Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188242)

boromea13 20-08-2013 13:28

Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
Szanowni Państwo,

Zdecydowałam się skorzystać z usług serwisu S&S przy ul. Piastowskiej 20 w Krakowie, gdyż jest to najczęściej polecany serwis Forda, który ponoć ma gwarantować profesjonalne usługi wykonywane w urealnionych cenach w porównaniu z serwisami dealerów Forda.
Mając wiedzę o przypuszczalnej awarii Forda Mondeo - po wykonaniu pełnej diagnostyki w serwisie dealera - przekazałam ją pracownikom serwisu. Problem dotyczył alternatora lub wałka alternatora. Po wstępnych zapewnieniach pracowników, że posiadają wszelkie potrzebne części i możliwości ewentualnej regeneracji alternatora, po kilku dniach oczekiwania na termin - samochód zostawiłam do naprawy. W niespełna pół godziny później zadzwonił pracownik, który powiedział, że alternator jest spalony i można go tylko wymienić. Kwota wymiany została ustalona na 900 zł + koszty robocizny ponad 200 zł. W związku z tym, że znałam ceny alternatorów regenerowanych stwierdziłam, że poszukam innego rozwiązania wymiany tej części. Po wielu konsultacjach zadzwoniłam do serwisu z prośbą o numer alternatora i tu rozpoczęła się zabawa, gdyż panowie numeru podać mi nie umieli - co wzbudziło moje podejrzenia. Okazało się, że alternator nie został wymontowany, ale pomimo tego zostałam poinformowana, że już został zamówiony alternator regenerowany w wyżej podanej cenie. Nie opisując szczegółowo przeprowadzonych rozmów samochód z serwisu odebrałam. Skontaktowałam się z serwisem dealera, który wykonał na moją prośbę pełną wycenę usługi z wymianą części i okazało się wymiana za nowy alternator to koszt 1700 zł - 400zł za pozostawienie alternatora zużytego. Więc nowy alternator kosztuje 1300 zł a regenerowany w S&S około 1200.
Szukając dalej możliwości innej naprawy dotarłam do mechanika pracującego wcześniej w fordowskim serwisie jednego z dealerów, który bardzo sprawnie zajął się ustaleniem, co rzeczywiście dzieję się z samochodem - i cóż się okazało:
- alternator rzeczywiście był uszkodzony, gdyż zużyło się jedno z łożysk i naprawa tej usterki kosztowała mnie 280 zł, a samochód po odstawieniu go o godz 15.00 do serwisu - o godz. 10.00 rano następnego dnia był gotowy do odbioru. Pan Norbert Tarnacki przy okazji sprawdził sprzęgło oraz problemy z mocą jakie zgłaszałam.
Tym samym okazało się, że serwis S&S i jego pracownicy są oszustami, gdyż:
- nie wymontowując alternatora powiedzieli, że jest całkiem uszkodzony
- w związku z czym nie zaproponowali zniżki za pozostawienie starej części - co jest dla nich dodatkowym zarobkiem
- wykazali się ignorancją, gdyż miałam problem z ustaleniem czasu naprawy i uzyskaniem potrzebnych mi informacji,
- obciążyli mnie kosztami wymiany paska alternatora, co zrobili bez mojej zgody i w zasadzie nie wiadomo czemu - jak rozumiem zapłaciłam 80zł za podniesienie klapy silnika.

Wnioski wszyscy Państwo możecie wyciągnąć sami.

Ja na koniec mam tylko jedno do dodania (naiwnie zapewne licząc na to, że dotrze to do adresatów:

Panowie serwisanci S&S - pora przyzwyczaić się do tego, że kobiety już dawno przestały być: naiwne, nieoduczone i bezmyślne - nawet wtedy, gdy są blondynkami.

Z pozdrowieniami dla wszystkich K.W

pretorian2 20-08-2013 16:15

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
Faktycznie S&S cwaniaki, w szczególności te jełopy w sklepie - zapewne szefostwo, typowe polskie "byznesmeny"

dikileiden 21-08-2013 11:23

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
To może najwyższy czas zająć się takimi cwaniakami tutaj na forum i zrobić listę cwaniaków w Krakowie gdzie lepiej nie zaglądać ze swoim autem , ja dodam do listy serwis

1 .S&S Kraków, ul. Piastowska 20
2 . ABC Focus Al. 29 listopada .

i proszę administratora forum o otwarcie nowego tematu , stworzenie listy serwisów - cwaniaczków i przyklejenie żeby forumowicze trzymali się jak najdalej od tych serwisów .

boromea13 21-08-2013 11:34

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
Jak najbardziej Pana popieram. Te firmy są bezkarne, gdyż my jako klienci pozwalamy na to, by nas okradano i oszukiwano. Nie ukrywam, że zastanawiam się, czy nie podjąć kroków prawnych przeciw firmie, gdyż mam dowód na ich oszustwo - Panowie nie wymienili paska alternatora, ale za niego kazali zapłacić i to jest proste do wykazania.
Poza tym samochód po naprawie u innego mechanika zachowuje się bez zastrzeżeń - wszystkie wątpliwości, które miałam zostały rozwiązane i nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam, K.W

no_fear 21-08-2013 12:06

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
a co z ABC na 29-go jest nie tak ?

dikileiden 21-08-2013 14:37

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
Cytat:

Napisał no_fear (Post 2063314)
a co z ABC na 29-go jest nie tak ?

co nie tak ?

ja bym zapytał co jest z nimi na tak ?

robią tylko te roboty na których można dużo zarobić i się nie narobić

tydzień temu byłem z moim galaxy po wymianie maglownicy z pytanie czy zrobią kalibracje czujnika skrętu kierownicą - odpowiedź - nie proszę pana , nie robi się kalibracji czujnika skrętu kierownicą ( tu mnie zatkało ) , padło stwierdzenie że to pompa wspomagania - podziękowałem , jasne że 50zł za podpięcie kompa do kalibracji to za mało , tylko trzeba jeszcze naciągnać na pompę . Sklep jest w porządku ale serwis powinien nie istnieć , no chyba że tylko z zastrzeżeniem '' obsługujemy starsze modele forda'' . Finał , wizyta w ASO , kalibracja czujnika skrętu bez jakichkolwiek problemów.

Pinki 26-08-2013 11:21

Odp: Ostrzeżenie S&S Kraków, ul. Piastowska 20
 
Co do Elektryki alternatorów etc w Krakowie to sensowny jest wydaje mi się Auto Wirnik za orlenem na Pilotów - tyle, że w sierpniu to urlop mają
ale zawsze mi auto przy problemach z alternatorem postawili na nogi .

Co do S&S to nie wiem bo rzadko tam bywam ale ABC Focus i serwis i sklep wg. mojej subiektywnej oceny ją bardzo ok od lat tam serwisuję swoje Mondeo i ostatnio po gwarancji eksploatacje w Fiescie żony też w ABC robię


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.