Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   zbieżność kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14569)

ZeFiReK 06-07-2006 11:48

zbieżność kół
 
czy po wymianie tuleji wahacza po obu stronach tez nalezy ustawić zbieżność kół?? czy tylko w przypadku wymiany po jednej stronie??

adi 06-07-2006 11:50

ja wymieniałem tylko prawa strone i zbieznosci nie robiłem.poki co sporo juz tak przejechałem i opon nie drze...

ZeFiReK 06-07-2006 11:57

hmm no ok rozumiem ale pytam jak sie powinno robic:)

llechu 06-07-2006 12:17

Nie. Chyba, że wcześniej ustawiałeś zbieżność na wybitych.

ZeFiReK 06-07-2006 12:47

nie nie byla ustawiana:) dziekuje za pomoc:)

adokasprzak 08-05-2007 19:33

witam,

mialem ostatnio wymieniane tuleje na lewym wahaczu. zbieznosc nie byla ustawiana.
pojechalem na sciezke diagnostyczna i diagnosta stwierdzil (po odczytach z komutera), ze trzeba ustawic zbieznosc. ustawil, wsiadlem w samochod i przejechalem sie do paryza (1300km autostrada).

efekt jest taki:
kierownica jest krzywo (obrocona w prawo przy jezdzie na wprost),
sciaga w prawo,
zdarte wszystkie opony po zewnetrznej stronie (najbardziej tylna prawa).


pytanie: gdzie moge we wroclawiu ustawic zbieznosc w sprawdzonym warsztacie?
potrzebuje kogos kto naprawde wie co robi, bo nie chce co miesiac kupowac kompletu opon.

z gory dzieki za pomoc.

dodam tylko, ze ustawiana byla tylko zbieznosc kol przednich (czy mozliwe jest aby przy zlej zbieznosci przodu darlo okrutnie tylne opony?)

duch07 08-05-2007 20:17

Pewnie że ma :fcp13
Panowie,tego nie rozumiem.Jezdzicie autami,jedni droższymi inni tańszymi ale każde z tych aut wymaga pewnych czynności czy to okresowych czy to ponaprawczych.Dlatego kombinowanie czy po wymianie wachacza robić zbieżność czy nie jest dla mnie absurdem.Taki koszt około 50 złociszy jest chyba żadnym kosztem w stosunku do kosztów nowych opon,większego zużycia paliwa czy co najważniejsze bezpieczeństwa swojego i innych.

tomnet 08-05-2007 21:04

Cytat:

Napisał duch07
Pewnie że ma :fcp13
Panowie,tego nie rozumiem.Jezdzicie autami,jedni droższymi inni tańszymi ale każde z tych aut wymaga pewnych czynności czy to okresowych czy to ponaprawczych.Dlatego kombinowanie czy po wymianie wachacza robić zbieżność czy nie jest dla mnie absurdem.Taki koszt około 50 złociszy jest chyba żadnym kosztem w stosunku do kosztów nowych opon,większego zużycia paliwa czy co najważniejsze bezpieczeństwa swojego i innych.

Nie mówiąc już o jeździe z krzywą kierownicą co doprowadziłoby mnie do białej gorączki.

llechu 08-05-2007 21:14

duch07, ale po co ustawiać zbieżność po wymianie tulei skoro one nie mają wpływu na zbieżność? Że co jakiś czas trzeba ją sprawdzić to zgoda, a co do ceny 50zł za jej ustawienie, to za tę cenę w Wawce i okolicach ustawiliby ci ją pewnie tak jak adokasprzakowi - zamiast poprawić - popsuli..

duch07 08-05-2007 21:17

Cytat:

Napisał tomnet
Nie mówiąc już o jeździe z krzywą kierownicą co doprowadziłoby mnie do białej gorączk

Osobiście znam mistrzów co jeżdżą beemami seria 5 :fcp15 którzy końcówki drążków kierowniczych wymieniają sami wkręcając na ilość zwojów gwintu :fcp15

Znam tez takich co filtry oleju do merców czy opli z żuka czy czegos podobnego montuja bo pasuje a kosztuje 15 zł :fcp12 a jak nie pasuje to zawsze wymyślą jakąś przejścówke na gwint żeby pasowało :fcp20


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.