Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104620)

szychagno 07-07-2010 18:56

NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
witam! Przepraszam jesli gdzies jest odp na moj problem ale szukajac nie znalazlem rozwiazania mojego problemu. Mam problem z klapa bagaznika (KOMBI) nie dziala mi przycisk otwierania klapy ten pod radiem... czy jest tu moze jakis haczyk czy moze cos jest spartaczone?? prosze o jakas sugestie. Owieranie z kluczyka dziala bez zarzutu.

t_skiba 07-07-2010 20:06

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Dosyc duzo bylo na ten temat. Poszukaj w szukajce. A czy dziala Ci przycisk(mikrostyk) w klapie? Jezeli nie to bedzie albo wlasnie problem z tym mikrostykiem w klapie albo z centralnym w drzwiach kierowcy. Poszukaj a znajdziesz wszystko ladnie opisane nawet z fotorelacja z naprawy. Pozdrawiam i powodzenia.

maximus_15 08-07-2010 00:01

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
miałem to samo tylko potem jeszcze miałem taki dziwny objaw ze przy zapalaniu w chwili zakręcenia rozrusznikiem otwierał się bagażnik. okazało się ze dostającą się woda/wilgoć przez podświetlanie rejestracji spowodowała przerdzewienie tych bolców/styków w kostce od mikro-styku.

ŁUKASZ1978 08-07-2010 10:55

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Otwieranie tylnej klapy w kombi to chyba kolejna bolączka mondeo. Tak jak wspomniał maximus 15 u mnie też klapa lubiła otwierać się podczas uruchamiania samochodu lub podczas otwierania drzwi kierowcy bądź pasazera z tyłu lewej strony. Na chwilę obecną klapa otwiera się tylko mikrostykiem pod radiem i z kluczyka.Proponuje zaczać od rozebrania mikrostyku w tylnej klapie a tak na marginesie to trzeba sobie wygospodarowac trochę czasu i poszukac na forum tematu bo temat jest bardzo popularny i perfekcyjnie opisany.Zyczę szybkiej naprawy i trochę cierpliwości przy korzystaniu z szukajki.

mch12 08-07-2010 11:37

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
też to miałem , po zimie samo przeszło - nie chciało mi sie grzebać przy tym

konger 08-07-2010 12:14

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 1470893)
też to miałem , po zimie samo przeszło - nie chciało mi sie grzebać przy tym

Wróci zima to wróci Ci też problem. Jest to dosyć częsta usterka w mondkach bez różnicy na generacje.:!:

adambas 08-07-2010 16:27

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Witam w tym dokumencie znajdziesz wszystko na temat wymiany/naprawy mikroprzełącznika ja po prostu rozłączyłem ten kabelek prowadzący do tego styku zabezpieczyłem go taśmą izolacyjną i po problemie otwieram z kluczyka albo z konsoli w klapie totalnie mi to niepotrzebne milej lektury. Pozdrawiam.



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szychagno 09-07-2010 09:58

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
dzieki wszystkim za ukierunkowanie i podpowiedzi. pozdrawiam

kamoreks 27-11-2010 11:17

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Ja miałem ostatnio ten sam problem. Poradziłem sobie tak, że wszystko poodkręcałem jak w opisie, na poradnik niestety trafiłem dzisiaj, ale na szczęscie mi się udało bez. Pojechałem do forda, kupiłem włącznik za 150 zł. Na listę plastikową, nakleiłem uszczelkę, żeby woda z dachu nie wpływała.
I już jest wszystko ok.

kamoreks 27-11-2010 11:20

Odp: NIE DZIALA Przycisk otwierania klapy bagaznika KOMBI
 
Ja miałem ostatnio ten sam problem. Poradziłem sobie tak, że wszystko poodkręcałem jak w opisie, na poradnik niestety trafiłem dzisiaj, ale na szczęscie mi się udało bez. Pojechałem do forda, kupiłem włącznik za 150 zł. Na listę plastikową, nakleiłem uszczelkę, żeby woda z dachu nie wpływała.
I już jest wszystko ok. A problem powraca, bo wam poprostu zamarza, nie mikrostyk, tylko się lód tworzy tam między gumą, a metalem docyskającym mikrostyk i się blokuje możliwość wcisniecia, jakbyscie to na przykład podgrzali suszarką to by zaczeło działać, ale za kilka godzin znów przestało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.