Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57457)

Buster888 18-12-2008 14:36

[MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Witam,
Kupiłem w sierpniu auto z silnikiem 2,5 V6 w wersji Ghia i mam drobny problem. Poprzedni właściciel kazał elektrykowi odłączyć spryskiwacze reflektorów, bo zużywają za dużo płynu. Przyszła zima, przydałyby się te spryskiwacze jak najbardziej teraz. Gdzie znależć kostkę, żeby podłączyć je znowu? Dojście jest ponoć gdzieś od dołu. Mój mechanik szukał, ale nie znalazł... Ktoś pomoże?

1olek 18-12-2008 19:07

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Zalezy ktora kostke odlaczyl. Jak od papki w zbiorniczku na plyn to dojscie jest od dolu.

maciek911 18-12-2008 23:46

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Dołączę się do tematu :)

A wie ktoś jak zadziałać w drugą stronę ??

Chciałbym je odłączyć - poza zasilaniem pompki istnieje od tego jakiś bezpiecznik ??

Przeszukałem Sam Naprawiam, ale nie mogę nic znaleźć :fcp5

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam, 911

satanael 19-12-2008 00:00

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
za spryskiwacze reflektorów odpowiedzialny jest przekaźnik R21 pomarańczowy

maciek911 19-12-2008 01:03

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
satanael, jest pod maską czy pod kierownicą ??

I mam nadzieję, że ten R21 odpowiada tylko za spryskiwacze i że wyjęcie go niczego nie spsuje ??

Z góry dziękuję :)

m911

Zawika 19-12-2008 06:41

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Przejrzałem dostępne mi informacje i nie znalazłem nigdzie przekaźnika R21 w Mondeo MK2.
Ale nie znaczy to, że go tam nie ma. Ja po prostu nie znalazłem.

Natomiast znalazłem bezpiecznik. Niestety odpowiada on również za różne inne funkcje. Wyjęcie nie wchodzi w grę.Pewnie dlatego u Buster888 jest wypięta jakaś kostka.
maciek911 zobacz sam.
Zwróć uwagę na opis, z jakich okresów produkcji jest rysunek skrzynki bezpieczników.
Skrzynki w przedziale pasażerskim.

http://img114.imageshack.us/img114/9...7937hi0.th.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/6...3778uw3.th.jpg

Buster888 19-12-2008 08:03

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał 1olek
Zalezy ktora kostke odlaczyl. Jak od papki w zbiorniczku na plyn to dojscie jest od dolu.

No to akurat wiem, że od dołu, bo napisałem. Ale trochę bardziej konkretnie, jak tam dojść?

Wyjęcie bezpiecznika to nie jest dobry pomysł, bo odcina się przez to, oprócz spryskiwaczy:
a) alarm
b) elektryczną regulację siedzeń
c) podgrzewanie siedzeń

Przekaźnik nr 21 natomiast steruje czasowym wyłącznikiem wycieraczki tylnej szyby i niewiele ma wspólnego ze spryskiwaczami reflektorów.

1olek 19-12-2008 08:28

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Cytat:

Napisał Buster888
Cytat:

Napisał 1olek
Zalezy ktora kostke odlaczyl. Jak od papki w zbiorniczku na plyn to dojscie jest od dolu.

No to akurat wiem, że od dołu, bo napisałem. Ale trochę bardziej konkretnie, jak tam dojść?

Wyjęcie bezpiecznika to nie jest dobry pomysł, bo odcina się przez to, oprócz spryskiwaczy:
a) alarm
b) elektryczną regulację siedzeń
c) podgrzewanie siedzeń

Przekaźnik nr 21 natomiast steruje czasowym wyłącznikiem wycieraczki tylnej szyby i niewiele ma wspólnego ze spryskiwaczami reflektorów.

Kolego jak Twoj mechanik tego nie umie zrobic to jes totalnym antymechanikiem :569: Lewarujesz auto, odkrecasz prawe kolo (strona pasazera) , wczolgujesz sie pod auto i odkrecasz oslonke pod chlodnica w miejscu zbiorniczka zeby dalo sie ja uchylic. Zbiorniczek masz na wierzchu wraz z pompkami, kostkami, szlaufikami. W polowych warunkach przy zerowej wiedzy jak tam dojsc zajelo mi to niecala godzine wraz ze zlozeniem.

satanael 19-12-2008 13:20

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Buster888
Cytat:

Napisał 1olek
Zalezy ktora kostke odlaczyl. Jak od papki w zbiorniczku na plyn to dojscie jest od dolu.

No to akurat wiem, że od dołu, bo napisałem. Ale trochę bardziej konkretnie, jak tam dojść?

Wyjęcie bezpiecznika to nie jest dobry pomysł, bo odcina się przez to, oprócz spryskiwaczy:
a) alarm
b) elektryczną regulację siedzeń
c) podgrzewanie siedzeń

Przekaźnik nr 21 natomiast steruje czasowym wyłącznikiem wycieraczki tylnej szyby i niewiele ma wspólnego ze spryskiwaczami reflektorów.

kolego nie napisałem 21 tylko R21 :fcp4

Maciek911 w instrukcji znalazłem takie coś

maciek911 19-12-2008 22:18

Re: [MK2] 2,5 V6 Spryskiwacze reflektorów
 
Dziękuję wszystkim za pomoc.

satanael, czyli szukać w okolicy lamp tak to mam rozumieć ??

Co oznacza mocowanie modułu żarówki ??

Pozdrowionka, 911. :fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.