaki jest w ksiązce?! musze się go zapytać co mu tam dokładnie w serwisie robili.~

bobas4 05-01-2011 17:31

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam ja sprowadziłem swojego mondka z Niemiec. Byłem w serwisie i powiedzieli że mogą sprawdzić jego przeszłość. Ale zrezygnowałem. Ceny nie podali

SrebnaStrzała 05-01-2011 17:33

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
To nie stany aby sobie sprawdzić historię :D

MŁODZIAK 05-01-2011 17:42

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
kolego nie wierz w takie rzeczy jak książka serwisowa.jedynie co możesz zrobic to podjechac do serwisu , zajrzec po spód i podpiąc się pod kompa.jak masz mały przebieg to dodaj drugie tyle.pozdrawiam.

SrebnaStrzała 05-01-2011 17:47

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał MŁODZIAK (Post 1571037)
kolego nie wierz w takie rzeczy jak książka serwisowa.jedynie co możesz zrobic to podjechac do serwisu , zajrzec po spód i podpiąc się pod kompa.jak masz mały przebieg to dodaj drugie tyle.pozdrawiam.

Dokładnie, książkę to sobie można na allegro kupic za pare zł.

grzegorz1956 05-01-2011 18:55

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
manipulacje ze stanem licznika, to nie jest problem do ustalenia takiego faktu, gdy pojazd ma tzw. samodiagnoze.
Wtedy w systemie pozostaje znak w postaci nieprawidlowego wyswietlania sie znacznika, czyli tzw. paproch, praktycznie nie do usuniecia. Oczywistym jest, ze trzeba wiedziec, jak to ma wygladac poprawnie- poprawny (bez manipulacji)obraz pierwotny na wyswietlaczu w rezimie samodiagnozy

SrebnaStrzała 05-01-2011 19:02

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Wszystko jest do usunięcia :) Zawsze można wgrać po prostu nowe oprogramowanie do licznika :)

jarkmerk 05-01-2011 19:22

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam wszystkich powiem tak ja posiadam forda mondeo sprowadzony z belgi i teraz dzwoniłem do serwisu i podałem numer vin i powiedzieli ze auto takie istnieje kolor,wyposazenie silnik jaki posiada, i pytam o przebieg jaki ma ostani w serwisie a oni mówią ze nie maja wglądu zeby sprawdzic w serwisie wiec podziękowałem za sprawdzenie więc pytam panowie da sie sprawdzić jakio ma przebieg jeżeli auto z belgi?




FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 PS

grzegorz1956 05-01-2011 19:38

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
SrebrnaStrzala to wie, co gra w trzcinie, tylko, ze w praktyce wychodzi to czasem super komicznie, bo np. auto wyjezdza z serwisu odmlodzone jak nowe tylko, ze wlasciciel tego nie chcial i potem jest przepraszanie i wstyd, bo kto uwierzy w tlumaczenie ze to jest stan licznika od poprzedniego klienta przerzucony nieopatrznie na nastepny pojazd?

MŁODZIAK 05-01-2011 19:38

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
kolego nie musisz dzwonic do serwisu czy twoje auto istnieje.wejdz tu,[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,wpisz vin i widzisz swoje auto.pozdrawiam.

TOMAS 05-01-2011 19:50

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Jak kupowałem transita w ASO dowiedziałem się gdzie auto zostało sprzedane w salonie w Grecji. Niestety brak możliwości weryfikacji licznika.

moons 05-01-2011 22:09

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał jarkmerk (Post 1571115)
więc pytam panowie da sie sprawdzić jakio ma przebieg jeżeli auto z belgi?

Da się, ale tylko i wyłącznie w tym ASO w którym było serwisowane, czyli w tym konkretnym przypadku najpewniej w Belgii. I to tylko daty przeglądów, co było robione oraz przy jakim przebiegu. Więc jakieś 100% sprawdzenie to nie jest.
Pozdrawiam

mk2 1.8 16v 100pb 06-01-2011 09:25

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Można sprawdzić na ul Płowieckiej w Warszawie i nie ważne gdzie auto było kupione, jakim kraju
Ja akurat mam cały wydruk od daty sprzedaży do zakończenia gwaranci która była przedłużona o rok
nawet jest na nim rachunek za holowanie 102 euro z dnia 30-06-99r
Auto było serwisowane Hanburgu do przebiegu 80tyś
Morze problem tkwi że nie które serwisy forda nie zapisują w komputerach przebiegu,po prostu z lenistwa

