Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia 6000CD --> Sony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71895)

Pastoo 10-06-2009 16:59

Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
W związku z przymiarką do Mondeo zrobiłem ze sprzedawcą mały układ, że obecnie wsadzone radio 6000CD zostanie zamienione na Sony 1CD.
Tutaj pojawia się moje pytanie - czy do wymiany radia konieczny jest demontaż deski rozdzielczej? Nie widziałem w żadnym salonowym samochodzie szpar na wyjmaki do radia, tak, jak to miało miejsce np. w Foce mk I. Nie ukrywam, że pomysł z rozpruwaniem nowego samochodu mało mi się uśmiecha, szczególnie biorąc pod uwagę dokładność mechaników w ASO. :?

Pozdrawiam, Pastoo

TOMAS 10-06-2009 17:03

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Czasy "wyjmaków" odeszły i chyba dobrze. Bo dziś każdy małolat miał takie wyjmaki i bardzo szybko mu szło wyciąganie radia, co do zamiany kolego to tylko się cieszyć ze poszli na ugodę z podmianką bo któryś z kolegów pisał ze nie chcieli o tym słyszeć. No cóż trzeba zaryzykować i poźniej dobrze obejrzeć robote panów z ASO.

Pozdrawiam

Pastoo 10-06-2009 17:18

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
TOMGOL, dzięki za błyskawiczną odpowiedź, co do małolatów z kawałkami drutu w łapie zgadzam się całkowicie.

Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1183026)
to tylko się cieszyć ze poszli na ugodę z podmianką bo któryś z kolegów pisał ze nie chcieli o tym słyszeć

Czytałem i tym bardziej doceniam dobrą wolę salonu, bo Mondziak ma właśnie pakiet GoldX. Na razie nie miałem co prawda telefonu od sprzedawcy, że ma odpowiedniego dawcę na stanie, ale szansa na podmianę została określona jako duża.

Naturalnie ewentualne rysy na desce będę w stanie wyłapać, to żaden problem, jednak zdecydowanie bardziej martwią mnie świerszcze, które potrafią się odzywać nawet w nietykanych egzemplarzach. Wiadomo - trochę śrub do odkręcenia jest.

jvc 10-06-2009 17:20

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Z tego co wiem ściąga się tylko tą srebrną ramkę dookoła radia i później wyciąga radio, kiedyś pytałem w ASO o wymianę radia rzucili cenę chyba 50 zł wiec musi to być banalnie proste ;)

TOMAS 10-06-2009 17:47

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1183037)
Z tego co wiem ściąga się tylko ;)

JVC dla nas tylko, dla ASO aż :D, kiedyś jak mi wymieniali w Essi przednią szybe na gwarancji bo się rozwarstwiała (ogrzewana) to mi zniszczyli zaślepki na desce rozdzielczej wydłubując je. Było avanti i zaczeli zamawiać nowe aby wymienić, moja wersja ghia była robiona w niemczech i czekałem 3 miesiace, montownia w płońsku mogła pomarzyc o składaniu tak wersji, wiesz że byłem u nich z 4 albo 5 razy i zawsze zaślepki przychodziły w innych odcieniach niz deskach - dramat, pozostało na tych wydłubanych a za to dali rabat 10% na robocizne a ASO

Pastoo 10-06-2009 18:15

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Jeśli biorą za wymianę radia 50 zł, to jest to mniej więcej tyle, ile kosztowała wymiana w Focusie. Gdyby wymiana obejmowała zdjęcie kokpitu pewnie by wołali 10 razy tyle.

zdzislaw22 10-06-2009 21:31

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1183037)
Z tego co wiem ściąga się tylko tą srebrną ramkę dookoła radia i później wyciąga radio, kiedyś pytałem w ASO o wymianę radia rzucili cenę chyba 50 zł wiec musi to być banalnie proste ;)

No niestety, ale trzeba rozebrać całą konsolę środkową i trochę z tym roboty jest.
Najbardziej newralgiczny punkt to wyjęcie tych małych trójkącików. Należy je podważyć czymś cienkim i w miarę miękkim. Ja do tego używałem starej karty kredytowej. W każdym bądź razie, ewentualnych zadrapań należy szukać w ich otoczeniu, bo to newralgiczny punkt.

Polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Z.

