Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   spadek mocy co sie dzieje??? mkIII (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=44431)

prezo 22-05-2008 14:12

spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
witam.
nie znalazlem w archiwum podobnej sytuacji jesli taka jest prosze o linka z gory dziekuje :)
problem jest taki ze swieca mi sie 2 gwiazdki ( problem z czujnikiem temp. zew) do tego moje auto stracilo moc V max to 150km/h :( co jest grane czy ktos mial taki problem czy mozna tak jezdzic czy jest to niebezpieczne dla auta?
prosze o jakies info poniewaz w serwisie bede dopiero w pon a szykuje mi sie wiekszy wyjazd a nie chce czegos zepsuc dodam ze jest to silnik 2.0 tddi wiec mysle ze jest cos nie tak z turbina jakis tryb awaryjny czy cos??
prosze o informacje bo naprawde nie wiem co jest grane.
pozdrawiam.

SrebnaStrzała 22-05-2008 14:30

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
Gdyby to nie TDDI śmiało bym stwierdził że to wtryski. Jaki masz przebieg? Możliwe że jakaś zwara jest albo była i coś się w komputerze popierdzieliło. Weź go wyłącz od akumulatora na jakieś 15min podłącz, zrób samo-adaptacje i może sie naprawi. Upewnij się że masz kod do radia o ile masz radio które wymaga kodu.

prezo 22-05-2008 14:45

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
witam.
co do przebiegu cie ciezko powiedziec poniewaz auto bylo kupione z wloch od starszej pani i mialo niby 80ty teraz ma 90tys ale dajmy na to ze ma 150tys (jasna skora na tyle wyglada :) ) ok mam nadzieje ze znajde jak sie robi samo - adaptacje bo nie mam pojecia jak sie to robi :) zaraz pojde to sprawdzic odłacze zobaczymy . a te gwiazdki maja jeszcze inne znaczenia czy tylko blad z czujnikiem temp zew?
ide sprawdzic czy reset zadziala :)
pozdrawiam

SrebnaStrzała 22-05-2008 15:21

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
Cytat:

Napisał prezo
witam.
co do przebiegu cie ciezko powiedziec poniewaz auto bylo kupione z wloch od starszej pani i mialo niby 80ty teraz ma 90tys ale dajmy na to ze ma 150tys (jasna skora na tyle wyglada :) ) ok mam nadzieje ze znajde jak sie robi samo - adaptacje bo nie mam pojecia jak sie to robi :) zaraz pojde to sprawdzic odłacze zobaczymy . a te gwiazdki maja jeszcze inne znaczenia czy tylko blad z czujnikiem temp zew?
ide sprawdzic czy reset zadziala :)
pozdrawiam

Samoadaptacja jest tu na forum opisane jak to zrobić, nic trudnego. Proponuje jednak zrobić przed adaptacją tak:
wkładasz kluczyk do stacyjki, wduszasz i trzymasz przycisk który resetuje kilometry. Przekręcasz kluczyk na pozycje gdzie zapalają Ci sie lampki ostrzegawcze i gdy zobaczysz napis na lcd "test" i zegary Ci pójda w góre to puszczasz, odpalasz silnik. Dusząc na guzik przeskakujesz na chyba nazwe "tx" i tam Ci wyśiwetla obroty. I reszte zrób tak jak masz w samoadaptacji. Czyli nie jestem pewien ale 800 obrotów przez 2 minuty i 1200 obrotów przez 3 minuty. Jakoś tak ;-)

kicaj 22-05-2008 15:26

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
niektorzy pisza ze 3000 obr zamiast 1200
w kazdym razie w instrukcji jest napisane zeby przejechac parenascie kilometrow po resecie...

prezo 22-05-2008 15:44

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
ok ide to zrobic zobaczymy.
akumulator mam juz odlaczony 30min wiec dzialam dalej.
napisze co i jak...

prezo 22-05-2008 16:07

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
niestety nic sie nie zmienilo :( tzn nie wiem jak z moca auta ale gwiazdki jak sie swiecily tak sie swieca :/ zauwazylem ze po przekreceniu klucza na temp zew wyswietla sie 20stopni chociaz jest 14 :/ po chwili lampki sie zapalaja a na wywietaczu ---- kreseczki :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale pewnie jak gwiazdki sie swieca to i auto bedzie jezdzilo tak jak wczejsniej
jakby ktos mial jakas recepte na to to prosze piscie :(
za wczesniejsze informacje bardzo dziekuje niestety nie pomoglo :(
pozdrawiam

SrebnaStrzała 22-05-2008 16:14

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
Twardy błąd prawdopodobnie albo usterka techniczna, pozostaje Ci chyba wizyta w ASO. Może ktoś inny znajdzie rozwiązanie, tutaj czasem magicy sie zdarzają ^^

prezo 22-05-2008 18:12

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
czy moge bezpiecznie jezdzic do poniedzialku czy to moze byc cos co moze zepsuc jakas inna część?
pozdrawiam

kicaj 23-05-2008 08:28

Re: spadek mocy co sie dzieje??? mkIII
 
Cytat:

Napisał prezo
niestety nic sie nie zmienilo :( tzn nie wiem jak z moca auta ale gwiazdki jak sie swiecily tak sie swieca :/ zauwazylem ze po przekreceniu klucza na temp zew wyswietla sie 20stopni chociaz jest 14 :/ po chwili lampki sie zapalaja a na wywietaczu ---- kreseczki :/
nie mam pojecia co sie dzieje ale pewnie jak gwiazdki sie swieca to i auto bedzie jezdzilo tak jak wczejsniej
jakby ktos mial jakas recepte na to to prosze piscie :(
za wczesniejsze informacje bardzo dziekuje niestety nie pomoglo :(
pozdrawiam

jesli swieca sie gwiazdki czerwona i zolta to masz zapewne walniety czujnik temperatury zewnetrznej lub brak kontaktu badz zwarcie - ale to nie powinno miec wplywu i nie ma prawa miec wplywu na prace silnika

ja bym sprawdzil rure od intercoolera na poczatek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.