Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214395)

wojciech.k 07-11-2014 09:19

Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Witam, mam problem z ćwierkaniem po stronie bagażnika. Zawsze myślałem, że to roleta, ale dla sprawdzenia wyciągnąłem ją, ale ćwierkanie nie ustało. W którym miejscu może obcierać plastik?

Grinch 07-11-2014 09:25

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Generalnie w kazdym miejscu moze obcierac :) BIerzesz pasazera i niech slucha podczas jazdy.

wojciech.k 07-11-2014 09:53

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Myślałem, że może jest jakieś miejsce, które najczęściej ćwierka. Cóż, zapakuję żonę i niech słucha:P

Marek2014 07-11-2014 17:42

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Może masz kanarka

radek70 07-11-2014 17:45

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Cytat:

Napisał wojciech.k (Post 2296489)
Witam, mam problem z ćwierkaniem po stronie bagażnika.

Też mi ćwierka w bagażniku od jakiegoś czasu. Dokładnie przedwczoraj jeździłem bez rolety, to nie to. Dla porównania, dźwięk słychać na większych wybojach. Sprawdziłem najeżdżając na hopki, że jest to z prawej strony. Jeśli wjadę tylko lewą nie słychać nic. Wydobywa się dwa razy, przy wjechaniu na hopkę i zjechaniu. Nie wiem czy piszemy o tym samym? Co dziwne, skakałem w bagażniku przy otwartej klapie i nic. Może to jednak zawieszenie się odzywa?

chuliganus 08-11-2014 06:50

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
A ja miałem tego typu problem w poprzednim foksie. Ocierał plastik o metal na klapie bagażnika. Na taśmę dwustronną przykleiłem pod plastik gąbkę taką cieńką (używana do pakowania sprzętu elektrycznego), po tych czynnościach zamontowałem plastik na swoje miejsce i na tym skrzypienie się zakończyło.

gnat80 08-11-2014 08:44

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Przerabiałem to,to obcierają zewnętrzne części zamka,po zamknięciu klapy plastik o plastik trze,dobrze popatrz a zobaczysz miejsca wytarte.
Ja podkleiłem to zwykłą tasiemką i cicho sza.
W razie jakbyś nie wiedział o co chodzi to Ci zrobię zdjęcie i na meila wyśle.

wojciech.k 14-11-2014 13:23

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Cytat:

Napisał gnat80 (Post 2296918)
Przerabiałem to,to obcierają zewnętrzne części zamka,po zamknięciu klapy plastik o plastik trze,dobrze popatrz a zobaczysz miejsca wytarte.
Ja podkleiłem to zwykłą tasiemką i cicho sza.
W razie jakbyś nie wiedział o co chodzi to Ci zrobię zdjęcie i na meila wyśle.

Jakbyś mógł dokładnie pokazać gdzie to jest byłbym wdzięczny.

Parę dni temu wlazłem do bagażnika i nasłuchiwałem skąd dochodzi to obcieranie. Zlokalizowałem to w tylnej prawej kolumnie do której zamontowane są światła. Odczepiłem plastiki i posmarowałem parę z nich na łączeniach żeby sprawdzić czy to one gdzieś trą, jednak to nie to. Między tymi blachami jest zalane coś styropiano-podobne, mam wrażenie, że ten styropian coś trze, ale dostępu tam nie mam żadnego i nie wiem co z tym zrobić.

konar_80 27-11-2014 18:43

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
mam takie same objawy, coś mi tam skrzypi w prawym słupku podczas jazdy na nierównościach zastanawiam się co można z tym zrobić gdyż jest to czasami denerwujące

radek70 27-11-2014 19:08

Odp: Odgłos ćwierkania z bagażnika kombi.
 
Temat się rozwija. U mnie: to nie roleta, jeździłem bez, zamek oklejałem jak pisał Mariusz-gnat80, nie pomogło. Jutro zdemontuję plastik na klapie bagażnika wg sugestii Łukasza-chuliganus.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.