Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Regeneracja przedniego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339090)

firlej 28-01-2024 09:59

Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Przyszedł czas aby przednie zawieszenie poddać regeneracji. Foka ma w końcu 12 lat, 150 tys km przebiegu (jazda 90% miasto) i wszystko jest w oryginale. Coś zaczyna już postukiwać z przodu i mam kilka pytań. Chcę wymienić wszystko oprócz amortyzatorów.
Jakie elementy kupować w oryginale, jakie w zamienniku?
1. Wahacze - kupić kompletne TRW (koszt jednego ok 270 zł) czy wymieniać oddzielnie tuleje i sworzeń. Jeżeli oddzielnie jakiej marki?
2. Końcówki drążków kierowniczych - oryginał czy zamiennik?
3. Gumy stabilizatora - kupię w oryginale bo są tanie.
4. Łącznik stabilizatora - oryginały czy zamienniki (jakie?)

Dziękuję za sugestie. Na pewno wielu z Was regenerowało zawieszenie w mk3 i macie doświadczenie w temacie.

cinek15c 28-01-2024 14:57

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Wahacz przedni ja zazwyczaj stawiałem na TRW, bo cenowo był jeszcze ok. Moim zdaniem lepiej wziąć cały wahacz i wymienić jak człowiek, bo zysk z zakupu samych tulei nie jest jakiś wielki.

Ogólnie przy wymianie elementów zawieszenia ja idę takim tropem, w zależności od cen i dostępności:
FORD OEM -> Lemforder -> TRW

Do części tych firm mam zaufanie i nie przypominam sobie, żebym kiedyś miał z nimi jakieś problemy. A kupowałem już do Focusa MK2, Focusa MK3 i dwóch Focusów MK3 FL.

firlej 28-01-2024 15:06

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał cinek15c (Post 3482999)
Wahacz przedni ja zazwyczaj stawiałem na TRW, bo cenowo był jeszcze ok. Moim zdaniem lepiej wziąć cały wahacz i wymienić jak człowiek, bo zysk z zakupu samych tulei nie jest jakiś wielki.

Może doprecyzuję. Kupic cały wahacz TRW czy oddzielnie sworzen i tuleje ori badz Lemforder? Gdzieś czytałem że różnie bywa z tą jakością TRW a nie chcę za pół roku ponownie wymieniać bo zaoszczędziłem parę groszy.

zmulim 28-01-2024 15:48

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Więc wrzuć cały wahacz z Lemfordera i rozmyślania z głowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

firlej 28-01-2024 15:58

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3483003)
Więc wrzuć cały wahacz z Lemfordera i rozmyślania z głowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chciałbym ale nie są dostępne z Lemfordera. Tylko TRW jako rozsądna opcja.

konieczko5 28-01-2024 16:15

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Meyle (HD).

zmulim 28-01-2024 17:59

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
A to?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

cinek15c 28-01-2024 22:27

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał firlej (Post 3483001)
Może doprecyzuję. Kupic cały wahacz TRW czy oddzielnie sworzen i tuleje ori badz Lemforder?

Jak ja staję przed takim wyborem, to kupuję cały wahacz, ale każdy robi jak uważa. Jak miałbym się pierdzielić z tulejami od Lemfordera, bo cały wahacz za drogi, to bym wolał wsadzić kompletny wahacz od TRW.

Co do TRW, to często stawiam na tą firmę jeżeli chodzi o zawieszenie czy hamulce i nie przypominam sobie, żeby z jakością było coś nie tak, a cenowo zazwyczaj wychodzi "odpowiednio".

Kolega wyżej poleca też Meyle (HD), często ludzie właśnie na forach polecają, ja po prostu osobiście jakoś się nigdy nie przekonałem i nic z tej firmy nie montowałem. Może ewentualnie jakiś łącznik stabilizatora kiedyś się trafił od nich ;)

edmun 28-01-2024 22:32

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
2 załącznik(i)
przy cenie wahacza to wymiana tulej jest po prostu nieopłacalna.
W garażu czekają na mnie nowe wahacze TRW do mojego MK3 (2012). tyle że to u mnie to będzie chyba czwarty komplet. a ile amortyzatorów już miałem to nie wspomnę. co dziwne sprężyny Eibach wciąż działają pomimo wieku. łączniki stabilizatora wymieniałem chyba raz. śruba sworznia na 100% do wymiany. spraw sobie gumy stabilizatora. ja za wiele lat czekam z nimi na wymianę. końcówki drążków też raczej do wymiany (tu mialem zmieniane tylko raz). ogólnie dużo do wymiany to tam nie ma. na 100% upewnij się żeby mechanik odpiął czujnik poziomowania (jeśli masz xenony) przez odkręcaniem wahacza. wielu mówi że pamięta a potem struga wariata że już był urwany.
w przypadku amortyzatorow to wiadomo, tam dojdą jeszcze górne mocowania z łożyskami.
co dziwne łożysko padło mi z jednej strony. z drugiej zmieniałem u mechanika jak zmieniałem znowu amortyzatory :⁠-⁠D
u mnie z oryginalnych części to chyba tylko został stabilizator i gumy. oczywiście sanki i zwrotnice dalej oryginalne.

i też się podpisuje że TRW to zaufana firma.
droższa niż inne ale nigdy nie miałem choćby cienia wątpliwości że to co przyjechało kurierem nie zgadzalo się z tym co zamówilem.
nawet wczoraj do swojego 4x4 założyłem tylne tarcze 322mm z TRW i nawet żona przyznała że moja fascynacja że wyglądają "super" nie wzięła się z niczego

konieczko5 29-01-2024 08:08

Odp: Regeneracja przedniego zawieszenia
 
Ludzie narzekają ta tarcze trw, a wy polecacie... Tak samo FEBI to ****o. Tylko Meyle (mam cały tył w focusie 2,5 roku i zawieszenie sztywne jak prącie u nastolatka na plaży nudystów) i lemforder.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.