Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] wymiana filtra paliwa 1,8tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226887)

aplikant87 27-06-2015 15:05

wymiana filtra paliwa 1,8tdci
 
Panowie wymieniłem filtr na nowy, zalałem praktycznie cały pojemnik na filtr poczekałem aż nasiąknie i dolałem jeszcze, założyłem go, samochód odpalił i zgasł, wyjąłem filtr i okazało się że jest niecałe pół pojemnika paliwa, czemu go nie zaciąga do pojemnika ? Może źle uszczelke umieściłem, pomiędzy filtr a górną część obudowy? Czy może być przyczyną to, że nie ustawiłem go równolegle z prowadnicami ? Czy zapowietrzył się ?

Dolać paliwa, ustawić równolegle i próbować dalej go odpalać ?

Matych 27-06-2015 15:44

Odp: wymiana filtra paliwa
 
O prawidłowym montażu filtra i patentach z napełnianiem napisano tu encyklopedię-użyj opcji szukaj.

aplikant87 27-06-2015 17:03

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Stosowałem się do porad z forum, ale mój układ zapowietrzył się chyba na tyle że nie odpale go i nie wiem czy dam rade sam coś zdziałać.

KonGos 27-06-2015 17:09

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Trzeba wszystko poprawić co napisałeś. Jest jedna opcja montażu a nie trochę inaczej ale podobnie ;p Jak poprawisz to spróbuj jeszcze raz. Może zassij paliwo przez wężyk tak jak w przypadku filtrów nierozbieralnych. Może coś pomoże ;p

Jeżeli masz stary filtr to spróbuj na nim odpalić. Szwagrowi kiedyś mechanik zapowietrzył i odpalił na starym. <- taka wskazówka ;p

Mi się udało za pierwszym.

Rzuć okiem też na wątek z odpowietrzaniem jak już nic Ci nie pomaga :)

aplikant87 27-06-2015 17:18

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Wymontowałem filtr, zalałem calutki do pełna, zamknąłem tak jak trzeba, po zamknięciu dolałem strzykawką aż się wylewał drugim otworem, zamontowałem go, podpiąłem wężyk ten co idzie do pompy i wlewałem aż ropa zaczęła wylewać się tym odpowietrznikiem, zalałem ten drugi wężyk co ropa wpływa do filtra, założyłem na filtr. Włączyłem stacyjke, poczekałem aż pompa przestanie pompować i zakręciłem, zapalił na 1 sekunde i zgasł, później już nie odpalił, próbowałem chyba z 6 razy. :(

Bump: Wymontowałem filtr, zalałem calutki do pełna, zamknąłem tak jak trzeba, po zamknięciu dolałem strzykawką aż się wylewał drugim otworem, zamontowałem go, podpiąłem wężyk ten co idzie do pompy i wlewałem aż ropa zaczęła wylewać się tym odpowietrznikiem, zalałem ten drugi wężyk co ropa wpływa do filtra, założyłem na filtr. Włączyłem stacyjke, poczekałem aż pompa przestanie pompować i zakręciłem, zapalił na 1 sekunde i zgasł, później już nie odpalił, próbowałem chyba z 6 razy. :(

KonGos 27-06-2015 17:22

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał aplikant87 (Post 2421268)
Wymontowałem filtr, zalałem calutki do pełna, zamknąłem tak jak trzeba, po zamknięciu dolałem strzykawką aż się wylewał drugim otworem, zamontowałem go, podpiąłem wężyk ten co idzie do pompy i wlewałem aż ropa zaczęła wylewać się tym odpowietrznikiem, zalałem ten drugi wężyk co ropa wpływa do filtra, założyłem na filtr. Włączyłem stacyjke, poczekałem aż pompa przestanie pompować i zakręciłem, zapalił na 1 sekunde i zgasł, później już nie odpalił, próbowałem chyba z 6 razy. :(


Przekręć stacyjkę parę razy tak aby zassało paliwo i wyłącz - NIE ODPALAJ. Po 7-8 razach postaraj się odpalić. Robiłeś tak? Może nadmiar paliwa też nie jest wskazany ;p

aplikant87 27-06-2015 17:27

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Przekręcałem stacyjke ok 3-4 razy bez odpalania i dopiero później próbowałem odpalić, ale nie odpalił.

Bump: Czy układ sam nie odpowietrzy się przy kręceniu rozrusznikiem ?

KonGos 27-06-2015 18:03

Odp: wymiana filtra paliwa
 
W kwestii odpowietrzania nie wiem. Czytaj wątek o tym. Pozdrawiam i powodzenia w walce

aplikant87 27-06-2015 18:54

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Zapalił :) Poszedłem jeszcze raz spróbować, zakręciłem, potrzymałem 2 sekundy, nie zapalił, zakręciłem drugi raz i zapalił od razu. I od tej pory jest wszystko dobrze, byłem się przejechać kilka kilometrów, żeby to całe powietrze przepalić i mam nadzieje, że już będzie dobrze.
Martwi mnie tylko czy przez to kręcenie pompa się nie uszkodziła ?

Dziękuje za pomoc KonGos

KonGos 27-06-2015 21:33

Odp: wymiana filtra paliwa
 
Cytat:

Napisał aplikant87 (Post 2421290)
Zapalił :) Poszedłem jeszcze raz spróbować, zakręciłem, potrzymałem 2 sekundy, nie zapalił, zakręciłem drugi raz i zapalił od razu. I od tej pory jest wszystko dobrze, byłem się przejechać kilka kilometrów, żeby to całe powietrze przepalić i mam nadzieje, że już będzie dobrze.
Martwi mnie tylko czy przez to kręcenie pompa się nie uszkodziła ?

Dziękuje za pomoc KonGos

Nie ma za co ;p
Liczę, że już wszystko będzie bez problemu i rano odpali od razu.
Nic nie powinno złego się stać. Wiele razy widziałem jak ludzie tak kręcą bo coś nie pali aż aku pada - to trzeba mieć cierpliwość :)

PZDR:619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.