Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   błąd czujnika gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=46128)

resonal 18-06-2008 13:58

błąd czujnika gazu
 
Witam, padł mi sterownik pompy, teraz po naprawie, na kompie wyskakuje błąd czujnika gazu, jakie jest prawdopodobieństwo, że coś zwalili podczas wyjmowania pompy? Zaznaczam, że przed naprawą tego błędu nie było.
pozdro

fokus mury 18-06-2008 14:54

Re: błąd czujnika gazu
 
Witaj ja jezdze juz blisko 2lata na popsutym czujniku pedalu przyspieszenia szkoda mi kasy jezdze jak padnie calkiem to wymienie.A blod wyskoczyl mi jak padla pompa dokladniej sterownik a wczesniej niewiem jak bylo bo nie podlaczalem pod kompa :fcp9

resonal 18-06-2008 14:56

Re: błąd czujnika gazu
 
No i mi właśnie mówią, żebym jeździł, a jak padnie to dopiero wtedy się martwił. Pytam się, bo nie wiem czy to ich wina i oni powinni mi to naprawić, czy to taka kolej rzeczy.

fokus mury 18-06-2008 15:38

Re: błąd czujnika gazu
 
Narazie tak jezdzij koszt pedalu i czujnika bo to komplet okolo 400zl :fcp1

resonal 19-06-2008 14:12

Re: błąd czujnika gazu
 
A czy auto Ci trudniej pali z tym błędem? ja po naprawie sterownika pompy i teraz z tym błędem czujnika muszę auto z 10 sek pomęczyć, żeby mi odpalił, a wcześniej przed naprawą, auto paliło na dotyk, nie wiem teraz czy sterownik źle zrobiony, czy może to przez ten czujnik gazu.

fokus mury 19-06-2008 14:20

Re: błąd czujnika gazu
 
Mnie pali dobrze ale w zime to musialem go meczyc sprawdzilem swiece 4padniete byl wymienilem i jest oki jezdze zadnych skutkow ubocznych z tego co wiem obiawem jest ze auto gasni podczas jazdy wtedy juz trzeba wymienic pedal i czujnik uzywanych niewarto
.Acha ten czujnik to czesto gesto siada mowil mi gosciu w sklepie forda w Tychach.

Schem 19-06-2008 14:38

Re: błąd czujnika gazu
 
A ten błąd to wyskakuje jako zapamiętany, czy "pending"?
Bo jak to drugie, to olać a winę za problemy z odpalaniem zwalić na tych od sterownika.

Jak to pierwsze, to skasować.

Problem z pedałem gazu (choć ja nie miałem) nie objawia się problemami z paleniem, tylko auto przestaje przede wszystkim reagować na gaz a czasem gaśnie. I to wybiórczo. Padają ścieżki w elektronicznym pedale (jak to fajnie brzmi :fcp23 )
Więc dziwne trochę to wszystko.

resonal 19-06-2008 16:55

Re: błąd czujnika gazu
 
Tego błędu nie dało rady skasować.

Jak auto jest rozgrzane to zapala ładnie, natomiast po nocy muszę go pomęczyć. I jak wcześniej odpalałem bez dodawania gazu, na samym sprzęgle, tak teraz jak nie dodam gazu to nie odpali wogóle. O co może chodzić?
pozdro :fcp14

fokus mury 19-06-2008 18:41

Re: błąd czujnika gazu
 
Resonal jak juz mowilem mam ten sam blad co ty i pali mi super wiec moze problem jest gdzies indziej

resonal 20-06-2008 07:55

Re: błąd czujnika gazu
 
Czyli może tez być opcja, że po naprawie sterownika, źle wyregulowali ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.