Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Tuleje wahaczy - czy tylko orginalne? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=6299)

Mondzio 05-07-2005 08:05

Tuleje wahaczy - czy tylko orginalne?
 
Witam wszystkich.

Zamiaruje zabrac sie za zmiane tuleji wahaczy przednich. Podjechalem wiec do lodzkiego ATZ na Tuwima i jakie mnie spotkalo rozczarowanie kiedy nie kupilem ich ze wzgledu na to ze pani nie wiedziala co mi sprzedac!! Przednia tuleja jest produkowana w dwoch rozmiarach i nie potrafia okreslic ktory z nich jest zainstalowany w samochodzie nawet po nr VIN. Dziwne to dla mnie.
Mam ponadto pytanie - czy warto kupowac orginalne czy sa tez jakies godne polecenia zamienniki? Sprawe oddam pewnie do zalatwienia jakiejs stacji, zeby od razu uporac sie ze sprawami zbieznosci, wiec obawiam sie ze mechanicy wpakuja mi to co beda mieli pod reka (niekoniecznie Motorcrafty). Czy lepiej zapodac im od razu samochod i dac tuleje do reki??
No i wlasnie - JAKIE??

dzieki za opinie

Pzdr

Dzekis 05-07-2005 09:43

ja bym wkładał tylko Motorcrafta albo Moog / Trw. Za dużo zachodu jest z wymianą, żeby tak ot sobie do tego podejść. Jakość Motorcrafta jest jednak inna, a koszt nie jest tragiczny.

Skolmi 05-07-2005 10:34

W ABSCar jest promocja na to: części (oryginały) + robota = 250PLN

To tak dla porównania :)

Mondzio 05-07-2005 10:38

Cytat:

Napisał Skolmi
W ABSCar jest promocja na to: części (oryginały) + robota = 250PLN

To tak dla porównania :)

tylko do Wawki 200km a jesli juz tam jestem ( prawie co 2-3 weekend) to ABSCAR jak na zlosc zamkniety :) Ponadto oni nie ustawia mi pelnej geometrii w autkoo :(

Bede chcial kupic czesci i zlecic to lokalnemu warsztatowi - ma niezla renome .

Dzekis i Skolmi Dzieki

Pzdr

leszek 05-07-2005 17:42

witam
jeśli chodzi o wielkość tuleji to po 97 r mondeo nieraz wsześniejsze modele już mają wachacze nowsze trzeba sprawdzić była
duża tylnia i mniejsza przednia duże nie ma zamienika i kosztuje ok 36zł a mniejsza 29 zł i jeśli masz gałkę wybitą to koszt 45zł

suhotnik 06-07-2005 18:23

Bierz oryginały.

adamuno 14-11-2005 22:58

Cytat:

Napisał leszek
witam
jeśli chodzi o wielkość tuleji to po 97 r mondeo nieraz wsześniejsze modele już mają wachacze nowsze trzeba sprawdzić była
duża tylnia i mniejsza przednia duże nie ma zamienika i kosztuje ok 36zł a mniejsza 29 zł i jeśli masz gałkę wybitą to koszt 45zł

To jakie w koncu sa te tuleje, takie same, czy rozne? Np. w Escorcie z 1992 rok.

Mondeou 17-11-2005 18:17

Ja jestem własnie po wymianie owych tulei. Zapłaciłem za zamiennik 16PLN/szt. Robota to ok 40 minut/jedną stronę ( trzeba zrzucić wahacz). Jesli ktoś zamierza wymieniać tuleję sam to niech zwróci uwagę na jej ułożenie względem jej osi! Ja zrobiłem błąd i musiałem zdejmować wahacz raz jeszcze :)

k2leon 18-11-2005 12:59

Polecam oryginaly z ABScar-u. A przy okazji wymianę gum na stabilatorze razem z obejmami. Maly dodatkowy koszt , a potem spokuj - oczywiście polecam kontrolę swozni na wachaczach i wymiana - w tym przypadku na zamienniki .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.