jarkmerk 06-01-2011 09:53

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał mk2 1.8 16v 100pb (Post 1571374)
Można sprawdzić na ul Płowieckiej w Warszawie i nie ważne gdzie auto było kupione, jakim kraju
Ja akurat mam cały wydruk od daty sprzedaży do zakończenia gwaranci która była przedłużona o rok
nawet jest na nim rachunek za holowanie 102 euro z dnia 30-06-99r
Auto było serwisowane Hanburgu do przebiegu 80tyś
Morze problem tkwi że nie które serwisy forda nie zapisują w komputerach przebiegu,po prostu z lenistwa

Witaj kolego mozesz podac adres ewentualnie strone internetową tego salonu zgóry dziekuje i pozdrawiam sprawdze co mi powiedzą.

rabbit_tomek 06-01-2011 11:43

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał mk2 1.8 16v 100pb (Post 1571374)
Można sprawdzić na ul Płowieckiej w Warszawie i nie ważne gdzie auto było kupione, jakim kraju

kolego a możesz podać ile taka usługa kosztuje? bo za free to chyba nic już nie ma oprócz powietrza :D

mk2 1.8 16v 100pb 06-01-2011 13:37

Re: Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał rabbit_tomek (Post 1571457)
kolego a możesz podać ile taka usługa kosztuje? bo za free to chyba nic już nie ma oprócz powietrza :D

70 zeta zapłaciłem 2 lata temu

steell 06-01-2011 14:24

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał mk2 1.8 16v 100pb (Post 1571374)
Można sprawdzić na ul Płowieckiej w Warszawie i nie ważne gdzie auto było kupione, jakim kraju
Ja akurat mam cały wydruk od daty sprzedaży do zakończenia gwaranci która była przedłużona o rok
nawet jest na nim rachunek za holowanie 102 euro z dnia 30-06-99r
Auto było serwisowane Hanburgu do przebiegu 80tyś
Morze problem tkwi że nie które serwisy forda nie zapisują w komputerach przebiegu,po prostu z lenistwa

a masz tam jakieś znajomości czy normalnie obsługiwany?

moons 06-01-2011 14:30

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Coś mi się wydaje że sami Panowie skontaktowali się z ASO gdzie były robione przeglądy i stąd pełna dokumentacja. Za 70 zł spokojnie można zadzwonić za granice i jeszcze sporo zostanie. Sam Ford przyznaje że nie ma centralnej bazy więc jakim cudem jedno szczególne ASO ma dostęp do innych. Przebiegi są przy przeglądach zapisywane jak najbardziej bo chyba aplikacja nie puści dalej, tylko że jest zapisywana na kompie w konkretnym ASO a nie w centrali Forda.
Pozdrawiam

t-przemek 07-01-2011 23:15

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
no to pewnie ci z wawy skontaktowali się z tym ASO, w którym było auto serwisowane (za granicą). Innej możliwości nie widzę :)

jogibeer 11-09-2013 08:44

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Mam pytanie. Znajomy zastanawia się nad zakupem focusa z 2008r z polskiego salonu tylko że bez książki serwisowej . Przebieg obecny ma 190tys , i taki właśnie jest na fakturze z aso za wymianę oleju . Ale raz w jakimś programie mówili że czasami cofają licznik a potem jadą tam gdzie było serwisowane auto na wymianę czego kolwiek i podają niszy przebieg i taki właśnie zapisuje się w systemie . I niewiem czy jest w ogóle sens dzwonić do aso i się pytać .

Andrzej 11-09-2013 18:50

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
jest, bo przy każdej wcześniejszej wizycie będzie dopisany przebieg jaki wtedy był :) pytaj też o wcześniejsze wizyty, nie tylko o ostatnią...

gsmphone 19-08-2014 06:37

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał koniecznyh (Post 1532082)
Witam

Czy jest mozliwosc sprawdzenia przebiegu samochodu i historie majac jego nr VIN
Chcialem kupic samochod od osoby sprowadzajacej samochody z niemiec
sprowadzajacy mowi ze ma ksiazke serwisowa
ale na allegro mozna taka kupic za 50 zl z pieczatkami i wypisac samemu PRZEBIEG

Czy jest mozliwosc sprawdzenie wiarygodnosci tych wpisow w serwisie forda[moze serwis posiada taka baze danych na cala europe?]

