Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   kupiłem samochód-formalności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13047)

sawmaster 09-05-2006 17:24

kupiłem samochód-formalności
 
byłem w urzędzie skarbowym i żeby wypełnić taki druczek musze znać szczegółowe dane sprzedającego. Na grzyba to im! Skąd mam wiedzieć jakie imiona jego rodziców i jaki ma nip i PESEL. No i mieszka koleż 300km odemnie i musze specjanie jechać do niego po podpis. :573: Nic tylko się zastrzelić.
Ok jeszcze sprawa jest z ubezpieczeniem samochodu. Mam jego tablice i kwitki z ubezpieczenia. Moge zmienić tylko numery na białostockie i jeździć na jego ubezpieczeniu? bo jeszcze ważne do 2007. aha i jeszcze jedno. Samochód ma zabrany dowód bo był bity i wymagają oni badania technicznego, ale jest na chodzie i moge sam go posklejać. Chodzi o to czy moge jeździć bez dowodu np do brata mechanika? Mam ksero dowodu. Może są jakieś specjalne tablice tymczasowe?

Bauma 09-05-2006 17:32

bez dowodu nie mozesz jezdzic!!!! musisz wykonac badanie to chyba koszt ok 100zl chyba ze masz auto z gazem to ok 160zl

teraz nie pamietam ale chyba majac ksero to go nawet nie przerejestrujesz.
jak auto przerejestrujesz to musisz je ponownie ubezpieczyc chyba ze bedziesz jezdzil na jego nazwisko to nie trzeba. (to tak na 90%pewnosci)

kuba 09-05-2006 21:04

Cytat:

Napisał Bauma
jak auto przerejestrujesz to musisz je ponownie ubezpieczyc chyba ze bedziesz jezdzil na jego nazwisko to nie trzeba. (to tak na 90%pewnosci)

Po zakupie auta możesz kontynouwać poprzednie ubezpieczenie, ale w ciągu 30 dni od zakupu musisz je przepisać na siebie, wtedy oni Ci wyliczają stawkę wg. Twoich ulg i albo Ci zwracają pieniądze,albo musisz coś dopłacić.

Bauma 09-05-2006 21:40

Cytat:

Napisał kuba
Po zakupie auta możesz kontynouwać poprzednie ubezpieczenie, ale w ciągu 30 dni od zakupu musisz je przepisać na siebie, wtedy oni Ci wyliczają stawkę wg. Twoich ulg i albo Ci zwracają pieniądze,albo musisz coś dopłacić.

no tak uscisls to bo ja ciagle mysla bylem ze on chce do samego konca wykorzystac waznosc czyli:
Cytat:

Napisał sawmaster
bo jeszcze ważne do 2007


barylkaq 11-05-2006 10:38

chyba nigdzie nie musisz jechac, wystarczy wysłac mu wypełniony formularz do podpisana, on podpisze i odesle :)

robal 11-05-2006 12:25

Cytat:

Napisał barylkaq
chyba nigdzie nie musisz jechac, wystarczy wysłac mu wypełniony formularz do podpisana, on podpisze i odesle

Sądzę, że telefon do sprzedającego ma. I to powinno mu wystarczyć do wypełnienia brakujących danych. Do podpisu również.

A tak na przyszłość. Niestety w naszym biurokratycznym kraju warto przy spisywaniu umowy wypełnić również PCC-1 (przynajmniej dane podatników). Ewentualnie mieć umowę skonstruowaną ze wszystkimi danymi potrzebnymi do PCC-1.

Ewentualnie spróbować w US złożyć deklarację bez imion rodziców sprzedającego (ja o ile mnie pamięć nie myli tak składałem), bo ja jakoś dziwny może jestem, ale na każdej umowie zawsze mam spisany PESEL, NIP, nr dowodu tożsamości oraz adres zameldowania (ty jak piszesz nawet PESELU nie masz sprzedającego).

Cytat:

Napisał sawmaster
Moge zmienić tylko numery na białostockie i jeździć na jego ubezpieczeniu?

Ale tego przecież i tak nie zrobisz (przerejestrowania) bez "papierka" z przeglądu technicznego :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.