Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156871)

deny79 29-04-2012 18:47

jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
witam wszystkich , mam mały problem ze zdjęciem tapicerki w drzwiach, nie chciałbym czegoś uszkodzić, może ktoś mi pomóc, będę wdzięczny:razz:

wojtekn 29-04-2012 21:30

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
1 załącznik(i)
Może ja pomogę :)
Patrz na rysunek i na start weź ramkę od szyb poz. 10 potem poz.4 (czerwona strzałka) wypinasz instalację i przechodzisz do śrubek (strzałki niebieskie). Następnie wyciągasz lekko do góry z listwy (strzałka czarna) a potem mocno ją szarpiesz i wyjdzie ci.
Dobra rada trzeba się czasem namęczyć i naszarpać, aby ją wyciągnąć na bank połamiesz klipy (na rys. poz. 12). Dość często gniazdo klipa w tapicerce pęka więc klej pod ręką wskazany.
No i jak ci zejdzie już tapicerka nie zapomnij linki od klami wyczepić, prościzna połapiesz się.
Mam nadzieję że pomogłem choć troszkę ;)

Duke258 30-04-2012 08:41

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
To ja coś podpowiem wystarczy odkręcić wszystkie śruby które trzymają boczek drzwi i nie szarpać się z nim w swoją stronę tylko unieść cały boczek do góry zaczepy na pewno zostaną całe.Zakładamy dokładnie tak samo jak ściągaliśmy czyli nasuwamy od góry.

mmw 01-05-2012 19:48

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
Dokładnie tak. Nic się nie szarpie bo się urwie nie tylko zaczepy ale zniszczysz na dole mocowanie tapicerki (urwiesz taki plastikowy uchwyt). Tapicerkę wysuwa się do góry.

Sibaska 22-03-2013 18:14

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
Hej witam wszystkich!Ciesze sie ze moge znalesc tak dokladne opisy na tym forum! A moze ktos z was sciagal boczki z tylnych drzwi w galaxy mk2? poschodzila z zaczepow ale trzyma na klamce nie chce szarpac na sile jak to zdjac prosze o pomoc dzieki

wojtekn 23-03-2013 10:35

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
1 załącznik(i)
Zerknij na fotkę tam masz śrubki które ci to trzymają. :wink:

trojaczkileg 23-03-2013 11:48

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
Czy ta listwa nr 7 na przedniej tapicerce, i nr 2 na tylniej powinna być przyklejona do boczka?

wojtekn 23-03-2013 12:33

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
Nie pozycje 7 i 2 można zdemontować nie są to część na stałe połączona z tapicerką.

trojaczkileg 23-03-2013 16:27

Odp: jak zdemontować tapicerkę w drzwiach od kierowcy
 
A jabyłem pewien że mi sie poodklejały, u mnie górna czesc tapicerki w czasie jazdy drga i obija sie o ta listwe. Jak sie zrobi ciepło wymienie spinki a jak to nie pomoże to chyba złapie to na silikon.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.