Pastoo 11-06-2009 10:37

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
W takim razie temat skończony, niestety podmiana radia odpada :(

zdzislaw22, dzięki za bardzo dokładną informację.

keisim 11-06-2009 10:56

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Pastoo, decyzja należy do Ciebie ale zastanów się jeszcze - Soniak daje Ci większe możliwości regulacji (barwa regulowana oddzielnie dla każdego źródła) i odczyt MP3 z CD. Też wymieniałem 6000CD na Sony 1CD i podmiana w ASO przebiegła bez problemów. Jeżeli chodzi o sprzęt - na prawdę warto. Odbierasz nowy samochód więc jeżeli zauważysz porysowaną maskownicę czy inne uszkodzenia w rejonie radia to automatycznie żądasz wymiany... ;)

mark54 12-06-2009 20:55

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1183417)
W takim razie temat skończony, niestety podmiana radia odpada :(

zdzislaw22, dzięki za bardzo dokładną informację.


Kolego .... nie dramatyzuj....:P
Wyjmowalem samodzielnie radio w MK4 nie majac wczesniej o tym bladego pojecia i spokojnie dalem sobie rade.
Na poczatek, tak jak pisali poprzednicy, trzeba podwarzyc te trojkaciki po bokach u gory nad radiem.
Potem trzeba odkrecic jeszcze troche specjalnych srubek, do ktorych potrzebny jest srubokret z gwiadka na koncu (nie krzyzak).
Trzeba zdemontowac "konsole srodkowa", ale tak naprawde ta "konsola" to jest to tylko pastikowa ramka w kolorze zaleznym od wersji.

Pastoo 13-06-2009 13:28

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Keisim, cały czas rozważam, jednak w tej chwili jest to bardziej kwestia łaski salonu, niż moja.

Mark54, z opisów faktycznie wynika, że nie ma tragedii, jednak człowiek nie jest nieomylny i wiele rzeczy (nawet prostych) potrafi położyć. W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.

zdzislaw22 13-06-2009 21:35

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1184657)
...W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.

Przycisków raczej nie da się połączyć nieporządnie. Wtyczki mają zabezpieczenia przed wysunięciem, które zaskakują w momencie włożenia ich w gniazdka.
Spasowanie na pewno się pogorszy, choć u mnie po 3 krotnym zdejmowaniu panelu nic nie trzeszczy. W każdym bądź razie przy pierwszym zdejmowaniu konsola strasznie trzeszczała wyskakując z zaczepów. Teraz schodzi łagodniej.

Strzeszku 13-06-2009 23:19

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Przy powtórnym montażu konsolę trzeba spryskać silikonem do uszczelek. Za pierwszym razem tego nie zrobiłem i strasznie trzeszczała. Za drugim zrobiłem i kilka miesięcy jeździlem bez skrzypienia konsoli.

mark54 14-06-2009 09:46

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1184657)
Keisim, cały czas rozważam, jednak w tej chwili jest to bardziej kwestia łaski salonu, niż moja.

Mark54, z opisów faktycznie wynika, że nie ma tragedii, jednak człowiek nie jest nieomylny i wiele rzeczy (nawet prostych) potrafi położyć. W sumie najbardziej mnie boli, żeby przy wymianie w serwisie podpięli z powrotem porządnie przyciski na konsoli, oraz by wszystkie plastiki zostały spasowane jak trzeba, bo świerszcze w nowym aucie to żadna radość.


U mnie konsola byla zdejmowana juz dwukrotnie i nic jej nie dolega, nic a nic nie trzeszczy.
Przyciski o ktorych piszesz sa zamocowane na stale do atrapy konsoli i podlacza lub odlacza sie od nich tylko przewody elektryczne poprzez fabryczne kostki.

Pastoo 19-06-2009 21:52

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Żeby dokończyć temat i zachęcić niezdecydowanych - zdecydowałem się na wymianę na Sony, zrobiono to bez żadnej dopłaty (brawa dla sprzedawcy!) Różnica między 6000CD a Sony jest zauważalna. Faktycznie więcej możliwości ustawienia barwy dźwięku (dochodzi ustawianie tonów średnich i ustawienia wstępne), lepszy wygląd, no i odczyt MP3. Dodatkowo mam wrażenie, że tuner radiowy jest bardziej czuły - w 6000CD nie złapał sam RMF Maxxx, w Sony bez żadnego cyrku wychwytuje wszystkie stacje radiowe.

