Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Nie odpala na mrozie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86623)

andrzeej68 20-12-2009 13:00

Nie odpala na mrozie
 
NIE mogę odpalić mojego Mondi, mam disla 2.0 TDdi 2000 rok.Komputer szaleje zapalają się wszystkie kontrolki nawet od paliwa choć mam pełen zbiornik.Rozrusznik kręci tylko nie ma zapłonu.Może paliwo przymarzło może cuś innego.Pomożecie???

marko1986 20-12-2009 13:29

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Podładuju akumulator. Musisz liczyć się z jego wymianą.
Najlepiej było by gdybyś sprawdził też ładowanie, może alternator szwankuje (czyt. nie ładuje odpowiednim napięciem)

maestro06 20-12-2009 14:04

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
tylko że jesli byłby to aku to przestałby po krótkim czasie kręcić bo by sie rozładowywał

aandreeas 20-12-2009 15:30

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
U mnie dwa dni temu były podobne objawy...komp się zresetował, zapalały się wszystkie kontrolki ale kręcił tyle że słabo...po postawieniu do garażu i podładowaniu ok 30 min było wszystko Ok...ale to był TDCI ale to i tak nie ma chyba większego znaczenia...Powodzenia

Zawika 20-12-2009 16:39

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Cytat:

Napisał andrzeej68 (Post 1314588)
Komputer szaleje zapalają się wszystkie kontrolki nawet od paliwa choć mam pełen zbiornik.

Definitywnie bateria do podładowania.

taju25 20-12-2009 16:57

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Bateria baterią, ale jakie paliwo zalałeś czy aby dobre na te warunki.
Jeśli tankowałeś przed mrozami to prawdopodobnie zalałeś paliwo do mniejszych mrozów.
Dolej coś w rodzaju STP do paliwa.
Na niektórych stacjach jest jeszcze paliwo nie na te temperatury.

mondzio III 20-12-2009 17:05

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Cytat:

Napisał andrzeej68 (Post 1314588)
Może paliwo przymarzło

Może tak się stać,najlepiej było by wstawić do ciepłego garażu
na jakieś 2-3 godz. i byś widział.
Jakbyś odpalił to proponuję jak kolega wyżej ,jakiś dodatek do paliwa i dla wszystkiego wymienić filtr paliwa.Nie zaszkodzi też dodać z ćwiarteczkę denaturatu(nie pić tylko).
Ja nie mam problemu u siebie z odpaleniem,pali jak latem.

dembik 20-12-2009 18:22

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
ja miałem wczoraj i dzisiaj to samo, mogę podać sposób który zadziałał (może wyda się dziwny, ale to "szamańskie" sposoby mojego taty po szkole mechanicznej (sprzed 30 lat).

Otóż oprócz tego że podłączyliśmy prostownik do akumulatora (co nic nie pomogło ale dla świętego spokoju) to otworzyliśmy pompę powietrza(?) nie jestem pewny czy tak to się prawidłowo nazywa (stojąc przed maską po prawej stronie prawie przy przedniej szybie) i tam tato dmuchał taką dmuchawą (wygląda jak suszarka, ale daje kilkaset stopni i używa się na budowach). Ja w tym czasie odpaliłem. Wczoraj pomogło za pierwszą próbą i kilku minutach grzania, dzisiaj trochę dłużej (z 25 minut) ale ważne że odpalił.

igipop 21-12-2009 08:17

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Moj odpala przy - 17-18stopniach za 4-5 razem pierwsze 2 krecenia doslownie nie daja zadnego efektu zupelnie jakby paliwo nie dochodzilo nic nie lapie... dopiero za 3 razem cos tam juz zaczyna lapac i 4-5 raz to juz zapali.:) zalalem mu BP ultimate diesel ale fakt faktem ze polowa paliwa byla jeszcze starego wiec tylko 30 literkow tego "lepszego" paliwka bylo. Swiece za kazdym razem grzeje po 2x, krece rozrusnikiem ok 15 sekund jednorazowo poczym przestaje... do Paliwa zawsze zima dolewam depresatora kupilem ostatnio jakis deprestaor firmy MOJE AUTO. wlalem jego 60ml. Ostatnie 4 dni ciagle tak samo... a jak tylko jest 0 stopni to pali za pierwszym razem.

uro2 21-12-2009 14:52

Odp: Problem z odpalaniem-MRÓZ ???
 
Cytat:

Napisał mondzio III (Post 1314798)
denaturatu

To się leje do benzyny,a nie do diesel-a.Jak chcesz rozpuścić parafinę to można dać litr Pb na pół zbiornika a nie dyktę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.