Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia 6000CD --> Sony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71895)

wrzoch 09-12-2013 23:31

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał CERES (Post 2121226)
Radio jest spoko, gra, tyko to podświetlanie.
Dzwoniłem do sprzedawcy, bardzo konkretny gość, kazał odesłać i
albo wymieni albo odda kasę.

Taka wymiana należy Ci się jak psu buda w świetle polskiego prawa i nie ma w tym zachowaniu nic nadzwyczajnego.
I tak jesteś w plecy przesyłkę, chyba, że sprzedawca zgadza się na odesłanie na swój koszt, ale to znowu twój stracony czas, czyli koszt. Gdyby sprzedawca był naprawdę konkretny, to sprawdziłby towar dwa razy przed wysłaniem i rzetelnie go opisał wystawiając na sprzedaż. Zaoszczędziłby kłopotu sobie i tobie.

CERES 10-12-2013 07:11

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
ja wychodzę z założenia, że każdemu może się zdarzyć niedopatrzenie.
Ogólnie opisał aukcję dokładnie, co jak, że ryska na panelu itp.

rocky1817 12-12-2013 22:22

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Jak koledzy odczuli różnice w jakości muzyki na Sony, a wcześniejszym CD6000? Chodzi mi tutaj głownie o niskie tony. Raz już kupiłem na allegro owalne sony kw2000 do swojego Focusa z 2007r i byłem bardzo niemiło zaskoczony, niskich tonów tak jak by prawie nie było mimo że były ustawione na +7, w ogólne muzyka na nim była jakaś dziwna, odesłałem je gościowi na drugi dzień. Trochę się zraziłem do Sony. Ale myślę że to była wina wadliwego radia? Nie oczekiwałem jakiejś powalającej różnicy, zależało mi głownie na mp3

Lechugr 13-12-2013 18:42

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał rocky1817 (Post 2123138)
Jak koledzy odczuli różnice w jakości muzyki na Sony, a wcześniejszym CD6000?

Może nie powinienem pisać bo było wiele razy wystarczy poczytać - różnica jest kolosalna.
Jak ktoś twierdzi że nie to nie ma słuchu. Warunkiem jest oczywiście że musi to mieć czym zagrać.
W przypadku głośników "papierzaków" to różnica może być faktycznie mała.
Ja miałem te polipropylenowe czy jak zwał i dół pasma zdecydowanie się uaktywnił.
Natomiast faktyczną porażką są fabryczne "gwizdki" - to po prostu w ogóle niczego nie przenosi - ani tonów średnich ani wysokich.
Mój dysonans rozwiązała dopiero wymiana na dobre głośniki wysokotonowe.
Żeby nie było to Sony ma daleko do HiEnd ale gra poprawnie - w przeciwieńtwie do 6000CD

kr.bi 13-12-2013 19:05

e
 
Cytat:

Napisał Lechugr (Post 2123442)
Może nie powinienem pisać bo było wiele razy wystarczy poczytać - różnica jest kolosalna.
Jak ktoś twierdzi że nie to nie ma słuchu.
...
Żeby nie było to Sony ma daleko do HiEnd ale gra poprawnie - w przeciwieńtwie do 6000CD

a ja dodam od siebie (i wierzę, że słoń na ucho mi nie "nadepnął"), że Sony w "barwie" dźwięku jest jednak bogatsze od NX-a, przynajmniej na ustawieniach default'owych. Może w NX można doregulować sobie korektorem, ale czytałem już (i na formum) opinie takie, że Sony naprawdę gra dobrze, jeśli nie najlepiej z tego co Ford oferuje do zamontowania fabrycznie. Jestem po takiej przesiadce (było Sony jest NX) więc pamiętając jeszcze brzmienie soniaka mogę na gorąco własne subiektywne spostrzeżenia opisać.

pozdrófka

Lechugr 13-12-2013 19:30

Odp: e
 
Cytat:

Napisał kr.bi (Post 2123457)
Sony w "barwie" dźwięku jest jednak bogatsze od NX-a, przynajmniej na ustawieniach default'owych.

Co niekoniecznie świadczy o przewadze, gdyż Sony już default'owo nieco koloryzuje
czyli gra tak jakby było podciągnięte na Equalizerze (to się ludziom po prostu podoba).
Nie słyszałem NX'a - może być po prostu bardziej naturalny.

tedi_k 13-12-2013 20:18

Odp: e
 
Cytat:

Napisał Lechugr (Post 2123469)
...Nie słyszałem NX'a - może być po prostu bardziej naturalny.

Blaupunkty, jak to blaupunkty - grają na prawdę całkiem przyzwoicie. Oczywiście jak na stan "fabrycznego" wygłuszenia auta i zamontowane głośniki. Ja mam "premium" (z niebieska membraną) i dla mnie jest całkiem dobrze.

snoopdogg_tg 16-01-2014 14:14

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Powiedzcie mi czy da się jakoś zrobić żeby wyświetlane tytuły mp3 się przesuwały czy zawsze będą tak dziwnie ucięte?

arturek 16-01-2014 15:04

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Witam

1) Nie da się => piszą o tym w instrukcji obsługi radia - tak to działa i trzeba z tym zyć

2) Radio potrafi wyświetlić
a) nazwę pliku
b) tytuł utworu
c) nazwę albumu (z którego pochodzi utwór)

Aby zmienić (skrócić) dany wpis lub pozbyć się "robaków" (zamiast polskich liter) używam programu: Mp3tag

wgrywasz na hdd pliki mp3, uruchamiasz program, w prawym oknie wybierasz utwór, a w lewym edytujesz wszystkie wpisy => ja tak obrabiam utwory przed nagraniem

do pobrania
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Smutu 24-03-2014 15:01

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Jutro przyjeżdża do mnie Sony 1CD, więc jutro wymiana radia.
Ale nurtuje mnie jedno tendencyjne pytanie tak dla formalności - płyty obsługiwane to tylko CD, nie obsługuje płyt DVD? Oczywiście z wypaloną/nagraną muzyką/MP3 - nie mam na myśli filmów :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.