Za wszelkie porady i słowa otuchy naprawdę wielkie dzięki :one:

antyrama 20-06-2009 08:20

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Wszystko OK, Sony lepsze, ale ładniejsze???????
Mam poważne wątpliwości. Poważne.

Pastoo 20-06-2009 09:55

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Czy ładniejsze - kwestia gustu. Mnie się bardziej podoba.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę podatność na zarysowania i na wszechobecne odciski palców, z drugiej strony szmatkę do czyszczenia okularów mam praktycznie zawsze przy sobie, jak się zrobi nieprzyjemnie, to po prostu przetrę.

mark54 21-06-2009 08:41

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1188993)
Żeby dokończyć temat i zachęcić niezdecydowanych - zdecydowałem się na wymianę na Sony, zrobiono to bez żadnej dopłaty (brawa dla sprzedawcy!) Różnica między 6000CD a Sony jest zauważalna. Faktycznie więcej możliwości ustawienia barwy dźwięku (dochodzi ustawianie tonów średnich i ustawienia wstępne), lepszy wygląd, no i odczyt MP3. Dodatkowo mam wrażenie, że tuner radiowy jest bardziej czuły - w 6000CD nie złapał sam RMF Maxxx, w Sony bez żadnego cyrku wychwytuje wszystkie stacje radiowe.

Za wszelkie porady i słowa otuchy naprawdę wielkie dzięki :one:

No to brawo za odwage..... g:P

Pastoo 21-06-2009 19:02

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
I tak serwis rozbierał deskę do montażu alarmu. Poza tym czy wypada odrzucić darmową podmianę?

Leonzaw 23-06-2009 23:56

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał Pastoo (Post 1189165)
trzeba wziąć pod uwagę podatność na zarysowania i na wszechobecne odciski palców, z drugiej strony szmatkę do czyszczenia okularów mam praktycznie zawsze przy sobie, jak się zrobi nieprzyjemnie, to po prostu przetrę.

nooo znam to bardzo dobrze ... mam Navi które jest całe w "piano black" łącznie ze sterowaniem climą ... a do tego ciągłe "palcowanie" po wyświetlaczu dotykowym ... ale szmatka i znowu wygląda pięknie ;)

konkordat 07-08-2009 13:18

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Panowie,

dwa pytania,

1. czy radio wystarczy tylko wymienić, i już nic więcej nie trzeba robić? wszytko działa porwanie? np. sterowanie z kierownicy?

2. gdzie zaopatrywaliście się w radio SONY i za ile, człowiek w serwisie powiedział, że jeśli kupię używane to mogą być problemy z konfiguracją.

Pozdrawiam
Konrad

mark54 20-08-2009 07:52

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał konkordat (Post 1220534)
Panowie,

dwa pytania,

1. czy radio wystarczy tylko wymienić, i już nic więcej nie trzeba robić? wszytko działa porwanie? np. sterowanie z kierownicy?

2. gdzie zaopatrywaliście się w radio SONY i za ile, człowiek w serwisie powiedział, że jeśli kupię używane to mogą być problemy z konfiguracją.

Pozdrawiam
Konrad

Trzeba przedewszystkim uwazac na wersje radia, bo jest wersja do Focusa i do Mondeo.
Obie wygladaja dokladnie tak samo i fizycznie pasuja w to samo miejsce, ale w ich symbolu jest drobna roznica ze wzgledu na inna instalacje CAN w Mondeo i Focusie co powoduje ze nie mozna ich stsosowac zamiennie.

keisim 20-08-2009 08:54

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Konkordat, tu znajdziesz szczegóły odnośnie oznaczenia modelu : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

Kipa 14-09-2009 21:50

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Jak to jest z odtwarzaniem MP3 z CD w modelu 6000CD.
W instrukcji nic nie jest napisane, że to funkcja tylko SONY, jest to rozdział ogólny bez wyjątków. Dlaczego więc 6000CD nie odtwarza MP3, to nie jest zgodne z otrzymaną instrukcją i ma zamiar to reklamować.

Strzeszku 14-09-2009 22:20

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Z mojej intrukcji jasno wynika, że 6000cd nie odtwarza mp3.

keisim 14-09-2009 22:26

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
W 6000CD brak dekodera MP3.

