Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Woda pod dywanikiem kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90081)

mikel 28-01-2010 12:15

Woda pod dywanikiem kierowcy
 
Z czego może wynikać wilgotna wykładzina pod dywanikiem kierowcy? Przy większym mrozie są nawet małe kryształki lodu. Czy to tylko kwestia "śniegu z butów"?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

conris 28-01-2010 15:38

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Cytat:

Napisał mikel (Post 1346485)
Z czego może wynikać wilgotna wykładzina pod dywanikiem kierowcy? Przy większym mrozie są nawet małe kryształki lodu. Czy to tylko kwestia "śniegu z butów"?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

99% wnosisz na butach

maureliusz 28-01-2010 20:22

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Może tak, może nie. Jak sobie wyciągnąlem historię serwisową, to się okazało, że auto dwa miesiące po zakupie było w ASO, bo... pojawiła się woda na dywaniku pasażera. Zatem, coś musiało być nieszczelne - niestety nie mam informacji co zostało zrobione.

marekki_2004 28-01-2010 20:37

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
gdzieś już o tym czytałem, mam: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sender 30-01-2010 07:45

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
według mnie dużym minusem fokusa to mały dywanik dla kierowcy. jest śmiesznie do przesady mały. widocznie szkoda było im materiału :) kolego ja sobie połozyłem dodatkowy dywanik pod ten właściwy gumowy. i problemu narazie nie mam :)

wawik 30-01-2010 08:10

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Jeśli stoi w garażu, to nie problem wysuszyć wentylatorem.

maureliusz 30-01-2010 09:43

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Dywaniki gumowe fordowskiej są całkiem do... niczego. Mały rancik i wszystko się przelewa. Na zimę ,to lepsze są normalne dywaniki filcowe, czy jak zwał tak zwał, tylko, żeby miały warstwę gumową nie przemakalną od dołu. Taki dywanik chłonie całą wodę i robi się mokry, ale woda nie dostaje się niżej. Jeżeli widzimy, że jest mokry jak gąbka, to wyjmujemy, zabieramy do domu, suszymy i już. Gumowe, to tylko zbieracze wody, która później przelewa się poza i namaka warstwa poniżej...

Vadero 30-01-2010 10:11

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1348347)
Dywaniki gumowe fordowskiej są całkiem do... niczego. Mały rancik i wszystko się przelewa. Na zimę ,to lepsze są normalne dywaniki filcowe, czy jak zwał tak zwał, tylko, żeby miały warstwę gumową nie przemakalną od dołu. Taki dywanik chłonie całą wodę i robi się mokry, ale woda nie dostaje się niżej. Jeżeli widzimy, że jest mokry jak gąbka, to wyjmujemy, zabieramy do domu, suszymy i już. Gumowe, to tylko zbieracze wody, która później przelewa się poza i namaka warstwa poniżej...

a nie wystarczy, go wyjąc i wodę z niego wylać? Nie mniej zachodu jak nosić filcowy do domu i suszyć na kaloryferze? :) Filc wchłonie wodę i jej nie odda - dlatego się je na zimę gumowymi zastępuje ;)

mario591 30-01-2010 15:24

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Panowie tu nie chodzi o wod, która powstała z rostopionego śniegu. Wiem o co chodzi bo miałem taki problem w aucie służbowym iinej marki bo w seacie no ale myślę , że przyczyna będzie taka sama. A mianowicie chodziło o uszczelkę drzwi !!! Woda zamiast spływaćna zewnątrz przez uszczelkę wpływała do środka w aucie była dosłownie kałuża, wszystko wilgotne i chlupało aż jak się wsiadało do auta. Koszt naprawy w ASO ok 3000zł.
Dobrze , że to było w firmowym przynajmniej koszty poniosła firma :)

maureliusz 30-01-2010 15:41

Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy
 
Część wody wylejesz, a część się leje pod wycieraczkę. Dotyczy to zwłaszcza pasażera strony. Potem woda wlewa się pod zaślepkę, gdzie masz numer VIN wybity - proponuje sobie sprawdzić. Jak ten numer skoroduje, to... blada:-)
Jeżeli chodzi o wodę, to:
1. W fokach I woda dostawała się przez wadliwe podszybie, które po wymianie filtra kabinowego nigdy dobrze nie leżało i woda się wlewała do środka,
2. W fokach II już tam filtra nie ma (za to trzeba pedał gazu odkręcać - a to inna historia:-)) Mimo to, u mnie woda na dywaniku też była, ale nie wiem co było przyczyną, bowiem to nie za mojej kadencji. Widziałem to jedynie w historii serwisowej. Aso zrobiło to poprzedniemu właścicielowi na gwarancji. Najlepiej byłoby zidentyfikować przyczynę i jeżeli będzie wskazywać na wadę fabryczną, to pisać do Forda w Warszawie, aby usunięto to na koszt Forda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.