Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia 6000CD --> Sony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71895)

Pastoo 13-06-2009 13:28

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Keisim, cały czas rozważam, jednak w tej chwili jest to bardziej kwestia łaski salonu, niż moja.

Mark54, z opisów faktycznie wynika, że nie ma tragedii, jednak człowiek nie jest nieomylny i wiele rzeczy (nawet prostych) potrafi położyć. W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.

zdzislaw22 13-06-2009 21:35

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1184657)
...W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.

Przycisków raczej nie da się połączyć nieporządnie. Wtyczki mają zabezpieczenia przed wysunięciem, które zaskakują w momencie włożenia ich w gniazdka.
Spasowanie na pewno się pogorszy, choć u mnie po 3 krotnym zdejmowaniu panelu nic nie trzeszczy. W każdym bądź razie przy pierwszym zdejmowaniu konsola strasznie trzeszczała wyskakując z zaczepów. Teraz schodzi łagodniej.

Strzeszku 13-06-2009 23:19

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Przy powtórnym montażu konsolę trzeba spryskać silikonem do uszczelek. Za pierwszym razem tego nie zrobiłem i strasznie trzeszczała. Za drugim zrobiłem i kilka miesięcy jeździlem bez skrzypienia konsoli.

mark54 14-06-2009 09:46

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1184657)
Keisim, cały czas rozważam, jednak w tej chwili jest to bardziej kwestia łaski salonu, niż moja.

Mark54, z opisów faktycznie wynika, że nie ma tragedii, jednak człowiek nie jest nieomylny i wiele rzeczy (nawet prostych) potrafi położyć. W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.


U mnie konsola byla zdejmowana juz dwukrotnie i nic jej nie dolega, nic a nic nie trzeszczy.
Przyciski o ktorych piszesz sa zamocowane na stale do atrapy konsoli i podlacza lub odlacza sie od nich tylko przewody elektryczne poprzez fabryczne kostki.

Pastoo 19-06-2009 21:52

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Żeby dokończyć temat i zachęcić niezdecydowanych - zdecydowałem się na wymianę na Sony, zrobiono to bez żadnej dopłaty (brawa dla sprzedawcy!) Różnica między 6000CD a Sony jest zauważalna. Faktycznie więcej możliwości ustawienia barwy dźwięku (dochodzi ustawianie tonów średnich i ustawienia wstępne), lepszy wygląd, no i odczyt MP3. Dodatkowo mam wrażenie, że tuner radiowy jest bardziej czuły - w 6000CD nie złapał sam RMF Maxxx, w Sony bez żadnego cyrku wychwytuje wszystkie stacje radiowe.

Za wszelkie porady i słowa otuchy naprawdę wielkie dzięki :one:

antyrama 20-06-2009 08:20

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Wszystko OK, Sony lepsze, ale ładniejsze???????
Mam poważne wątpliwości. Poważne.

Pastoo 20-06-2009 09:55

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Czy ładniejsze - kwestia gustu. Mnie się bardziej podoba.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę podatność na zarysowania i na wszechobecne odciski palców, z drugiej strony szmatkę do czyszczenia okularów mam praktycznie zawsze przy sobie, jak się zrobi nieprzyjemnie, to po prostu przetrę.

mark54 21-06-2009 08:41

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1188993)
Żeby dokończyć temat i zachęcić niezdecydowanych - zdecydowałem się na wymianę na Sony, zrobiono to bez żadnej dopłaty (brawa dla sprzedawcy!) Różnica między 6000CD a Sony jest zauważalna. Faktycznie więcej możliwości ustawienia barwy dźwięku (dochodzi ustawianie tonów średnich i ustawienia wstępne), lepszy wygląd, no i odczyt MP3. Dodatkowo mam wrażenie, że tuner radiowy jest bardziej czuły - w 6000CD nie złapał sam RMF Maxxx, w Sony bez żadnego cyrku wychwytuje wszystkie stacje radiowe.

Za wszelkie porady i słowa otuchy naprawdę wielkie dzięki :one:

No to brawo za odwage..... g:P

Pastoo 21-06-2009 19:02

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
I tak serwis rozbierał deskę do montażu alarmu. Poza tym czy wypada odrzucić darmową podmianę?

Leonzaw 23-06-2009 23:56

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1189165)
trzeba wziąć pod uwagę podatność na zarysowania i na wszechobecne odciski palców, z drugiej strony szmatkę do czyszczenia okularów mam praktycznie zawsze przy sobie, jak się zrobi nieprzyjemnie, to po prostu przetrę.

nooo znam to bardzo dobrze ... mam Navi które jest całe w "piano black" łącznie ze sterowaniem climą ... a do tego ciągłe "palcowanie" po wyświetlaczu dotykowym ... ale szmatka i znowu wygląda pięknie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.