Nie wiem, którą instrukcję masz na myśli ale w 'Audio System' rozdziały dot. MP3 tuż pod tytułem mają dopisek "Sony 6CD Generation 2 and all Sony CD"... więc generalnie nie ma się do czego przyczepić ;)

radzio_s 12-11-2009 18:34

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Udało się komuś ustalić co zrobić i jak, aby uruchomić w mondeo radio z focusa.
Dziś dostałem przesyłkę i niestety radio jest od focusa.
Jutro włożę i zobaczę czy zadziała.
Te problemy objawiały się działaniem tylko conversa czy ogólnie problemami z działaniem samego radia?
Conversa u mnie brak więc to nie byłoby bolesne.
Mógłby ktoś podać linka do instrukcji do tego radia na stronie forda jakoś nie mogę znaleść.

radzio_s 14-11-2009 12:44

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Odpowiem sobie sam na pytanie czy można do mondeo bez conversa zainstalować radio sony z focusa.
Odpowiedź brzmi tak, te radia są wymienne i wszystko działa.
Dzisiaj zamontowałem.
Poprawa brzmienia znaczna, teraz moje focale A1 naprawdę dają czadu.
Na razie kończę z caraudio .Po gwarancji wzmacniacz, instalacja i wygłuszenie.

mascom 14-11-2009 20:58

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Panowie, a ja tak się spytam trochę na marginesie. Wszyscy wiemy jak brzmią odtwarzacze fabrycznie montowane. Wybór modelu radia to wybór mniejszego zła z tego co producent proponuje. Do tego jeszcze dochodzi duży koszt dopłaty radia przy zamawianiu auta. Nie lepiej czasem kupić normalne radio 1DIN razem z ramką-przejściówką? W cenie 600zł można dostać np radio Sony z obsługą mp3, DVD lub np Bluetofa? Czy warto dopłacać tyle za fabryczne radio czy może lepiej trochę sobie odpuscic z walorów estetycznych i za mniejsze pieniądze wybrać produkt o lepszych walorach użytkowych i jakości?

antyrama 14-11-2009 21:07

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Zdaję się, że dopłata do Mp3 Sony wynosi 700 zł dla wersji Ghia i Titanium więc dramatu chyba nie ma, a gra ponoć dobrze. Na tyle by nie szukać lepszego.
Innym problemem jest Converse, sporo ludzi to wzieło i nie godzą się dzis by w momencie podłączenia czegoś niekompatybilnego Converse wyświetlał krzaki.

Pastoo 14-11-2009 23:10

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
mascom, seryjne radio nie posiada wyjmowanego panelu zabezpieczającego, nie kusi złodzieja itp. Trzeba by naprawdę być desperatem, żeby dla wyjęcia radia rozwalić szybę i rozebrać deskę rozdzielczą - to jest właśnie zasadnicza przewaga firmowych odtwarzaczy nad zwykłymi 1DIN.

radzio_s 15-11-2009 10:30

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Przerabiałem temat przejściówki.
Te przejściówki na 1 din są bardzo badziewne i kolory nie pasują do pozostałej części panela.Strasznie widać że to nie oryginał.A przy tej cenie auta to trochę nie wypada mieć taki badziewny plastik w centralnej części kabiny.

januszstom 03-11-2010 14:41

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak ściągnąć konsolę środkową w miejscu gdzie znajduje się przednia zapalniczka- tył konsoli łatwo uwalnia się z zaczepów tak samo łatwo poddają się zaczepy na wysokości lewarka , ale te powyżej niego(strefa wokół zapalniczki) ani drgnął....co zrobić? czy to miejsce jest monolitem z całą konsolą środkową?....czytałem co prawda opis demontażu ze strony ale w tym momencie pracy nie potrafię właściwie zinterpretować opisu....a chodzi mi o stworzenie dostępu do śrubek mocujących od dołu konsolę obejmującą radio.Pomocy.....

