Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247316)

Fazik83 09-07-2016 21:57

Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Witam. Oddałem samochód mechanikowi na wymianę rozrządu - gość lata siedzi w temacie różnych marek - mechanika.
I niestety jest problem, bo auto ma problem z zapalenie - odpala dopiero jak nacisnę gaz. Raczej normalnie wkręca się na obroty. Jednak ja zdejmę nogę z gazu to czasami od razu zgaśnie, a czasami silnik pracuje kilka sekund - do 2-3 minut ale nierówno po czym gaśnie. Forscan odnotował błędy z czujnikiem wałka rozrządu oraz przepustnicą - nie zawsze się pojawiają w Forscan. Czasem na zegarach zaświeci kontrolka akumulatora.
O co chodzi, w czym jest problem?
1. Rozrząd źle ustawiony? No, ale samochód jeździ - była próba 4 km i nawet to jedzie - ciężko mi powiedzieć czy tak samo jak wcześniej czy gorzej.
2. Uszkodzony czujnik? Ale sam od siebie od tak?
Sprawdzane wszystkie przewody i kable (organoleptycznie) - są OK.

Samochód stoi na warsztacie i mechanik ma niemałą zagwostkę a ja razem z nim.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiemy już za co się złapać. Samochód bardzo nierówno pracuje na wolnych obrotach po czym po chwili gaśnie.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - szydercom mówię stanowcze NIE.

EDIT: Problemem był źle ustawiony rozrząd - czytaj w 41 poście.

Matych 09-07-2016 22:03

Odp: Problem po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Cytat:

Napisał Fazik83 (Post 2624225)
Uszkodzony czujnik? Ale sam od siebie od tak?

Nie sam od tak ,nie -pomógł mu spec co co siedzi w wielu markach od lat.

Fazik83 09-07-2016 22:08

Odp: Problem po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Jesteś pewien, że czujnik załatwi sprawę? Jeśli tak, to bajka, bo ja się boję, że może rozrząd źle ustawiony lub przepustnica klękła. Czy mój opis problemu jest na tyle wystarczający, że można potwierdzić Twoją diagnozę?

Fazik83 10-07-2016 07:45

Odp: Problem po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
A gdyby okazało się, ze po wymianie czujnika nie ma zmian, jak poprawnie ustawić rozrząd? Ma ktoś jakiś sprawdzony przepis na to, żeby podsunąć mechanikowi?
Dodam, że u mnie nie było możliwości blokady, bo miałem zerwaną blokadę na jednym wałku (prawdopodobnie po pierwszej wymianie paska). Jak poprawnie ustawić rozrząd mając zerwaną blokadę na 1 wałku?
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że samochód jest mi potrzebny, a auto stoi niesprawne w warsztacie.

EDIT.
Silnik odpalony dziś rano działa elegancko, ale jak się troszkę zagrzeje i obroty spadną poniżej 1000, to zaczyna szarpać, nierówno pracować i gaśnie.

miedzianek 10-07-2016 14:53

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Ja obstawiam źle ustawiony rozrząd:)

Fulara 10-07-2016 15:31

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
słynny 1,6 i jeszcze się nie nauczyli :)

miedzianek 10-07-2016 17:03

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Cytat:

Napisał Fazik83 (Post 2624225)
1. Rozrząd źle ustawiony? No, ale samochód jeździ - była próba 4 km i nawet to jedzie - ciężko mi powiedzieć czy tak samo jak wcześniej czy gorzej.

U mnie przy rozrządzie źle ustawionym też jeździł, ale co z tego, skoro czasami dostawał czkawki...

Zapytaj mechanika, jakich narzędzi używał do wymiany rozrządu;) Jak nic o blokadach nie powie to wszystko jasne i do poprawki dla niego ale już Z BLOKADAMI

Czy mechanicy to naprawdę takie sieroty i do każdego auta podchodzą tak samo?

Fazik83 10-07-2016 19:00

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Tak się składa, że ten mechanik to mój znajomy.
Wiem, że nie używał blokad, bo na jednym wałku mam ukruszoną blokadę - pozostałość po poprzedniej wymianie rozrządu.
Pytanie: jak teraz poprawnie ustawić rozrząd, skoro nie można idealnie zblokować wałków?

miedzianek 10-07-2016 20:23

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Cytat:

Napisał Fazik83 (Post 2624556)
Tak się składa, że ten mechanik to mój znajomy.
Wiem, że nie używał blokad, bo na jednym wałku mam ukruszoną blokadę - pozostałość po poprzedniej wymianie rozrządu.
Pytanie: jak teraz poprawnie ustawić rozrząd, skoro nie można idealnie zblokować wałków?

No to skoro nie używał to wszystko jasne, od razu masz gotową odpowiedź. A skoro się za to zabrał bez blokad, to taki znajomy, jak i mechanik, sory Winetou...

Musisz kombinować, albo na chybił-trafił rozbierać, ustawiać, składać i testować-do uporu...

Fazik83 11-07-2016 15:27

Odp: Po wymianie rozrządu - silnik gaśnie
 
Samochód jest już sprawny. Rozrząd ustawiony i to bez blokad! Nie było możliwości na blokadach, gdyż serwis, który wcześniej wymieniał rozrząd (wiem który, bo mam na to dokumentację) dociągał na blokadach i ukrzył blokadę na wałku rozrządu oraz na wale korbowym.
Samochód aktualnie jeździ jak wcześniej. Może ciut więcej falują obroty na luzie, ale nie do zauważenia stojąc obok samochodu.
Dziękuję za nakierowanie w stronę rozrządu.
Na koniec dodam, że rozrząd w tym silniku musi być ustawiony wręcz idealnie, a z blokadami to jest po prostu bajka. Tyle w temacie. Można zamknąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.