Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   problemik z radiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63479)

dab1978 02-03-2009 15:14

problemik z radiem
 
witam
wczoraj wyjąłem oryginalne radio ford5000, ze względu na brak CD. włożyłem normalnej wielkości radyjko sony, ale problem polega na tym,że przy każdym gaszeniu auta wszystko się resetuje i na nowo trzeba ustawiać stacje itd...kostki trochę się nie zgadzały więc pokombinowałem i może coś pochrzaniłem:(
za rady z góry dziękuję.

Adasko_Transit 02-03-2009 15:32

Odp: problemik z radiem
 
Kolego nie wydaje mi się żebyś coś schrzanił :), ja mam dokładnie tak samo. Denerwujące to było na początku, ale szczęście w nieszczęściu mam dosyć zużyty kluczyk do stacyjki (zapasowy nówka :) ) więc gasząc auto nie przekręcam go w pozycję "0" tylko "1" wtedy radio ma napięcie cały czas. A to że kluczyk jest wyeksploatowany daje mi możliwość włożenia go do stacyjki pomimo jej pozycji "1". :D Fachowego sposobu na to nie mam niestety. Wiem, że podpinając radio łączyłem czerwony przewód z żółtym (z radia) i podpinałem pod "+". Inaczej nie włączało się.

mondzio III 02-03-2009 15:41

Odp: problemik z radiem
 
Pewnie musisz zamienić kable.
Nie wiem jak idą w Sony,ale jak normalne kolory to zamień kabel czerwony z żółtym.
Żółty powinien podłączony byś pod stały + bo to jest podtrzymanie pamięci radia.
Możesz spiąć i razem oba kable wtedy będzie ci grało bez kluczyka
i podpiąć tam gdzie masz stały + ,
nie pod + po przekręceniu kluczyka.

Adasko_Transit 02-03-2009 15:45

Odp: problemik z radiem
 
Mondzio czyli można pociągnąć osobny stały plus z aku i tam wpiąć zółty? A nie trzeba będzie jakiego bezpiecznika? :D Tak chyba zrobie.

mondzio III 02-03-2009 16:07

Odp: problemik z radiem
 
Cytat:

Napisał Adasko_Transit (Post 1102495)
osobny stały plus z aku i tam wpiąć zółty

Możesz i tak ,ale w kostce powinieneś mieć stały + ,bezpiecznik nie potrzebny.
Bezpiecznik pewnie masz na czerwonym kablu i jak chcesz to czerwony dajesz na + po przekręcenie stacyjki to ci dopiero radio zagra ,a jak dasz czerwowny na stały + to będzie grało bez kluczyka.

Adasko_Transit 02-03-2009 16:25

Odp: problemik z radiem
 
Dzięki Mondzio :D trapiło mnie to dłuższy czas, a zapomniałem spytać.

wojtekjanus 02-03-2009 16:25

Odp: problemik z radiem
 
Adasko, powinieneś mieć - jeżeli w samochodzie są fabryczne głośniki - wtyk zasilający radio z pięcioma kablami:
- dwa brązowe -masa,
-czerw.-pomarańcz. - stałe zasilanie z bezpiecznika nr 10,
-żółty - zasilanie ze stacyjki,
-srebrno-ziel. - światła pozycyjne.

Drugi wtyk powinien być do głośników.

Adasko_Transit 02-03-2009 17:25

Odp: problemik z radiem
 
Wojtek ja tu miałem tak potorbione wszystko że głowa boli :D musiałem zrezygnować z kostek i podłączać kabel do kabla niestety

erbi 02-03-2009 17:32

Odp: problemik z radiem
 
Adasko miernik w reke i zamieniasz kabel po stacyjce ze stalym plusem :)

dab1978 02-03-2009 17:51

Odp: problemik z radiem
 
mondzio III, zrobiłem tak jak napisałeś. połączony czerwony z żółtym i gra jak ta lala!!!:)
sam raczej bym na to nie wpadł...wielkie dzięki za pomoc. ja z mojej strony temat zamykam, problemik rozwiązany:) jeszcze tylko jakaś ładna zaślepka i będzie ok.
pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.