jvc 03-11-2010 15:19

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
hmm ja dolnej nie ściągałem nigdy, za to radio wyciągałem z 5 razy, robię to tak że otwieram popielniczkę i po bokach palcami , lub jeśli jest ciężko to podważając czymś z lewej strony i prawej (tam gdzie jest miękki boczek) w ten sposób wyskakuje z zaczepów , na tyle że odchylając te boczki widzę wkręt trzymający radio , plastik po chamsku odchylam (jest trochę strach że się złamie :D ) i trochę pod skosem wsadzam imbusa , można pod niego podłożyć na przykład pieluszkę żeby nie porysować sobie konsoli przy odkręcaniu i później przy wyciąganiu ;). Nie wiem czy coś z tego zrozumiałeś, trochę to amatorka , ale doszedłem do wprawy w ten sposób wyciągając radio

andy-w 03-11-2010 21:16

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał januszstom (Post 1534146)
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak ściągnąć konsolę środkową w miejscu gdzie znajduje się przednia zapalniczka

Konsola środkowa w dolnej części jest przykręcona dwoma śrubkami. Aby dobrać się do nich należy koniecznie zdjąć plastik który jest przedłużeniem konsoli w kierunku podłokietnika (przykrywa tunel środkowy). Plastik ten należy "wyszarpać" zaczynając od strony podłokietnika, a kończąc przy lewarku.

januszstom 04-11-2010 07:38

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Operacja zerwania plastiku zakończona sukcesem-Dzięki za rady i sugestie....płyty z radia usunięte....Tak mnie wpienił serwis Nova odwołując moją wizytę z 5.11.20010, umawianą przed 3 tyg., tłumacząc urlopem na żądanie elektryka ,że sam rozebrałem konsolę środkową i pomajstrowałem w radyjku- udało się usunąć zblokowane płyty, ale CD raz bierze płyty a raz od razu je wysuwa , więc pewnie i tak się nie obędzie bez serwisu
A może ktoś dobierał się do tylnej zapalniczki, u mnie zdaje się jest jakieś zwarcie na niej, jak się do niej dobrać???

kolonez 12-11-2010 08:34

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Rozumiem, że chodzi o gniazdo w tunelu za podłokietnikiem.

Robiłem to kilka miesięcy temu.
Trzeba wyciągnąc popieliczkę - nieco mocniejsze pociągnięcie i wychodzi.
Za popielniczką znajdziesz wkręt, który trzeba wykręcić.
Po wykręceniu wkręta panel z gniazdem zapalniczki i wnęką na popielniczkę trzeba delikatnie wyszarpnąć - mocowany jest na plastikowych zatrzaskach.

Potem pozostaje już tylko odłaczenie kostki od gniazda.

Pozdrawiam

januszstom 12-11-2010 10:22

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Dzięki za info.... pomajstrujemy przy sobocie

wrzoch 12-11-2010 22:06

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał mascom (Post 1288883)
Panowie, a ja tak się spytam trochę na marginesie. Wszyscy wiemy jak brzmią odtwarzacze fabrycznie montowane. Wybór modelu radia to wybór mniejszego zła z tego co producent proponuje. Do tego jeszcze dochodzi duży koszt dopłaty radia przy zamawianiu auta. Nie lepiej czasem kupić normalne radio 1DIN razem z ramką-przejściówką? W cenie 600zł można dostać np radio Sony z obsługą mp3, DVD lub np Bluetofa? Czy warto dopłacać tyle za fabryczne radio czy może lepiej trochę sobie odpuscic z walorów estetycznych i za mniejsze pieniądze wybrać produkt o lepszych walorach użytkowych i jakości?

Mylisz się kolego. Zapewniam, że Fordowski Soniak będzie grał tak samo jak nie lepiej niż Soniak za 600PLN (chyba, że doinwestujesz jeszcze w porządny wzmacniacz, ale to już zupełnie inna bajka jest, no i cena). Poza tym masz AVC, sterowanie z kierownicy, regulację podświetlenia razem z podświetleniem deski i radoi, które wyglądem bardzo dobrze komponuje się z deską samochodu. Sony obsługuje również MP3, są wersje z wbudowaną zmieniarką na 6 płyt.

Zvirek 13-11-2010 09:38

Odp: Wymiana radia 6000CD --> Sony
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 1539283)
.... Zapewniam, że Fordowski Soniak będzie grał tak samo jak nie lepiej niż Soniak za 600PLN ....

No zgadza się, będzie grał tak samo kiblowato jak każdy Sony. Jeśli komuś zależy na chociażby namiastce dobrego grania, to seryjne radio jest do wywalenia. A za 600PLN można kupić Alpine i mieć spokój.
PS. Nie wiem kto wymyślił ten kult Sony'ego w fordach, ale musiał być głuchy jak pień.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.