Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dymi spod korka wlewu oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97909)

Andrew 17-04-2010 21:04

Dymi spod korka wlewu oleju
 
Gdyby tylko dymiło to bym się nie przejmował, ale do tego mam wrażenie jakby spaliny zamiast w wydech to szły właśnie przez ten korek :evil:. Załączam filmik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Po odkręceniu korka mam wrażenie jakby robiła się z niego rura wydechowa.
Auto nie bierze żadnego oleju, płynu chłodzącego nie ubywa, nie kopci. Ogólnie niby ok, tylko to dziwne zjawisko, którego wcześniej nie zauważyłem.
Zastanawiam się jeszcze czy to może nie jest wina przytkanej odmy. :evil:
Gdyby ktoś miał jakieś sugestie będę wdzięczny.

Snajper_881 17-04-2010 21:07

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Mam to samo i ma każdy diesel. Nie daj se wkręcić, że silnik zarźnięty...
Co do odmy, słyszałem, że warto ją sprawdzić faktycznie, lecz dym z pod korka przy braku innych objawów ponoć normalna sprawa. Tym bardziej, że nie wsysa Ci płynu chłodzącego.

darmodziej 17-04-2010 21:10

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Wygląda na zużyte pierścienie tłokowe. Zmierz ciśnienie sprężania, to się okaże, czy tylko na jednym cylindrze i na którym.

Andrew 17-04-2010 21:13

Kurde, na tym filmiku to nie bardzo słychać ale po odkręceniu korka jest taki odgłos wypychanych spalin (można to porównać do pracującej sprężaki powietrza, co suw to takie PFFF).
wydaje mi się że wcześniej tego nie było. Ale z drugiej strony to samochód przyśpiesza jak szatan :619:, no i zero siorbania oleju czy płynu chłodniczego.

darmodziej: A przy zużytych pierścionkach to by czasem nie kopcił i nie popijał oleju??

darmodziej 17-04-2010 21:22

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Jak pierścienie uszczelniające nie są szczelne, to ciśnienie w cylindrze wypycha spaliny pod tłok. Pierścienie zgarniające olej mogą być dobre i oleju nie będzie brał.

Andrew 17-04-2010 21:25

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Jakie powinny być właściwe wartości ciśnienia??

darmodziej 17-04-2010 21:34

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Cytat:

Napisał Andrew (Post 1416539)
Jakie powinny być właściwe wartości ciśnienia??

To już sobie sam poszukaj na forum, albo w Internecie, ja mam „benzynę”, a w Dieslu ciśnienie jest dużo większe, myślę, że około 25 atm.

Andrew 17-04-2010 21:55

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Ciągle mam wrażenie, że jednak przy zużytych pierścieniach to silnik by jednak kopcił (nie przepalał by mieszanki) jak dostanie gaz do deski, a tu nic ...
Dobra mogę podjechać zmierzyć to ciśnienie muszę tylko chwilkę wonego czasu wygospodarować.

darmodziej 17-04-2010 22:05

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Pomyśl tylko, skąd w karterze silnika mogą się brać spaliny, jak nie z cylindrów przez zużyte pierścienie. Ja nie mam innego pomysłu.

Andrew 17-04-2010 22:25

Odp: Dymi spod korka wlewu oleju
 
Z wypalonego gniazda zaworu np. ale w dieslu to raczej mało prawdopodobne. Tak mi się wydaje. Muszę go jeszcze trochę poobserwować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.