Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Plecionka - jak wymieniać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139206)

bartoleq 11-09-2011 07:22

Plecionka - jak wymieniać?
 
Witam,
Mój temat trafił do zsypu. Sądziłem że dobrze był napisany, ale może faktycznie się za bardzo rozpisałem, więc teraz krótkie pytanie.

Czy aby wymienić plecionkę (łącznik elastyczny) na wydechu trzeba wykręcać kolektor wydechowy? Czy można to jakoś prościej zrobić?

TOMAS 11-09-2011 07:33

Odp: Plecionka - jak wymieniać?
 
To ile się rozpisałeś w poście nie było przyczyną przeniesienia tematu, tylko tytuł był niezgodny z regulaminem

maciek725 12-09-2011 21:11

Re: Plecionka - jak wymieniać?
 
Witam,
Faktycznie żeby wymienić plecionke trzeba wywalić kolektor wydechowy ale jest na to inny sposób. Ja załatwiłem tą sprawę w ok 2 godz. kosztem 200 zł.
Widzę że jesteś z Wawy więc polecam warsztat P. Tomali na ulicy Harfowej, panowie odcinają bardzo sprytnie rurę przy katalizatorze i wymieniają tan łącznik bez najmniejszego problemu.

bartekkk 12-09-2011 22:39

Odp: Re: Plecionka - jak wymieniać?
 
ale w tym "innym sposobie" również wyjmują kolektor, czy wymieniają bezpośrednio na aucie?

maciek725 13-09-2011 19:55

Re: Odp: Re: Plecionka - jak wymieniać?
 
Cytat:

Napisał bartekkk (Post 1707917)
ale w tym "innym sposobie" również wyjmują kolektor, czy wymieniają bezpośrednio na aucie?

Bezpośrednio na aucie. Mnie też to trochę stresowało ale robią to naprawdę bardzo sprawnie i szybko.

bartekkk 13-09-2011 22:21

Odp: Re: Odp: Re: Plecionka - jak wymieniać?
 
Tak, tylko że zajrzałem do instrukcji i diesel 1,6 dużo się różni od benzyny 1,8.
U mnie kolektor jest jednym elementem razem z katalizatorem i plecionką.
W dieslu wygląda mi na to ze łącznik jest oddzielny, kolektor oddzielnie i katalizator tez. Ale może się myle.

Samo miejsce ewentualnego cięcia w benzynie 1,8 jest bardzo bliskie czujnika katalizatora (znajduje się on bliżej plecionki niż katalizatora), samo dojście nad belka poprzeczną przednią jest
nieciekawe - jak tam wsadzić szlifierkę aby cokolwiek precyzyjnie odciąć i później dospawać? Chyba, że tam w tym warsztacie to dentyści pracują :lol:

no nic podjadę tam, aby sobie panowie popatrzyli, za to chyba pieniędzy nie biorą wiec może coś poradzą. W każdym bać razie jakoś nie wierzę w sukces.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.