Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Świece i przewody (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57677)

jarek334 22-12-2008 13:21

Świece i przewody
 
mam szybkie pytanko jakie powinny byc marki orginalne swiece i przewody do galaxy dla przykladu mam 2.8v6 96r na gaz,pytam bo mi szfankuje na gazie i szarpie a na bezynie jezdzi jak wariat z gury dziekuje za odpowiedzi

Pinki 22-12-2008 13:37

Re: swiece i przewody
 
jarek334, orginalne części do forada są oznaczone:
Motorcraft, FoMoCo i oczywiście Ford
w wypadku świec i kabli najczęściej Motorcraft

(jak byś coś potrzebował pisz śmiało na PW)

stachumal 22-12-2008 14:52

Re: swiece i przewody
 
jarek334, Świece które kupowałem niedawno do mojego galaxa kosztowały w serwisie 40 zł/szt a komplet przewodów wys napięcia (4 kable) 252 zł.
Oczywiście motorcraft . Żadne inne!

Pozdrawiam Staszek. :fcp4

jarek334 22-12-2008 14:58

Re: swiece i przewody
 
pytam bo obecnie jestem w UK i niewiem jakie maja tutaj oznaczenia dzieki za info bede zwracal uwagwe na nazwy pozdro

tomi98 22-12-2008 19:49

Re: swiece i przewody
 
podzielam zdanie Szanownych Kolegów, najlepiej orginały. Mam również lpg - przewody wymieniłem na motorcrafty, świece też są do zmiany, czekam na wizytę u gazownika i wymianię na nowe orginalne - TYLKO

G.T. 22-12-2008 22:07

Re: swiece i przewody
 
Witam,
mam podobny problem, po zagazowaniu auta wymieniłem świece (Motorcraft) i przewody (NGK). Na nowym komplecie przejechałem ok. 16 tyś km, wczoraj auto odstawiłem do gazowników bo po przełączeniu na gaz znów te same objawy: brak mocy, strzelanie zapłonu, szarpanie, krztuszenie, auto się trzęsło na wolnych obrotach. Okazało się, że przewody i świece znów do wymiany... Komplet świec 100 zł, teraz przewody. Kupiłem NGK, których ponoć nie da się założyć, fajki są jakby za długie, nie chcą zaskoczyć na końcówkę świecy. Jutro jadę do serwisu zobaczyć jaką długość ma fajka przy oryginalnych przewodach.
Jeśli ktoś miał podobny przypadek, to poproszę o opis jak i co, bo jeśli mam wymieniać co 15 tyś swiece i przewody to należy zmienić auto na diesla :fcp2

Skończyło się na zakupie oryginalnych przewodów, koszt 227, Bemo Motors Poznań

bary 23-12-2008 13:23

Re: swiece i przewody
 
Cytat:

Napisał jarek334
mam szybkie pytanko jakie powinny byc marki orginalne swiece i przewody do galaxy dla przykladu mam 2.8v6 96r na gaz,pytam bo mi szfankuje na gazie i szarpie a na bezynie jezdzi jak wariat z gury dziekuje za odpowiedzi

Motorcraft.

stachumal 23-12-2008 21:07

Re: swiece i przewody
 
G.T., Już pisałem 252 zł komplecik przewodów do galaxy 2.0 DOHC w serwisie. Mam pewność że to nie podróby.

Pozdrawiam Staszek. :fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.