Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52334)

juraski 01-10-2008 18:04

[mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
Witam od niedawna jestem posiadaczem forda mondeo mk2, 1999r. 1,8 16v- style, kombi.
Z początku wlałem mu 11l i przejeździłem 137km, (głównie po mieście) i jeszcze miałem paliwo gdy zaparkowałem samochód. następnym razem zalałem sobie na próbe jakieś 4,5l i przejechałem na tym 39km( też głównie po mieście z tym że często odpalany). Za drugim tankowainem później mi łapał o jąkąś 1-2sekundy. Tzn ładnie kręci ale zaskakiwał minimalnie później. Wracając do tematu po tych 39km nie chciał mi już odpalić samochód kręcił kręcił ale niemógł załapać zalałem go ponownie i w końcu załapał ( czyli brak benzyny ale to możliwe żeby spalił ok 12l przy w miare spokojnej miejskiej jeździe? w tym tyg będe wymieniał z tyłu amortyzatory bo troche buja i własnie zastanawiałem się czy mu przez to troszke nie ciężej podobnie jak jest czasem w przypadkach gdy jest troche za mało powietrza.
Jeśli ktoś jeździ mondziakiem z lat 96-00 kombi o jednostce 1.8 16v to prosiłbym o wypowiedź na temat spalania w mieście w trasie i takiego średniego:)

motorek26 01-10-2008 18:23

Re: Mondeo mk2, duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
popraw temat bo zanim ci ktoś pomoże to bedzie zablokowany [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mój średnio spala około 15 l gazu po mieście
trasa poniżej 10

wrredusek 01-10-2008 18:45

Re: Mondeo mk2, duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
Możliwe, że pali ci po mieście 11,5l. Jednak sprawdzanie spalania przy zatankowaniu tylko 4,5 l. to słaba ocena. A z tymi 11l na 139 km, to przesada. Pewnie nie wziąłeś pod uwagę, że w zbiorniku było jeszcze parę litrów.

konrad.pl 01-10-2008 18:59

Re: Mondeo mk2, duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
i nie sugeruj się wskaźnikiem bo on lubi kłamać :fcp2

elmo_mc 01-10-2008 19:29

Re: Mondeo mk2, duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
Najbardziej miarodajny test to zalać pod korek, przelatać 100 km i znowu pod korek. Wtedy będziesz miał bardzo dokładny pomiar :fcp1

Assan 01-10-2008 20:48

Re: Mondeo mk2, duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
Cytat:

Napisał elmo_mc
Najbardziej miarodajny test to zalać pod korek, przelatać 100 km i znowu pod korek. Wtedy będziesz miał bardzo dokładny pomiar :fcp1

Powiedział bym średnio dokładny ale to już o wiele lepsze niż 4,5 l

mmmk 01-10-2008 20:55

Re: [mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
po przejechaniu 100km dalej nic dokladnie nie wiadomo bo ludzie sa rozni i jeden sobie wleje 3 litry wiecej niz inny i jak sie w tym polapac?? tankowanie do pelna wyjezdzenie do rezerwy i kolejne tankowanie do pelna to chyba taki najbardziej wiarygodny wynik jaki sobie mozna samemu wyliczyc

slawekmi 04-10-2008 12:56

Re: [mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
1.8 TD - zawsze tankuje do pełna, wychodzi średnio około 7.5 w lecie z klimą, teraz 6.5-7, ale jeżdże zawsze w 4 osoby (80% trasa)

Pinki 04-10-2008 13:09

Re: [mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
juraski, powiedział bym, że te 11,5l na 100km jest całkowicie w normie jak na miasto
natomiast daleko poza norma jest katowanie pompy paliwa 4,5l paliwa a za to Ci przeszkadza bujanie tyłu fakt ciągnięcia syfu z pustego zbiornika wogólę przemilczę

jak poprzedni właściciel powiedział Ci, że spala w mieście 8l to kłamał
Jeździłem MK2 z 1.8 przez jakieś 3 lata z czego 6 miesięcy na PB a potem wsadziłem LPG i powiem tak w trasie z umiarkowanymi prędkościami to ten silniczek pali bardzo mało w mieście trzeba się liczyć ze spalanie 10-12l/100

Stu 04-10-2008 15:08

Re: [mk2] , duże spalanie? Podajcie ile pali wasze mk2
 
Niestety, MDO to kiepski samochód, jeżeli chodzi o jazde w mieście. Mój (2.0) w takich warunkach (z klimą) pali do 15 litrów gazu. Za to w trasie, przy dynamicznej jeździe ok 11. Mój rekord to 9,5 litra - ale nie warto się tak męczyć dla litra gazu... :)
Pzdr, Kuba


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.