Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] DPF z odczynnikiem?! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110858)

kamuflash 28-09-2010 15:15

DPF z odczynnikiem?!
 
Witam,
Zdaję sobie sprawę z tego, że to mój pierwszy post na Waszym forum i od razu proszę o pomoc, ale skorzystałem wiele razy, ze tej skarbnicy wiedzy na temat Mondeo, którego jestem szczęśliwym posiadaczem i tak się składa, że mam większe zaufanie do osób uczestniczących tutaj, niż do gości z serwisu Forda.
Tyle może na wstępie.
Tak jak napisałem moje auto to Mondeo MK3 2005r. 2.0 TDCI. Mam przejechane według licznika 75.000km. W pewnym momencie pękła rura turbo i miałem wszystkie klasyczne objawy jakie przy tym występują. Wszystkiego dowiedziałem się z tego forum: co? Jak? Gdzie? Za ile? Rura została wymieniona, lecz pozostał jeden objaw. Na niskich obrotach auto nie ma momentu obrotowego(mocy). Pamiętam, jak kupiłem ten samochód, bez problemu mogłem wrzucać czwarty bieg (6-cio biegowa wersja skrzyni) w miejscach, gdzie teraz tego nie mogę zrobić i przy obrotach na które teraz nie mogę sobie pozwolić. Silnik być może stracił nieco ze swojej kultury pracy, ale na 100% stracił swoja wcześniejszą elastyczność, którą cenie bardzo wysoko w dieslach.
Tak jak we wcześniejszych przypadkach, które mnie dotykały w związku z Mondkiem udałem się na forum, aby zobaczyć co na ten temat w trawie piszczy. Teraz mam już pewne pojecie co może być grane. Podejrzewam dwie rzeczy. Filtr DPF oraz EGR. EGR odstawiam na razie na drugi plan. Postanowiłem zająć się wpierw DPF’em. Zadzwoniłem do serwisu Forda w Opolu, aby sprawdzić czy mam ten filtr i podpytać „speców”. Pan sprawdził po numerze VIN, że oczywiście mam DPF i ze jeśli świeci się kontrolka należy wymienić jakiś odczynnik czy uzupełnić dopalacz (dokładnie nie pamiętam jak to ujął). Sęk w tym, że u mnie nie świeci, żadna kontrolka.
Moje pytanie do Was jest takie, czy to prawda, że należy wymienić ten odczynnik do samo przepalającego się filtru, którego koszt w serwisie wynosi 600zl (+pewnie jeszcze trochę), czy może wystarczyć jak przegonie swoje autko na wyższych obrotach przez parę kilometrów i trochę podgazuje od 1 do 4-go biegu?
Podaje również VIN, w razie potrzeby WF04XXGBB45P78464


ps. mam nadzieje, że post jest napisany O.K. i nie trafi do śmieci.. ;P

benio 28-09-2010 16:21

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
1 załącznik(i)
W Mk3 nie ma czynnika, który się uzupełnia dla wypalania DPF'u - wkład jest suchy.
Wjedź na podnośnik i luknij pod podwoziem (na wydech) czy masz takie cosik jak na fotce (to jest właśnie to nieszczęsne badziewie).

kamuflash 28-09-2010 17:26

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
To za co oni w serwisie chcą 600zł? Masakra, powiedzieli mi, że własnie jest ten odczynnik i trzeba go uzupełnić... Rozbój w biały dzień...
Tak dokładnie mam coś takiego na podwoziu. Czyli rozumiem, że mogę zabrać mojego Mondka na ostrzejszą rundkę po obwodnicy i powinno mu to przynieść ulgę? Musze dodać, że jest mocne dymienie na czarno, którego zdecydowanie wcześniej nie zaobserwowałem.

benio 28-09-2010 18:47

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Cytat:

Napisał kamuflash (Post 1514220)
... Czyli rozumiem, że mogę zabrać mojego Mondka na ostrzejszą rundkę po obwodnicy i powinno mu to przynieść ulgę? Musze dodać, że jest mocne dymienie na czarno, którego zdecydowanie wcześniej nie zaobserwowałem.

Ad.1.
Możesz spróbować - minimum 60km/h, przez minimum 20min z obrotami minimum 2,5tys./minutę.
Jak proces przerwiesz za wcześnie to musisz go zacząć od nowa.

Ad.2.
Dymienie przy DPF'ie - to coś dziwnego.:shock:
Własnie DPF zatrzymuje to dymienie i nie powinno wcale się ono pojawiać, tym bardziej przy zatkanym DPF'ie. No chyba że masz tylko puszkę z DPF'u, a w środku pusto, bo np. poprzedni właściciel albo wywalił z niego bebechy albo zrobił w nich dziurę.

kamuflash 28-09-2010 22:06

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Dzisiaj rozmawiałem jeszcze, z jednym gościem z salonu Forda, innym niż wcześniej i potwierdził, że jest tam DPF z tym odczynnikiem. Specjalnie go nie naprowadzałem na tą wersje, ale potwierdził to co wcześniej tam usłyszałem.
Jutro prawdopodobnie pojadę podpiąć samochód pod komputer, żeby zobaczyć czy EGR działa prawidłowo. Nawet jeśli miałby się to nie okazać DPF to już z chęcią bym się pozbył tego ustrojstwa!


p.s.
W jaki sposób mogę samodzielnie sprawdzić przy pomocy VINu, czy mam DPF i jaki rodzaj, bądź typ, nazwę jakąś??

