Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] spryskiwacze reflektorów ksenonowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65796)

areyoufine 29-03-2009 13:58

spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy temat na forum, więc prosze o wyrozumiałość. Mam Focusa MK1 po LF, postanowiłem założyć do niego ksenony. Znalazłem oryginalne lampy, nowe oryginalne przetwornice i żarówki. Jednak męczy mnie ciągle temat spryskiwaczy do tych reflektorów. Czy wiektoś jak można je zamontować? I gdzie (oprócz ASO ;)) można takie coś dostać? W zderzaku muszę wyciąć dziury, do tego rury, pompka, zbiorniczek. Szukałem wszędzie, allegro, inne fora, nigdzie nic nie znalazłem.
Szukałem także czegoś uniwersalnego, lecz nie bardzo wiedziałbym jak to zainstalować.
Czy ma ktoś Focusa z ksenonami i z oryginalna instalacja spryskiwaczy reflektorów? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i dowiedzieć się czy jest to skąplikowana sprawa.
Dodam jeszcze, że chce, by efekt końcowy był jak najbliższy oryginałowi :)

Pozdrawiam ;)

heon 29-03-2009 14:12

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Myślisz o spryskiwaczach a czy masz pełną instalacje xenonów to znaczy czy masz stabilizator montowany na tylnej belce jeśli tego nie masz i mieć nie będziesz to nie zawracaj sobie głowy spryskiwaczami bo i tak xenony będą nie legalne

areyoufine 29-03-2009 14:16

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1125205)
Myślisz o spryskiwaczach a czy masz pełną instalacje xenonów to znaczy czy masz stabilizator montowany na tylnej belce jeśli tego nie masz i mieć nie będziesz to nie zawracaj sobie głowy spryskiwaczami bo i tak xenony będą nie legalne

o jakim stabilozatorze mówisz? Lampy są oryginalne soczewkowe, przetwornice i żarówki też. Nie jakieś HIDy itp itd. Jeszcze nie mam ich zainstalowanych, nie będe montować jeżeli ma to być nie legalne ;)

heon 29-03-2009 14:21

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Kolego do instalacji elektrycznej jest wpięty stabilizator który odpowiada za ustawianie lamp w zależności od np . ilości osób siedzących z tyłu czy bagażu w bagażniku montowany zwykle na tylnej belce w wyniku tego ze focus ma wielowachaczowe zawieszenie nie wiem gdzie znajduje się on w focusie. Nawet jeśli masz oryginalne lampy to żeby wszystko było ok musisz wymienić wiązkę na taką dostosowaną do xenonów.

areyoufine 29-03-2009 14:28

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Nawet jeśli masz oryginalne lampy to żeby wszystko było ok musisz wmienić wiązkę na taką dostosowaną do xenonów.
hmm a czy jest to skąplikowane? Nie bardzo na elektryce się znam. Mam znajomego elektryka, powinien raczej wiedzieć jak to zrobi. Proszę jeszcze o rozwinięcie tematu wiązki.
A odnośnie spryskiwaczy?

moons 29-03-2009 14:40

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał areyoufine (Post 1125219)
hmm a czy jest to skąplikowane? Nie bardzo na elektryce się znam. Mam znajomego elektryka, powinien raczej wiedzieć jak to zrobi. Proszę jeszcze o rozwinięcie tematu wiązki.
A odnośnie spryskiwaczy?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tutaj masz wszystko opisane i pokazane bardzo dokładnie na obrazkach. Natomiast co do tego czy będą nielegalne ... to tu jest trochę kłopotu bo z przepisami nie do końca jest tak jasno i każdy może interpretować po swojemu, bo w przepisach jest że nowe auto musi być w to wyposażone natomiast chyba nic nie ma o autach w których się dokłada, ale to już problem dla prawników. Nie ma mniejszego i większego łamania prawa ale już wolałbym żebyś założył oryginalne xenony bez samopoziomowania i spryskiwaczy niż włożył jakieś HIDy do zwykłych lamp.
Pozdrawiam

areyoufine 29-03-2009 14:43

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1125225)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tutaj masz wszystko opisane i pokazane bardzo dokładnie na obrazkach
Pozdrawiam


dzięki wielkie!
napewno pomoże! Żebym ja jeszcze tylko niemiecki znał :p

Pozdrawiam ;)

mnusz 29-03-2009 17:46

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Czujnika samopoziomującego nikt podczas badań technicznych nie sprawdza, ale spryskiwacze mi sprawdzali. Czujnik jest z przodu na wahaczu z prawej strony (tak mi mówił mechanik)

piotrek 74 30-03-2009 08:49

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
na badaniach nikt się nie dopatrzy(prawdopodobnie )ale jak z naprzeciwka spotkasz niebieskiego:eek: i zaczniesz mu po oczach dawać to może być wydatek $$$

PantherBlack 30-03-2009 13:38

Odp: spryskiwacze reflektorów ksenonowych
 
Cytat:

Napisał mnusz (Post 1125344)
Czujnika samopoziomującego nikt podczas badań technicznych nie sprawdza, ale spryskiwacze mi sprawdzali. Czujnik jest z przodu na wahaczu z prawej strony (tak mi mówił mechanik)

To Twój mechanik kiepsko się zna. Czujnik jest z tyłu na belce.

Może i na badaniach technicznych nikt nie sprawdza czujnika ale wystarczy, że kolega (odpukać) przydzwoni w kogoś. Osoba poszkodowana może powiedzieć, że została oślepiona. Badania szczegółowe wskażą, że czujnika samopoziomującego nie ma i poszkodowany będzie mógł ubiegać się o pełen zwrot kosztów ponieważ samochód był niesprawny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.