Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus Mk2 tdci - ciekawostka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222292)

pete78 28-03-2015 16:51

Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Aktualny przebieg wg opisu 170 000km, ale....
W 24.07.2014, czyli 5 lat po zakupie, na ostatnim przeglądzie miał raptem 65 000km!
A potem w pół roku zrobił stówkę.
Cały czas jeden właściciel.

jarhel74 28-03-2015 19:23

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
No faktycznie dziwne.
Ale bida edyszyn. A jeszcze napisał ,że bogate wyposażenie :razz:
Nie ma zaznaczonej opcji bezwypadkowy, czyli coś się działo.

weuek 28-03-2015 19:36

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
A to nie jest wyposażenie absolutnie najbiedniejsze możliwe?

pete78 28-03-2015 19:36

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Kolejna perełka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przebieg w opisie 212tkm, a w listopadzie 2014 na przeglądzie miał 42tkm, czyli od listopada miesięcznie robił tyle ile wcześniej przez 5 lat!
Również jeden właściciel, który nagle postanowił zwiedzić świat.

jarhel74 28-03-2015 19:42

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
A skąd masz te dane o przebiegu? Jeśli z cepiku, to ja bym był sceptyczny. Czasem jeszcze głupoty tam piszą.
Dla mnie to typowe auta po przedstawicielu handlowym. Najbiedniejsze wersje i kolory flotowe.
Zresztą oba auta z tego samego komisu. A w tym komisie jeszcze kilka perełek poflotowych w idealnym stanie.

pete78 28-03-2015 19:50

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Tak z cepiku.
Dlaczego mam być sceptyczny i w jakim sensie głupoty tam piszą?
Jeżeli 7-letni wóz ma 200tkm, z czego 150tkm zrobił od ostatniego przeglądu pół roku temu, to w tym momencie już się nim dalej nie interesuje.

Wiem, że to golasy flotowe, ja jestem prosty chłop, nie potrzebuję spryskiwaczy reflektorów i termofora pod d*pą ;)

jarhel74 28-03-2015 20:43

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Głupoty w takim sensie, że przez pół roku auto nie jest w stanie zrobić 150kkm. Wychodzi,że dziennie musiałby robić ok 850 km. CODZIENNIE, bez przerw na soboty czy niedziele.
Może diagnosta zgubił jedynkę przy wpisywaniu przebiegu?
W moim przypadku cepik podaje,że karta pojazdu została wydana 2 miesiące wcześniej niż zarejestrowane auto ;)
Muszą jeszcze trochę popracować przy systemie.

A pisząc o golasach chodziło mi o to,że to typowe auta przedstawiciela handlowego. Najtańszy samochód z najuboższym wyposażeniem i flotowym kolorze.
Ja bym czegoś takiego nie kupił, nie ze względu na wyposażenie, ale ze względu na to kto tym autem jeździł. Wystarczy popatrzeć na drogach na styl jazdy PH.

pascal 28-03-2015 21:14

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Kolego jarhel74 sorry ale źle myślisz. Wrzucanie użytkowników samochochodów WE,PO, DW i innych do jednej szufladki to błędne myślenie. Sam jeźdzę jako Ph już długie lata i mimo,że samochód firmowy szanuję go jako swego a i prędkości powyżej 110 rzadko kiedy osiągam. Inni Ph których znam styl jazdy mają podobny, nawet gorszy(wolniejszy). Jak z samochodem coś się dzieję to po prostu jadę do mechanika(fakt nie aso) i naprawiam. Nie zastanawiam się czy wymienic coś teraz czy może poźniej albo może wogóle, kasa mnie nie interesuje, auto ma jeździc.
Prywatnie sam mam samochód pofirmowy i nie narzekam. Wolę kupic samochód który w roku robił 40 tyś niż przez pięc lat. Tłumaczyc chyba nie muszę dlaczego.
Mam kumpli którzy prywatnymi samochodami na oleju jeźdzą po 30 tyś a klocki im piszczą bo szkoda im kasy. Takie auto jest lepsze ?
Oczywiście to nie reguła , w zasadach są wyjątki. Natomiast regułą przy kupowaniu samochodu konieczne jest dokładne sprawdzenie samochodu a nie kierowanie się uprzedzeniami.

piotrali 28-03-2015 22:23

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Cytat:

Napisał pete78 (Post 2377914)
http://bit.ly/1HUIYuD

Aktualny przebieg wg opisu 170 000km, ale....
W 24.07.2014, czyli 5 lat po zakupie, na ostatnim przeglądzie miał raptem 65 000km!
A potem w pół roku zrobił stówkę.
Cały czas jeden właściciel.

A na zdjęciu licznika wynik 65781

adam1985 28-03-2015 22:44

Odp: Focus Mk2 tdci - ciekawostka
 
Zadzwoń z pytaniem czemu na liczniku 65 tysi a w ogłoszeniu 170 tysi, ciekawe co powie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.