Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65916)

1olek 30-03-2009 20:56

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
Jak leci Ci woda z rury wydechowej to odpusc komputer i jedz do mechanika zeby Ci sprawdzil auto pod ewentualnosc wywalonej uszczelki pod glowica. Wybierz dobrego mechanika.

masher 30-03-2009 20:58

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
To jeszcze moze pytanko - czy ten objaw pasuje do normlanej mocy ponad 2tys obrotow ? ciagnie normalnie - przed momentem jezdzilem - rusza slabo, ale jak juz rusze wrzuci sie jedynka, dwojka - auto leci nad ulica ;) jak za starych dobrych czasow.

No i od czasu do czasu - na starcie tez ma moc - moge zamielic kolami

eng 30-03-2009 21:00

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
No wiesz masher tu i tu zapłacisz tyle samo. Nie ma sensu jechać na kompa bo przecież pokazywałby Ci check engine jakiś błąd.

masher 30-03-2009 21:02

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
w takim razie szukam jakiegos mechanika - kurde najchetniej zrobilbym go na slowo i sprzedal ... albo nie bede nic robic i poprostu sprzedam jako motor shaden

lamborgini2 30-03-2009 22:54

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
ja musze tez powiedziec ze jakos brakuje mi mocy w mondku nie wiem czemu ale 170 i troszke wgniata to jakas paranoja jestem po wymianie wydechu od srodkowego do 2 bocznych , swiece ,olej i jest lipa ! nie wiem co to ostatnio peugeot 2 l benzyna 307 mnie odpulil cos tu jest nie tak hmm.nie ciagnie a wyje.

1olek 31-03-2009 07:39

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
Cytat:

Napisał lamborgini2 (Post 1126727)
ja musze tez powiedziec ze jakos brakuje mi mocy w mondku nie wiem czemu ale 170 i troszke wgniata to jakas paranoja jestem po wymianie wydechu od srodkowego do 2 bocznych , swiece ,olej i jest lipa ! nie wiem co to ostatnio peugeot 2 l benzyna 307 mnie odpulil cos tu jest nie tak hmm.nie ciagnie a wyje.

IMRC kolega sprawdzil czy dziala i czy dzwignia nie spadla ?

lamborgini2 31-03-2009 20:05

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
tzn ? co to jest i gdzie. bo dzis zobaczylem ze taki bolec byl luzny pod odma wisial a tam jakas sprezyna pchala cos jakas klapke chyba? zalozylem to nie wiem co to to cos od pd cisnienia chyba. 2 koniec jest pod sprezyna gazu w silniku drucik taki ma wyciecia 2 na kacach. zalozylem. ale moze to od ssania?.hmm http://img24.imageshack.us/img24/252...834365dsv6.jpg TO cos takiego wlasnie zobaczylem na szukajce czy to rozwiaze problemy bo juz jest na spince tak ze nie powinno spasc. co to wogole jest i co daje?

1olek 31-03-2009 20:19

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
To jest dzwignia od IMRC sprawdz czy jest OK. Druga sprawa to czy modul IMRC jest sprawny ? Wiec jak dzwignia jest ok, odpal auto i przygazuj recznie na przepustnicy, przy ok 5 tys onr dzwignia powinna sieprzesunac i otworzyc kanaly dolotowe. Ja bedzie martwa najprawdopodobniej tranzystor do wymiany w module. W czasie jazdy powinienes poczuc takie lekkie szarpniecie pomiedzy 3.5-4 tys obrotow. Jak je masz to modul dziala, jak nie to najpewniej padl.

lamborgini2 31-03-2009 21:20

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
dziala!! przy 3,5 tys przesowa sie nagle i opada szybko. no to jutro sprawdze autko. widocznie wypadlo z tej dziurki no ale jest zrobione na spinke do skrecania wiec 3 ma super dzieki sprawdze go jutro ipowiem jak sie spisal hihi.

1olek 31-03-2009 21:25

Odp: 2.5 v6 kopci, dymi, trzesie, nie ma mocy
 
Na pewno sie spisze, nie miales polowy mocy ;) Pociagnij go sobie na 3 do 5-6 tys. Miodzio :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.