Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wykryto brak zapłonu cylindra 3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107402)

Maciex 13-08-2010 08:01

Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
Witam mam problem, a że w mojej wiosce nikt nie jest w stanie mi pomoc postanowiłem napisać na forum!

Mianowicie przedstawie wam w skrocie ,plan ramowy krok po kroku jak to było:
1.Rano wstałem i poszedłem odpalić autko, odpaliłem je choć było to odpalenie inne niz zawsze, po przejechaniu paru metrów byłem już pewien ze cos jest nie tak, auto po wcisnięciu gazu zaczeło się mulić i rzucać, straciło moc!
2.Jeden mechanik powiedział mi żeby wymienić KABLE WYSOKIEGO NAPIECIA- okazało się że to nie jest przyczyną, pojechałem podłaczyć mondeo pod komputer:
i teraz stoje w czarnym punkcie i dalej nie wiem co robic
"WYKRYTO BRAK ZAPŁONU CYLINDRA 3"
Może ktos miał podobny problem, zaznaczam że nie stać mnie teraz sprawdzając co jest nie tak wymieniać wszystko: sklep motoryzacyjny przyprawia mnie...... kable WN- 210 zł mondeo mk3 2000r. jedna świeca 40 zł.. /

Czekam na odpowiedzi i dziekuje z góry!

karloss 13-08-2010 10:43

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
Witam,Wysokie napięcie z cewki podawane jest parami, nie na każdy cylinder osobno. W Twoim przypadku problem może leżeć po stronie cewki oraz świec.
Ale, żeby nie wpędzać Cię od razu w koszty, sprawdź wiązkę przewodów sterujących cewką, czasem to lubi się sypnąć.
A później sprawdź świece i zobacz w jakim są stanie (tą z 3 cylindra wymień)
PS.
a masz nr błędu z komputera?

Maciex 13-08-2010 10:55

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
własnie nie mam nr. błedu z komputera :( // Podjechałem dzisiaj sprawdzili mi swiece powiedzieli ze w tym nie tkwi problem, zostaje mi ta cewka ;/ ale tak naprawde dalej jestem w ciemnym punkcie.

w komputerze wyskoczyło wykryto brak zapłonu cylindra 3 - czy to moge interpetować z cewką własnie??

corneliusab 13-08-2010 11:47

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
Brak zaplonu cylindra 3, no chlopski rozum moze oznaczac brak iskry i/lub brak paliwa w tym cylindrze. Biorac pod uwage brak iskry, moze byc uszkodzona swieca, uszkodzony przwod wysokiego napiecia, uszkodzona cewka, uszkodzony przewod doprowadzajacy prad do cewki. Jesli chodzi o brak paliwa, to moze byc np. uszkodzony wtrysk. Bylo sprawdzane czy jest iskra na swiecy 3 cylindra:?:

Pozdrawiam

bolek-tarnow 13-08-2010 16:37

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
sprobuj podmienic cewke, rowniez ja podejrzewam. jesli zalezy ci na jak najnizszej cenie to kup uzywke ale licz sie z tym ze moze ona pochodzic 2 dni i kasa w bloto. ewentualnie cewke i kable mozesz zalozyc od fordowskiego silnika ZETEC, pasuja idealnie a sa o wiele mnie awaryjne.

rustin 13-08-2010 18:08

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
na 99% cewka padła to że cewki mniej awaryjne w mk2 to prawda ale jak je włożysz do mk3 to wcale dłuzej nie wytrzymują teraz te wszystkie cewki to nic nie warte chyba że org za 350zł ale jaka jest pewnośc że to nie taka sama jak w sklepie za 120zł hansa pries? tak samo wyglądają mają tylko nalepke zieloną.chyba że te cewki starsze w mk3 co były i w mk1 bo do nich kable trzeba zmieniać.co do używanych to dobry pomyśł znaleźć jakiegoś rozbitka anglika czy niemca i taką wziąc,mi tak przynajmniej radzili.

mariusz4231@vp.pl 21-10-2015 19:35

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
wiem że ten temat jest stary ,ale jestem ciekawy jak to się skończyło bo mam to samo ze swoim autem

Rafał A.(antek) 21-10-2015 23:38

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
swiece, cewka, zawory

mariusz4231@vp.pl 22-10-2015 15:02

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
Wymienilem cewkę świece przewody sprawdził em ciśnienie na cylindrach wtrysku też sprawdzone wszystko sprawne błąd dalej wypadanie zapłonu cylinder 3

Bump: Acha jeszcze jedno na wolnych obrotach pracuje nierówno,ale gdy ściągnę kapturek tak ok 2cm to motor zaczyna równo pracowac

enjoypoznan 22-10-2015 16:07

Odp: [MK3] Wykryto brak zapłonu cylindra 3
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 2473324)
ale gdy ściągnę kapturek tak ok 2cm to motor zaczyna równo pracowac

I tutaj jest problem. Zły kontakt między fajką kabla a świecą/cewką.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.