Czy ktos wie cos na ten temat?


Jest możliwość tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

juri2069 19-08-2014 07:40

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Szału ni ma :D Mi pokazało rok produkcji 1998 - takie tam 6 lat pomyłki , w sumie niewielki błąd :D

wojtekn 19-08-2014 08:00

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Uniwersalne dekoder są do bani, dlatego lepiej u nas w dziale kupujemy autko sobie sprawdzić. ;)

Amfi 19-09-2014 15:49

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Swoją historię sprawdzenia opisałem poście #2 wątku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

matoo 17-10-2014 21:46

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Panowie. Ja też miałem zamiar jeździć do aso itp. Ale czy jest sens? Generalnie kręcą wszyscy - chyba, że auto jest faktycznie z domu od ludzi z kasą. Niestety trafić coś takiego to dzisiaj kosmos - idzie po prostu do rodziny, albo od razu namierzone jest przez handlarza, który jedzie z kasą i na giełdzie i tak opchnie z grubą nawiązką.

Te wszystkie wpisy w książkach i na fakturach to śmiech na sali... Kiedyś kupowałem używaną pandę - w opisie na necie było, że ma wymienioną skrzynię biegów i jest na to faktura. No to ja do gościa mówię, żeby mi pokazał papier. Szukał pół godziny, po czym przyniósł mi zwykły wydruk z kompa z nazwą jakiegoś serwisu z Bielska-Białej i tabelką w której był stan licznika, cena skrzyni, koszt robocizny i data usługi... Szkoda tylko, że komputer na samym dole wydrukował też, że kartka dopiero co wyszła z drukarki :)

wojtekn 18-10-2014 07:17

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
matoo do Aso śmiganie ma jakiś tam sens, lecz jeśli autko jest uczciwe i nawet serwisowane poza to nigdy nie będzie kosztować 5 czy 10 tys. od realnej ceny rynkowej.
Większość kupujących szuka okazji a taka nie istnieje.
Dobre autko z faktycznym stanem mechanicznym i licznikiem będzie po prostu drogie nikt za frajer nie odda doinwestowanego autka.

juri2069 31-10-2014 10:15

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Ja dzwoniłem do ASO bo moj samochód był z polskiego salonu a w ASO od A do Z wszystko mi powiedzieli przy jakim przebiegu co było robione , a serwisowany był do samego końca przez 4 lata.
Ale niestety przy sprowadzonym samochodzie nie ma możliwości sprawdzenia historii w polskim salonie , mało tego - historię mojego samochodu poznałem tylko w ASO w którym był serwisowany. dzwoniąc do bliskiego mi ASO , ci nie znali historii bo u nich nie było serwisowane. Więc jak widaćróżnie to bywa w różnych przypadkach

juri2069 24-05-2015 10:51

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Witam czy da się sprawdzić przebieg samochodu z Belgii ? Podobno po numerze Car pass ale nigdzie nie mogę go znaleźć. Wyczytałem gdzieś że taki numer dostaje się w serwisie?? Chodzi o samochód Saab

masterek 30-01-2016 11:51

Odp: Gdzie sprawdzic przebieg samochodu i historie majac nr VIN
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2292737)
Ja dzwoniłem do ASO bo moj samochód był z polskiego salonu a w ASO od A do Z wszystko mi powiedzieli przy jakim przebiegu co było robione , a serwisowany był do samego końca przez 4 lata.
Ale niestety przy sprowadzonym samochodzie nie ma możliwości sprawdzenia historii w polskim salonie , mało tego - historię mojego samochodu poznałem tylko w ASO w którym był serwisowany. dzwoniąc do bliskiego mi ASO , ci nie znali historii bo u nich nie było serwisowane. Więc jak widaćróżnie to bywa w różnych przypadkach

Mi nie chcą podać żadnych info bez zgody obecnego właściciela auta, a chcę sprawdzić historię przed jego zakupem. Auto krajowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.