Mariusz 29-09-2010 11:41

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Wejdź tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Masz tam zakładkę pojazd, tam wpisujesz VIN i już, a jak nie to podaj VIN i maila to Ci sprawdzę w programie Microcat i wyślę zrzuty ekranów na maila.

Mariusz 29-09-2010 12:28

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
W pierwszym poście podajesz VIN, więc wrzucam Ci link:
http://zapodaj.net/ee54bdc4be0e.jpg.html
I teraz moje zdziwko, bo ani EtisFord, ani Microcat nic nie pisze o DPF-ie. Ale Ty go masz. Chyba, że norma 2000 EEC (EEC7) jest równoznaczna z posidaniem tego badziewia?

bouli12 30-09-2010 00:05

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Cytat:

Napisał benio (Post 1514261)

Ad.2.
Dymienie przy DPF'ie - to coś dziwnego.:shock:
Własnie DPF zatrzymuje to dymienie i nie powinno wcale się ono pojawiać, tym bardziej przy zatkanym DPF'ie. No chyba że masz tylko puszkę z DPF'u, a w środku pusto, bo np. poprzedni właściciel albo wywalił z niego bebechy albo zrobił w nich dziurę.

O co chodzi z tym robieniem dziury w DPF'ie? Czy to pomaga? Bo problem mam.
I czy jak palą się kontrolki to przegonienie autka ma jeszcze sens?

mch12 30-09-2010 08:25

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
ja bym ostawiał na EGR - miałem problem z elastycznością na niskich obrotach - dopiero ciagnął od 2000 obr/min. - wyczyściłem EGR + kolektor dolotowy - to jak sie postaram dobrze to i z 3 ruszę bez specjalnego gazowania auto - polecam zabieg duzo było o tym na forum

chasm 30-09-2010 09:00

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Cytat:

Napisał kamuflash (Post 1514435)
W jaki sposób mogę samodzielnie sprawdzić przy pomocy VINu, czy mam DPF i jaki rodzaj, bądź typ, nazwę jakąś??

Z VIN wychodzi, że nie masz, ale jednocześnie możesz mieć dołożony później przez ASO:

1 5S7J 5H221 B1A
FILTR KPL. - CZĄTECZKI OLEJU NAPĘD., 60MM O.D., ZESTAW DO
MONTAśU POPRODUKCYJNEGO, (2000 EEC (EEC 7), 2.0L DURATORQ
DI CR (130PS) LUB ETAP IV OGRANICZANIA EMISJI, 2.0L DURATORQ DI
CR (130PS))

m-cin 30-09-2010 15:28

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Tu jeszcze mały rysuneczek:

http://img442.imageshack.us/img442/4817/dpfi.th.jpg

Nie znalazłem w MC żadnego zbiorniczka "dopalacza" filtra, więc na 99,9% można powiedzieć, że filtr jest suchy.

Pozdrawiam
m-cin

heko 30-09-2010 23:06

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
...2005r. z DPF???...jeszcze takiego MK3 nie spotkałem...a wiele ich przyjeżdża...wszystkie jakie przyjechały do mnie na wywalanie były 2006...i tylko z Germanii :roll:

m-cin 01-10-2010 09:04

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
No, widzisz... Są rzeczy, o których się "fizjologom" nie śniło ;)

Pzdr.
m-cin

Mariusz 01-10-2010 09:20

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Heko, są i to na 300% Mondziaki z 2005r. z tym badziewiem ekologicznym, nie urażając Greenpeace.

kamuflash 02-10-2010 09:02

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Zbadałem dokładnie podwozie swojego Mondka i niestety mam DPF. Mam jeszcze jedną wątpliwość i bardzo gorąco proszę użytkowników forum o potwierdzenie, bądź zanegowanie. Czy jest to samo przepalający się filtr cząsteczek. Chodzi mi o to, czy jest tam jakiś "odczynnik", który po uwolnieniu czyści ten filtr, czy może jest on "suchy"?

Jednocześnie kieruję prośbę, czy ktoś łaskawy mógłby mi w odpowiedzi wrzucić link do tematu o czyszczeniu EGR i kolektora? I w ogóle, czy może ktoś już zrobił taki instruktarz jak to się wykonuje. Proszę mi wierzyć szukałem dość mocno, ale takiego poradnika nie znalazłem, a chciałbym się za to zabrać jeszcze przed zimą. Znalazłem informacje, że nie jest to super skomplikowane i zajmuje 30-40 minut w domowo-garażowych warunkach. Brzmi to na tyle obiecująco, że chyba byłbym wstanie sobie z tym poradzić z moim doświadczeniem samochodowym. No chyba, że jeszcze nikt nie stworzył takiej instrukcji od A do Z jak się zabrać za czyszczenie tych elementów.

Mariusz 02-10-2010 15:25

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Tu masz o czyszczeniu kolektora i EGR-u:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A czas jaki musisz na to poświęcić to przynajmniej 3 godziny.

abe76 05-10-2010 15:30

Odp: MK3 2005 - DPF z odczynnikiem?!
 
Tak się składa że pracuje w firmie która produkuje to badziewie (DPF) i dla firmy FORD na pewno filtry są suche chyba że Ford bierze filtry jeszcze z jakiejś innej firmy czego nie można wykluczyć.
http://www.ngk.com.pl/index.php?page_id=3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.