Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205776)

grodek75 01-06-2014 18:20

Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Witam wszystkich posiadaczy MK4 ze skrzynią automatyczną Durashift AWF21.
Dziś grzebiąc przy aucie zajrzałem "za silnik", czyli pomiędzy silnik i ścianę grodziową i że zdziwieniem natknąłem się na drugi bagnet, tym razem do kontroli poziomu oleju w automatycznej skrzyni biegów.
Do tej pory byłem święcie przekonany,że w tej skrzyni nie ma bagnetu, a jedyna metoda kontroli poziomu i stanu oleju to podnośnik i wykręcenie korka wlewowego w skrzyni. Zresztą jeżeli dobrze pamiętam to przekonanie to wzięło się po jakiejś rozmowie w serwisie.
W każdym razie w naszych Mondkach jest możliwość samodzielnego sprawdzenia oleju w skrzyni o czym z radością informuję.
U mnie poziom idealny, a olej jest jasny i pachnie jak powinien co przy przebiegu 108 000km bez wymiany mocno mnie pocieszyło :lol:

Wiem, że jest to temat częściowo na podforum Automatyczne Skrzynie Biegów, ale mam prośbę do moderatorów o nieusuwanie wątku stad bo wiecej osób sie nań natknie.

mrdominik 01-06-2014 18:50

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Hmm, ciekawe info. Idę zobaczyć czy u mnie też tak jest...

grodek75 01-06-2014 18:56

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Informacyjnie - bagnet jest u mnie tuż pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego, bliżej osi samochodu. Nie jest zbyt dobrze widoczny, bo ucho do wyciągania jest czarne, a nie żółte.
Aby go znaleźć musiałem zdjąć plastikową pokrywę silnika.
Oczywiście w dieslu może być inaczej, aczkolwiek jeżeli jest to pewnie tez gdzieś w tej okolicy.
Daj znać czy namierzyłeś.

misiekxyz 01-06-2014 21:48

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Ja jutro sprawdzę u siebie :)

sebala 02-06-2014 08:19

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
U siebie nie znalazłem czegoś takiego

mrdominik 02-06-2014 14:38

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Ja także nie namierzyłem nic podobnego. Daj zdjęcia :)

grodek75 02-06-2014 18:29

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
OK, jutro zrobię i wrzucę.
Może to tylko w 2.3 Duratec występuje?

mick1973 02-06-2014 20:33

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
W skrzyni 4F27E ale Focusach też występuje. Nie wiem jak w Durashift AWF21 ale w mojej skrzyni olej sprawdza się powyżej temp oleju 55 stopni przy pracującym silniku i skrzyni. Więc warto byłoby się dowiedzieć jaka w Waszych skrzyniach jest procedura.

misiekxyz 02-06-2014 21:03

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Też nie znalazłem :/

grodek75 03-06-2014 07:19

Odp: Sprawdzenie oleju w skrzyni automatycznej AWF21 - info
 
Cytat:

Napisał mick1973 (Post 2220838)
W skrzyni 4F27E ale Focusach też występuje. Nie wiem jak w Durashift AWF21 ale w mojej skrzyni olej sprawdza się powyżej temp oleju 55 stopni przy pracującym silniku i skrzyni. Więc warto byłoby się dowiedzieć jaka w Waszych skrzyniach jest procedura.

Zgadza się, procedura jest taka sama.
Nawet na dolnej części bagnetu (na tym plastiku na którym określa się poziom) jest wytłoczone "min. 55 stopni"
Zdjęcie zrobię po południu, gdyż ze względu na wizytę Obamy zrezygnowałem dziś z jazdy do pracy samochodem na rzecz metra. Pracuję w pobliżu lotniska i węszyłem problemy ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.