Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Pływające tylne zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99902)

jery23 28-10-2007 20:54

Zawieszenie-Pływające tył
 
Jestem świeżym (od tygodnia)właścicielem Focusa rocznik 1999 ( przebieg 137 tys km).Podczas jazdy zauważyłem pewien mankament , otóż kiedy przejeżdżam przez torowiska tramwajowe lub "wpadam"w dziury wyraźnie czuję jakby tył samochodu pływał co chyba nie jest normalnym zjawiskiem.
Rozmawiałem na ten temat z mechanikiem i ten polecił mi wykonanie badań diagnostycznych na stacji.Amortyzatory są w porządku( 73 %) ,hamulce też, i żadna tuleja (były sprzwdzane) nie są wybite, jednocześnie na oponach nie widać żadnych śladów "nienormalnego" zużycia a samochód przy jeździe na wprost zachowuje się bardzo poprawnie ( nie ściąga).
Cz może trzeba ustawić żbieżność i będzie po kłopocie.
Proszę o pomoć może ktoś wcześniej spotkał się z podobnym problemem.

GrzegorzKrosno 29-10-2007 15:22

Witam,
ja mam Focusa od 3 miesięcy. Też mam podobny problem. Może nie dotyczy to dokładnie torów, ale nierówności na drodze. W chwili najechania na takie czuję, że autko mi delikatnie myszkuje na boki. Przy jeździe "na wprost" wszystko jest dobrze.

psi2338 29-10-2007 17:13

Panowie tylny zawias do roboty :(
Poszukajcie w archiwum ale tanio nie będzie

Las 29-10-2007 19:03

Na wszelki wypadek sprawdźcie jeszcze raz tuleje wahacza dolnego poprzecznego z tyłu. Miałem identyczny objaw jak Wy, diagnosta na ścieżce sprawdził amortyzatory i było około 70% przyczepności i mówił że tuleje też są OK ale nie do końca mu wierzyłem i pojechałem do mechanika i sprawdził dokładnie na szarpakach i tu zdziwko :fcp15 . Tuleje wyglądają OK ale jak przy ruszaniu szarpakiem przyłożyłem palec do tulei to okazało się że biegała jak "żyd po pustym sklepie" także proponuję jeszcze raz sprawdzić tulejki, koszt wahacza to na allegro 70 zł czyli tyle samo ile kosztują dwie tulejki w sklepie z oryginalnymi cześciami do forda, jaką opcję wybierzecie to Wasz wybór. Pozdrawiam :fcp14

marusp 31-10-2007 00:13

Ja też tak miałem!tył auta pływał mi na dziurach!!wymieniłem tylne amorki i gra gitarra!nie pamiętam dokładnie ile mnie to kosztowało ale chyba 180zł za sztuke

PP 31-10-2007 06:18

Re: Zawieszenie
 
Cytat:

Napisał jery23
Jestem świeżym (od tygodnia)właścicielem Focusa rocznik 1999 ( przebieg 137 tys km).Podczas jazdy zauważyłem pewien mankament , otóż kiedy przejeżdżam przez torowiska tramwajowe lub "wpadam"w dziury wyraźnie czuję jakby tył samochodu pływał co chyba nie jest normalnym zjawiskiem.
Rozmawiałem na ten temat z mechanikiem i ten polecił mi wykonanie badań diagnostycznych na stacji.Amortyzatory są w porządku( 73 %) ,hamulce też, i żadna tuleja (były sprzwdzane) nie są wybite, jednocześnie na oponach nie widać żadnych śladów "nienormalnego" zużycia a samochód przy jeździe na wprost zachowuje się bardzo poprawnie ( nie ściąga).
Cz może trzeba ustawić żbieżność i będzie po kłopocie.
Proszę o pomoć może ktoś wcześniej spotkał się z podobnym problemem.

Poszukaj w moich postach - miałem to samo, wrażenie było takie ,że tył nadskakuje na studzienkach, nierównościach itp....
Zrobiłem geometrie i zniknęło, o tamtej pory mam spokój, aż dziwne że opony równo się ścierały, bo rozbieżność była spora.
Tak jak w Twoim przypadku wszystko w zawieszeniu miałem i "mam" ok.
Pzdr
Piotr

jery23 31-10-2007 18:32

Dzisiaj byłem jeszcze raz w warsztacie.Mechanik przeglądał (na szarpakach i z lampą) każdą tuleję w tylnym zawieszeniu ,dokładnie , sztuka po sztuce ( a ja razem z nim) i nic-wszystko wporządku.Zostało mi jeszcze ustawić geometrię ale mam obawy czy da radę ruszyć śruby regulacyjne( na oko porządnie skorodowane).

PP 31-10-2007 18:49

W najgorszym wypadku weźmie palnik ,podgrzeje i odkręci.
Pzdr :fcp4
Piotr

rychu4 06-12-2007 18:37

Siemka
Zgadzam sie z Las. U mnie w poprzedniej foce kombi rzucało tyłem powyżej 100km/h wymieniłem tuleje tylnego wahacza (wzdłużnego) i było ok. Tuleje wyglądały na zdrowe ale przy szarpaniu wykazywałyniewielki luz. Rózni mechanicy mówilli ze są ok ale w ciemno wymieniłem i jak ręką odjął
Pozdrawiam

ravag 07-12-2007 00:45

A ja mam odrobinę inne pytanie. Czy w tylnym zawieszeniu jest możliwość regulacji kąta pochylenia koła? Mam wrażenie że tylne koła są jakby lekko (brzydko się wyrażę) rozkraczone, tak jakby auto było załadowane a nie jest. Może tylko mi się tak zdaje bo mam akusy ale kiedyś stał obok podobny focus (tylko na stalówkach) i u niego koła były idealnie prostopadle do podłoża a u mnie jakby lekko pod kątem. Widać dopiero jak się mocno wpatrzy. Miał robiony przegląd - zbieżność idealna. Co więc?? Czepiam się? Pozdrawiam!

[ Dodano: 07-12-2007, 00:50 ]
tutaj można to zauważyć na zdjęciu. tylne koło lekko pod innym kątem jak przednie? czy mi sie tylko wydaje..? nie mam innego zdjecia wiec daje z ogłoszenia :) Pozdrawiam!

[ Dodano: 07-12-2007, 00:52 ]
na żywo widać bardziej jakby góra koła wpadała głębiej w nadkole niż dolna. właściwości jezdne idealne. hmm...?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.