Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] wymiana sprzęgła. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71544)

magik77 05-06-2009 20:09

wymiana sprzęgła.
 
zamierzam wymienic tarczę i docisk sprzęgłowy.jeżeli macie jakieś porady,magiczne sposoby które mogły by mi pomóc to będę niezmiernie wdzięczny.świadom już jestem tego że czeka mnie przechlapana robota.... dzięki za pomoc.

ubik 05-06-2009 20:33

Odp: wymiana sprzęgła.
 
jak napiszesz w jakim samochodzie najlepiej w temacie to będzie łatwiej :-)
na razie mogę Ci poradzić żebyś odłączył akumulator :-)

Sławek Mondło 05-06-2009 20:34

Odp: wymiana sprzęgła.
 
Kolego napisz jaki masz silniczek w swoim mondku to prędzej ktoś Ci napisze na co uważać przy wymianie.Ja wymiane sprzęgła zostawiłem mechaniorom,bo nie mam warunków ani czasu żeby robić takie rzeczy samemu.Napisz jeszcze czemu wymieniasz sprzęgło?Ja swoje wymieniałem zupełnie niepotrzebnie,myślałem że kończy się żywot łożyska oporowego a jak się okazało to hałasowały sprężynki w tarczy.

magik77 05-06-2009 21:11

Odp: wymiana sprzęgła.
 
mój mundek wyposażony jest w 1.8 TD.silnik wersji ENDURA DE. sprzęgło zaczęło mi się kończyc jakieś 5 tys. km temu. zaczeło poślizgiwać się na czwartym i piątym biegu,teraz ślizga się na każdym.muszę delikatnie operować pedałem gazu bo gdy zaczyna działać turbinka to słychać tylko gwizd silnika a przyspieszenia zero.jak delikatnie obczhodzę się z gazem to da się jechać ale o wyprzedzaniu mogę zapomniec...

Rafał A.(antek) 05-06-2009 22:59

Odp: wymiana sprzęgła.
 
albo motor w gore ze skrzynia, albo sanki w dół. z praktyczniych porad, flex do ciecia otworow w podluznicy jak sie oberwa nakretki od sanek. Ew jesli poci sie miska, wymienic uszczelke bo to juz jedna robota :) AHa i wymienic uszczelniacz na wale.

Szajba 08-06-2009 12:39

Odp: wymiana sprzęgła.
 
A tak waszym zdaniem ile może łącznie kosztować sprzęgło, wysprzęglik i naprawa u jakiegoś mechaniora. Bo niedługo też chyba mnie to będzie czekać.

ubik 08-06-2009 16:39

Odp: wymiana sprzęgła.
 
sama robocizna od 200 do 400 zł bo to musi robić dwóch ludzi do tego części około 400 czyli od 600 do 800 zeta

dyda6joe 08-06-2009 17:31

Odp: wymiana sprzęgła.
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1179805)
albo motor w gore ze skrzynia, albo sanki w dół. z praktyczniych porad, flex do ciecia otworow w podluznicy jak sie oberwa nakretki od sanek. Ew jesli poci sie miska, wymienic uszczelke bo to juz jedna robota :) AHa i wymienic uszczelniacz na wale.

szkoda podłużnicy. lepiej pod nogami od wewnątrz wyciąć otwór żeby dojście zrobić. potem jako że to tworzywo sztuczne łatwo zamknąć i ani śladu po akcji a tak to spawanie podłużnicy. jest wątek ze zdjęciami zrobiony przeze mnie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kriss941 08-06-2009 19:19

Odp: wymiana sprzęgła.
 
Jestem po takim zabiegu .
Czeęści 200 wysprzęglik
350 tarcza + docisk
70 uszczelniacz wału
350 robocizna (po znajomości)
Niestety jedna śruba spawana .

Sławek Mondło 08-06-2009 19:35

Odp: wymiana sprzęgła.
 
Mnie mechanior skasował 500 zł za robociznę i części wyszły 700 wysprzęglik,tarcza i docisk sineringi oraz olej do skrzyni,ale ja mam mk1 i sprzęgło mam na linke.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.